Motorola Moto z3 z sukcesem debiutuje w 5G

Kilka miesięcy temu Motorola zaprezentowała moto z3 i 5G moto mod i od tego czasu wraz z partnerami stara się urzeczywistnić przyszłość 5G już w 2019 roku. We wtorek Producent odniósł kolejny ogromny sukces w realizacji tej inicjatywy.

W komercyjnej sieci 3GPP 5G New Radio (NR) w Providence w stanie Rhode Island (USA) w paśmie 28 GHz operatora Verizon udało się pomyślnie przeprowadzić pierwszy test transmisji danych przy użyciu smartfonu moto z3 z modułem 5G moto mod — takich samych urządzeń, jakich będą używać abonenci sieci 5G Verizon. Jest to najnowszy z serii tegorocznych sukcesów Verizon i partnerów technologicznych tego operatora, którzy dążą do udostępnienia komercyjnej usługi 5G w 2019 r.

W połączeniu z dodatkiem 5G moto mod moto z3 będzie pierwszym na świecie smartfonem mającym dostęp do sieci 5G Verizon, której przepustowość sprzyja transmisji wideo, łączeniu urządzeń domowych, pracy zdalnej oraz graniu w rzeczywistości rozszerzonej i wirtualnej. 5G moto mod działa z modemem 5G Qualcomm Snapdragon X50 i zawiera moduły anten fal milimetrowych QTM052.

źródło: Motorola

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: