Gra Carbon Studio dostępna na pudełku gogli Xiaomi MI

The Wizards: Trials of Meliora – najnowszy tytuł Carbon Studio w wersji mobilnej – jest dostępny na pudełku samodzielnych gogli VR (wirtualna rzeczywistość) Xiaomi MI. Gra zadebiutowała na rynku w lipcu br. – została oparta na wielokrotnie nagradzanym tytule Studia – The Wizards, który uzyskał 90 procent pozytywnych recenzji od graczy.

– Bardzo się cieszymy, że The Wizards: Trials of Meliora stała się częścią pakietu Xiaomi – Mi VR Super Player Edition. Współpraca z tak potężnym partnerem na chińskim rynku jest dużym wyróżnienie, zwłaszcza, że pierwsza wyprodukowana partia gogli przez Xiaomi rozeszła się wśród użytkowników w ciągu jednego dnia. To pokazuje jak wielki jest potencjał w chińskim rynku VRu mobilnego. Zależy nam, by nasze gry były przystępne dla najszerszego grona odbiorców, jednocześnie zapewniając rozrywkę również doświadczonym graczom. – informuje Błażej Szaflik, prezes Carbon Studio.

The Wizards: Trials of Meliora zadebiutowała w lipcu br. na Oculus Go, Samsung Gear VR oraz Xiaomi MI. Gra została oparta na największym projekcie Carbon Studio – The Wizards, zoptymalizowanym pod kątem mobilnych zestawów VR. Projekt oferuje unikalny system magiczny oparty na gestach i ekscytujące magiczne bitwy w trzech różnych lokalizacjach. Gracze zmierzą się z szeregiem złośliwych stworzeń, w malowniczych krajobrazach i ciemnych lochach, dysponując potężnymi zaklęciami.

– Pracujemy nad aktualizacją gry o dodatkowe poziomy. Nowa treść będzie dostępna bezpłatnie dla wszystkich graczy. – dodaje Błażej Szaflik.

Carbon Studio działa na rynku od 2015 roku. Model biznesowy spółki zakłada tworzenie gier i aplikacji w dynamicznie rozwijającej się technologii VR. Pierwszy projekt studia – Alice VR – był zarazem pierwszą grą w historii wirtualnej rzeczywistości, w której można było chodzić po ścianach i suficie. Sprzedaż gry w poszczególnych krajach odpowiadała popularności gogli VR – najwięcej odbiorców znalazła w USA oraz Niemczech.

Ambicją studia jest utrzymanie pionierskiej pozycji na rynku immersyjnych technologii rozszerzających otaczającą rzeczywistość (AR), lub łączących ją ze światem wirtualnym (MR, VR). – Wierzymy, że te technologie wkrótce zrewolucjonizują najważniejsze dziedziny ludzkiego życia – chcemy aktywnie uczestniczyć w awangardzie firm wprowadzających tą rewolucję. – dodaje prezes Carbon Studio.

Technologie VR coraz mocniej odnajdują się w biznesie – według analityków, rynek ten czeka dalszy dynamiczny rozwój. Szacuje się, że do 2020 roku jego wartość wyniesie 143,5 mld USD, a globalny rynek gier VR będzie rósł w najbliższych trzech latach w tempie 67 proc. średniorocznie.

W pierwszym kwartale 2019 roku Carbon Studio chce zadebiutować na NewConnect.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: