Fundusz MCI sfinalizował transakcję sprzedaży Dotpay/eCard

Nets, lider rynku w branży płatności online, oraz Fundusz MCI.EuroVentures, ogłosili dzisiaj zamknięcie transakcji przejęcia Dotpay/eCard. Prezesem spółki pozostanie Andrzej Budzik, a marki Dotpay i eCard pozostaną na polskim rynku.

Dzięki przejęciu Nets uzyska dostęp do szóstego pod względem liczebności mieszkańców kraju UE, a tym samym rynku o stale rosnącej gospodarce, stabilnym wzroście wolumenu handlu elektronicznego i wysokim potencjale rozwoju płatności online, wspieranym przez inicjatywy rządowe.

CEO firmy Nets, Bo Nilsson, powiedział: Dzięki przejęciu Dotpay/eCard rozszerzamy naszą obecność w Europie i uzyskujemy dostęp do nowych możliwości w Polsce, która jest rynkiem szybko rozwijającym się, szczególnie w obszarze handlu elektronicznego. Naszym celem jest kontynuacja i wzmocnienie silnej pozycji, jaką zdobył  Dotpay/eCard w ostatnich latach – zarówno poprzez inwestycje w rozwój organiczny, jak i poprzez dalszą konsolidację.

Dotychczasowa oferta produktowa Nets i Dotpay/eCard gwarantuje strategiczne dopasowanie obu podmiotów. Co więcej firmy będą korzystać z większej skali działalności i synergii dzięki wspólnym innowacjom.

Z niecierpliwością czekamy na rozpoczęcie współpracy i dalsze wzmacnianie oferty usług dla naszych merchantów. W ramach Grupy Nets przyśpieszymy wprowadzanie na rynek najnowocześniejszych rozwiązań, podkreślając dodatkowo naszą ambicję bycia liderem innowacji – skomentował Andrzej Budzik, prezes Dotpay/eCard.

Bardzo cieszymy się z finalizacji transakcji. Dotpay/eCard niewyobrażalnie rozwinął się w ostatnich latach, a teraz, z Nets będącym strategicznym inwestorem, ich przyszłość wygląda jeszcze bardziej obiecująco. Dla MCI inwestycja okazała się wielkim sukcesem, generując wyniki na poziomie 3.0 CoC i niemal 40% IRR w okresie inwestycyjnym trwającym trzy lata. Nieustannie poszukujemy dynamicznie rozwijających się spółek z obszaru digital economy. Szczególne podziękowanie należy się Zarządowi za owocną współpracę. Jednocześnie życzę Dotpay/eCard i Nets wielu sukcesów w przyszłości – dodaje Łukasz Wierdak, Investment Partner w MCI.

Dotpay/eCard zatrudnia około 80 osób. W 2017 roku odnotował dochody brutto w wysokości ponad 12 milionów EUR.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: