Lokalizator GPS do samochodu – czy warto? Poznaj 6 zalet monitoringu GPS

Według szacunków firmy analitycznej Berg Insight (2018), na rynku europejskim liczba użytkowników korzystających z systemów do zarządzania flotą ma wzrosnąć do 15,6 milionów w 2022 roku. Biorąc pod uwagę rosnące zainteresowanie systemem do zarządzania pojazdami i monitorowania floty, tym razem przyjrzymy się jakie są główne zalety systemu monitoringu GPS.

Monitoring floty w systemie GPS

Monitoring GPS opiera się na śledzeniu aktualnej pozycji pojazdów na mapie w czasie rzeczywistym. Dane z systemu pozwalają na analizę pokonywanych tras oraz zarządzanie flotą pojazdów z każdego urządzenia podłączonego do Internetu.

Poniżej przedstawiamy 6 najczęstszych powodów dla których zarządzanie flotą i monitoring samochodu może przynieść korzyści Twojej firmie.

– Lokalizator współrzędnych GPS – dbaj o bezpieczeństwo

Monitorowanie GPS nie tylko pomaga w promowaniu bardziej bezpiecznych nawyków związanych z prowadzeniem pojazdów (poprzez dostarczanie danych na temat wszystkich aspektów prowadzenia pojazdów). Dzięki możliwości sprawdzenia pozycji GPS danego pojazdu, wiesz dokładnie, gdzie znajduje się Twój pojazd. W przypadku awarii samochodu lub kiedy pracownik potrzebuje wsparcia, administrator/ kierownik floty może szybko zareagować.

– Samochody osobowe – unikaj kar podatkowych 
(ewidencja przebiegu pojazdu)

Kolejną zaletą systemu GPS jest możliwość prowadzenia ewidencji przebiegu pojazdu. W przypadku samochodów osobowych, które zostały zadeklarowane do wyłącznego użytku służbowego, aby odliczyć 100% VAT należy prowadzić ewidencję przebiegu pojazdu. System monitorowania pojazdów GPS od ABAX umożliwia zapisywanie w systemie wszystkich przejazdów, a przedsiębiorca może wykazać, że są one związane z prowadzoną działalnością.

– System monitorowania pojazdów GPS – zmniejsz koszty paliwa

Nie masz wpływu na ceny paliwa, ale jedną z mocnych zalet systemów monitorowania GPS jest możliwość obserwacji zużycia paliwa przez samochody. Oprogramowanie do monitorowania aut pomaga obniżyć koszty w tym obszarze poprzez eliminację przestojów, naruszeń prędkości oraz nieuprawnionego użytkowania i prowadzenia pojazdu.

– GPS do samochodu, a kradzież

Jeśli jeden z Twoich samochodów zostanie skradziony, monitoring GPS jest Twoim najlepszym narzędziem, aby zlokalizować pojazd. Lokalizator GPS powiadomi Cię, jeśli auto opuści wcześniej zdefiniowany obszar lub też kiedy źródło zasilania zostało odłączone. W interfejsie systemu do monitorowania GPS masz możliwość lokalizacji pojazdów w czasie rzeczywistym. Oznacza to, że manager floty może zalogować się do systemu i zobaczyć w którym miejscu znajduje się jego flota pojazdów. W przypadku kradzieży, może powiadomić policję o dokładnej pozycji GPS, aby odzyskać skradziony samochód.

– Nadzór kierowców – niższe koszty operacyjne

Urządzenie lokalizujące ABAX Triplog zapewnia pełen nadzór nad sposobem wykorzystania pojazdów przez kierowców. Dzięki możliwości kontroli pojazdów w czasie rzeczywistym, monitoring GPS redukuje koszty utrzymania aut służbowych. Aktualizowana na bieżąco cyfrowa mapa, umożliwia administratorowi podgląd wszystkich pojazdów oraz przeprowadzenie analizy nieprawidłowości jak np. nieefektywne trasy, korzystanie z samochodu służbowego w innym czasie niż w godzinach pracy itp.

– Usprawnienie procesów logistycznych – zwiększenie efektywności floty

Dla zarządzającego flotą samochodów, korzystanie z systemu monitorowania pojazdów GPS ułatwia skuteczne planowanie oraz optymalizację przejazdów służbowych. Dzięki możliwości wyznaczania obszarów poruszania się pojazdów, administrator floty pojazdów może efektywniej zarządzać zleceniami od Klientów oraz nadzorować ich wykonanie przez pracowników.

Używając lokalizatora GPS do samochodu, właściciel/administrator aut służbowych może w oparciu o dane analizować czas prowadzenia pojazdu, czas postoju oraz przeglądać historię trasy przejazdów w celu zwiększenia efektywności pracy.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: