Huawei pozostaje liderem w branży 5G i bezpieczeństwa cybernetycznego

Oświadczenie Huawei w sprawie działalności firmy na rzecz 5G i bezpieczeństwa cybernetycznego

W ciągu ostatnich kilku tygodni w mediach pojawiły się różne doniesienia o działalności Huawei w obszarze 5G. Część tych relacji jest nieprawdziwa, a część opiera się na błędnych informacjach. W oparciu o fakty, wg obecnego stanu rzeczy Huawei oświadcza, że:

  • w Niemczech wszystkie procesy biznesowe firmy przebiegają zgodnie z planem,
  • we Francji Huawei aktywnie zaangażowane jest w budowę sieci 5G z wieloma lokalnymi operatorami telekomunikacyjnymi,
  • w Japonii firma jest w trakcie odpowiadania na przetargi 5G i testowania sieci nowej generacji z klientami firmy,
  • w Nowej Zelandii rząd odrzucił wstępny wniosek 5G przedłożony przez jednego z operatorów, ale proces regulacyjny nadal trwa. Klienci Huawei dali wyraźnie do zrozumienia, że będą nadal współpracować z rządem w celu rozwiązania tej sytuacji, a ich współpraca z firmą nie ulegnie zmianie.

Huawei pozostaje liderem w branży 5G, zarówno pod względem technologii, jak i wdrożeń komercyjnych. Obecnie firma jest jedynym dostawcą sprzętu w branży, który może zapewnić pełną gamę kompleksowych rozwiązań 5G. Ponadto, pomimo napotkania intensywnej presji na niektórych rynkach oraz trudnych wyzwań, Huawei poczyniło ogromny komercyjny progres. Firma nadal też sukcesywnie pracuje wykorzystując swój potencjał, aby wprowadzić najwyższe standardy na rzecz 5G.

Do tej pory podpisaliśmy już 25 umów handlowych dotyczących 5G i ponad 50 komercyjnych porozumień o partnerstwie z operatorami telekomunikacyjnymi na całym świecie. Dostarczyliśmy też ponad 10 000 stacji bazowych 5G na rynki światowe i pod tym względem zostawiamy daleko w tyle naszych konkurentów. Ponadto, w pierwszej połowie 2019 roku Huawei planuje zaprezentować pierwsze smartfony 5G z procesorami Kirin, które zostaną wprowadzone na szeroką skalę w kolejnych sześciu miesiącach – mówi Ken Hu, Rotating Chairman Huawei.

Od 30 lat produkty oraz rozwiązania Huawei są wykorzystywane przez klientów w ponad 170 krajach i regionach. Wśród nich są między innymi główni operatorzy telekomunikacyjni, firmy z listy Fortune Global 500 oraz setki milionów konsumentów.

Fakty mówią same za siebie – w Huawei nigdy nie mieliśmy do czynienia z poważnym incydentem związanym z bezpieczeństwem cybernetycznym naszego sprzętu. Nawet przy najbardziej rygorystycznym przeglądzie i kontroli przeprowadzanej przez organy regulacyjne lub naszych klientów, nigdy nie było żadnych dowodów wskazujących, że rozwiązania firmy stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa – podkreśla Ken Hu.

Uważamy też, że kwestia bezpieczeństwa cybernetycznego jest zagadnieniem globalnym i dotyczy całej branży, którym należy zająć się wspólnie – zauważa Rotating Chairman Huawei. – Zawsze chętnie podejmiemy otwarty dialog z każdym, kto ma uzasadnione obawy. Jednak w przypadku jakichkolwiek bezpodstawnych zarzutów będziemy stanowczo reagować, celem ochrony dobrego imienia firmy – podsumowuje Ken Hu.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: