Bezpieczeństwo danych

Wraz ze wzrostem popularności mobilnej pracy rosną wymagania dotyczące zabezpieczania firmowych danych. Podczas podróży lotniczych musimy zachować szczególną ostrożność. Zagrożenie dla danych stanowią nie tylko publiczne hotspoty, ale też kontrola bezpieczeństwa. Rozwiązania Toshiba zapewniają ochronę ważnych informacji firmowych.

  • Bezpieczeństwo danych podczas kontroli na lotnisku
  • Portégé X30T-E z zabezpieczeniami biometrycznymi
  • Toshiba Mobile Zero Client

Kontrola bezpieczeństwa a ważne firmowe dane

Podczas kontroli bezpieczeństwa musimy wyłożyć wszystkie urządzenia elektroniczne na taśmę, która przesunie je do prześwietlenia. Czasem, zwłaszcza podczas podróży zagranicznych, jesteśmy proszeni o włączenie urządzenia i przekazanie go pracownikowi lotniska do sprawdzenia. Jest to istotna część kontroli, która może jednak zostać wykorzystana przez osoby trzecie jako okazja do wykradzenia danych. Dlatego też wszystkie biznesowe notebooki Toshiba wyposażone są w zaawansowane zabezpieczenia od ochrony hasłem, przez TPM (Trusted Platform Module) aż po własny, opracowany przez firmę, BIOS.

Toshiba Portégé X30T-E z zabezpieczeniami biometrycznymi

Toshiba Portégé X30T-E jest najnowszym laptopem Toshiba, zaprezentowanym podczas IFA 2018. To urządzenie 2-w-1, które może być wykorzystywane jako biznesowy notebook lub tablet. Charakteryzują go nie tylko wysoka wydajność i długa praca na baterii oraz magnetyczna, odpinana klawiatura, ale też liczne zabezpieczenia. Wielostopniowe uwierzytelnianie biometryczne z opcjonalnym rozpoznawaniem twarzy i czytnikiem linii papilarnych pomagają chronić cenne biznesowe dane nawet, jeśli urządzenie zostanie skradzione lub zagubione.

Toshiba Mobile Zero Client (TMZC)

Rozwiązania typu „zero client” takie jak TMZC zapewniają szczególne bezpieczeństwo. Dane nie są przechowywane w urządzeniu, ale w chmurze lub na firmowym serwerze. W związku z brakiem lokalnej pamięci, urządzenie jest odporne na złośliwe oprogramowanie. TMZC współpracuje z różnymi urządzeniami biznesowymi Toshiba, których wydajność odpowiada wydajności klasycznych notebooków. Aktualizacja oprogramowanie jest przeprowadzana centralnie, w urządzenia można pogrupować zgodnie z działami firmy. To znacznie usprawnia pracę administratora systemów. Dodatkowo rozwiązanie w pełni współpracuje z VMware i Citrix włączając w to Horizon 4.6 i Citrix Receiver. Dział IT może mieć również zdalny dostęp do BIOS urządzenia.

Autor: Toshiba

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: