Hykker Smartwatch z lokalizatorem GPS – test smartwatcha dla najmłodszych

Smartwatch z lokalizatorem GPS firmy Hykker dedykowany jest dla najmłodszych użytkowników, którzy zaczynają swoją przygodę z techniką. Jest to rozwiązanie idealne gdy nie chcemy by nasza pociecha miała zbyt wcześnie kontakt ze smartfonem (który niewątpliwie potrafi uzależnić) a jednocześnie by miała z nami kontakt gdy jest poza domem. Jeśli dodatkowo możemy mieć podgląd gdzie się aktualnie znajduje, to wydaje się to być rozwiązanie wręcz idealne. Jak się prezentuje najnowszy „gadżet z Biedronki” firmy Hykker – zapraszam do recenzji.

Specyfikacja techniczna:

  • GSM/GPRS 900-1800MHz
  • slot karty misroSIM
  • wyświetlacz OLED 0,96’’
  • wbudowany telefon z możliwością szybkiego połączenia z 2 numerami + 10 z książki  kontaktów
  • funkcja SOS z osobnym przyciskiem
  • akumulator Li-Ion 3.7V 380 mAh czas pracy do 48h
  • funkcje: krokomierz, alarm, alert przekroczenia obszaru, GPS
  •  aplikacja w języku polskim (KiwiSmart)

Smartwatch dostępny jest w trzech kolorach, czarnym, różowym i turkusowym.

Hykker Smartwatch

W pudełku znajdziemy smartwatch, kabelek do ładowania, śrubokręcik oraz instrukcję obsługi. Na pudełku widnieje informacja że w zestawie jest również ładowarka lecz takowa nie znalazła się w zestawie i z tego co mi wiadomo w sprzedawanych zestawach również jej nie ma.

Smartwatch wykonany jest dość dobrze i nie można mieć większych zastrzeżeń do użytych materiałów. Cena 79.99 zł nie pozwala na użycie materiałów z najwyższej półki ale naprawdę nie ma źle. Gumowy pasek jest bardzo giętki i elastyczny. Obwód paska 115 mm do 165 mm sprawia że dość wygodnie się go nosi ma małych nadgarstkach naszych pociech. Korpus samego urządzenia wykonany jest z plastiku pokrytego cienką warstwą gumy. Najsłabszym elementem wydaje się być wypukłe szkiełko wyświetlacza – nie znalazłem informacji by było zabezpieczone, lecz sam fakt  iż jest wypukłe naraża je na szybkie zarysowanie.

Z przodu pod wypukłym szkiełkiem znajduje się 0,96 calowy wyświetlacz OLED który jest bardzo wyraźny i czytelny. Nad wyświetlaczem umieszczony został głośnik, a pod wyświetlaczem mikrofon. Z lewej strony znalazł się fizyczny przycisk SOS oraz zaślepka która skrywa złącze micro sim do ładowania. Prawa strona to trzy fizyczne przyciski. Dwa z numerkami 1 i 2 służą do szybkiego wybrania numerów przypisanych a środkowy do zatwierdzania. Z tyłu pod odkręcaną zaślepką znalazł się akumulator a pod nim slot na kartę micro sim. Na korpusie obudowy od spodu znalazł się również czujnik zbliżeniowy  sprawdzający czy urządzenie znajduje się na nadgarstku. W przypadku ściągnięcia smartwatcha wyświetlany jest komunikat na smartfonie.

Do prawidłowego działania potrzebna jest darmowa aplikacja na smartfon. Można ją ściągnąć ze sklepu Google Play (nosi nazwę KiwiSmart) bądź zeskanować kod QR i dostępny w instrukcji obsługi i zostaniemy przeniesieni bezpośrednio do aplikacji. Co oferuje aplikacja to za chwilkę.

Smartwatch nie ma dotykowego wyświetlacza i szeregu rozmaitych funkcji. To tak naprawdę proste urządzenie do komunikacji głosowej.

Na wyświetlaczu wyświetlana jest oczywiście godzina, data, ilość kroków, stan naładowania baterii, skala zasięgu GSM oraz ilość odebranych „notatek głosowych”. W chwili sprawdzania lokalizacji bądź nadchodzącym zdarzeniu wyświetlane są na chwilkę dwie strzałki informujące o działaniu sieci.

Przycisk SOS służy do szybkiego wybrania wcześniej przypisanego numeru w aplikacji.

Przyciski 2 oraz dwa służą do wybierania przypisanych do nich numerów telefonów – wystarczy dłużej przytrzymać i wybierany będzie przypisany numer. Krótkie wciśnięcie klawisza dolnego (2) daje dostęp do książki telefonicznej a raczej bazy max 12 numerów które z aplikacji możemy udostępnić naszemu dziecku by mogło się z nimi kontaktować. Po dłuższym przytrzymaniu środkowego przycisku możemy nagrać max 15 sekundową notatkę głosową która zostanie wysłana i odebrana przez użytkownika aplikacji (rodzica). Taką wiadomość głosową można również wysłać z poziomu aplikacji. Po wysłaniu takiej notatki na wyświetlaczu zegarka pojawi się informacja o odebraniu wiadomości głosowej i by ją odsłuchać w dowolnym momencie wystarczy krótkie wciśnięcie przycisku SOS. Dodać należy że taką wiadomość głosową odsłuchać można tylko raz. Po odsłuchaniu zostaje ona usunięta ze smartwatcha. Co Ciekawe trzykrotne szybkie wciśnięcie środkowego przycisku daje nam dostęp do niezbyt rozbudowanego menu gdzie przechodzimy o kolejną pozycję wciskając przycisk SOS a akceptując 1. Jest to nieco uciążliwe lecz w zasadzie nie trzeba tam nic zmieniać. Dźwięk dzwonka czy powiadomienia jest jeden i nie można go zmienić tak samo jak poziomu głosu więc równie dobrze owego menu mogło by po prostu nie być.

3 myśli na temat “Hykker Smartwatch z lokalizatorem GPS – test smartwatcha dla najmłodszych

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: