Jak kamery smart home mogą ułatwić powrót do pracy

Kiedy Ty myślami jesteś jeszcze na piaszczystej plaży, a dzieci są zaaferowane nowym rokiem szkolnym i ciągle nie ma ich w domu, łatwo o rozleniwienie, które może wpłynąć na to, w jaki sposób dbasz o swój dom. Powroty do pracy nigdy nie bywają łatwe, często towarzyszy im rozkojarzenie i przytłoczenie pojawiającymi się obowiązkami. Ogrom spraw na głowie, stres, szkolne perypetie dzieci – wszystko to może tworzyć pułapki, które utrudniają codzienność i zagrażają bezpieczeństwu.

Ciężkie powroty

Wrzesień to trudny okres – koniec lata, początek szkoły i powrotu do pracy. Wakacje już minęły, zaczyna się niełatwy czas natłoku obowiązków, wrócenia do rzeczywistości. Jednak nasze myśli wciąż krążą wśród ciepłych, letnich dni. Niewątpliwie taki stan wpływa na to, co robimy i jaka jest nasza efektywność. Okres wakacyjnej stagnacji już się skończył i koniecznie trzeba wrócić do bycia produktywnym. Pojawia się wtedy wiele zadań: zadbać o siebie, dzieci, pracę, dom. Jak nad tym wszystkim zapanować?

Powrót do „normalnego życia” może być problematyczny, dlatego trzeba zadbać o odpowiednie środki, które pomogą nam tym problemom zapobiec. Dzieci są w szkole od 8 rano, następnie czekają je zajęcia dodatkowe. Nawet jeżeli uważają to za obowiązek, najczęściej jest on postrzegany jako forma aktywności pozalekcyjnej.
W pracy nie jest tak łatwo. Jak czerpać przyjemność z wykonywanych zadań i jednocześnie zachować powakacyjne pokłady energii? Najlepiej zrobić mały reaserch tego, co może pomóc np. tzw. ułatwiaczy życia — są to urządzenia, aplikacje, czy też techniki, które usprawnią radzenie sobie z codziennymi obowiązkami. Jednym z takich sprytnych gadżetów, mogą być kamery monitorujące dom, który obecnie częściej pozostaje pusty, ze względu na to, coraz więcej z nas pracuje (jak pokazują statystyki, stopa bezrobocia cały czas maleje, a Polacy więcej czasu spędzają w pracy).
Dodatkowo według statystyk Global Wealth Report, Polska w 2017 r. była krajem, w którym nastąpił najszybszy przepływ bogactwa w skali światowej. Nic dziwnego, że skoro posiadamy coraz więcej, chcemy jednocześnie dbać o swój dobytek i chronić go. Z badań wynika również, że najwięcej pieniędzy przeznaczamy na utrzymanie gospodarstwa domowego. Skoro więc inwestujemy w miejsce, w którym mieszkamy, zainwestujmy również w jego ochronę.

Praca, dzieci, dom – wszystko pod kontrolą

W jaki sposób sprawdzać, czy nasz dom jest bezpieczny? Najlepszym rozwiązaniem jest zamontowanie kamer, które pozwolą monitorować czy nasze miejsce zamieszkania na pewno jest bezpieczne. Jedną z takich kamer jest Mini O od EZVIZ. Pozwala na podgląd w czasie rzeczywistym, dzięki połączeniu jej przez sieć Wi-Fi z dedykowaną aplikacją. Możliwe jest oglądanie na żywo tego, co dzieje się w domu, z poziomu wielu urządzeń: smartphona, tabletu czy laptopa. Rodzi się tutaj zapewne pytanie, co zatem można dzięki kamerze zobaczyć? Jedną z jej cech jest szerokokątny obiektyw, który pozwala monitorować niemal całe pomieszczenie, nawet kiedy jest ciemno, a jesienią dzień staje się przecież coraz krótszy. Mini O nie tylko umożliwi monitorowanie tego, co się dzieje, ale też reagowanie na to, przez wbudowany dwukierunkowy mikrofon.

Monitoring to niewątpliwie opłacalny zakup – przez aplikacją mobilną możemy obserwować co dzieje się w domu podczas naszej nieobecności. Dzięki temu w mniejszym stopniu jesteśmy narażeni np. na włamania. W ten sposób chronimy to, co jest nam drogie, a dodatkowo, mamy mniej zmartwień. Koniec wakacji może być dzięki tej inwestycji nieco przyjemniejszy i mniej kłopotliwy, na pewno znajdzie się trochę więcej czasu na wakacyjne wspomnienia.

5 prostych, kroków dzięki, którym łatwiej wrócić do pracy po urlopie:

  1. Nastaw się na działanie. Zmotywowanie to najlepsze, co możesz dla siebie zrobić.
  2. Skoncentruj się na tym, co tu i teraz. Wakacyjne wspomnienia odświeżaj, przeglądając fotografie.
  3. Nie rób wszystkiego na raz. Zaległości w pracy nadrabiaj systematycznie przez kilka dni.
  4. Zapewnij bezpieczeństwo swojego domu. Łatwiej będzie wrócić do pracy, wiedząc, że dom jest chroniony.
  5. Daj znać współpracownikom, że dopiero co wróciłeś i potrzebujesz chwili, by na nowo wdrożyć się w pracę.
    Autor: EZVIZ

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: