CES 2019 – TCL Communication z nową odsłoną smartfonów Alcatel serii 1

Na starcie CES 2019, TCL Communication oficjalnie prezentuje tegoroczne smartfony Alcatel serii 1. Alcatel 1X (2019) i Alcatel 1C (2019) są kontynuacją wprowadzania w życie wizji demokratyzacji technologii, czyli dostarczania zaawansowanych rozwiązań w przystępnej cenie. Nowe wzornictwo, funkcje i oprogramowanie, a także wysokiej jakości ekrany Full View, stworzone przez TCL, sprawią, że tegoroczna seria 1 zmieni postrzeganie smartfonów segmentu budżetowego.

Zawsze uważaliśmy, że wysoka jakość i najnowsze rozwiązania powinny być dostępne dla wszystkich” mówi Peter Lee, General Manager Global Sales and Marketing w TCL Communication. “Z dumą pozostajemy wierni temu zobowiązaniu wobec naszych klientów, a nowe Alcatel 1X i 1C dowodzą, że kupno nowoczesnego smartfona nie musi być uzależnione od dużych możliwości finansowych”.

Alcatel 1X (2019)

Alcatel 1X (2019) wyposażony został w, wyróżniający się w tej klasie urządzeń, ekran 5,5” (18:9) HD+ IPS Full View. Wrażenia z użytkowania polepszy również wysokiej jakości wykończenie obudowy, które za sprawą przyjemnej w dotyku struktury doskonale leży w dłoni. Urządzenie wyposażone zostało w autorską technologię rozpoznawania twarzy Face Key, dzięki czemu odblokowywanie ekranu jest o wiele wygodniejsze, a dane w smartfonie lepiej zabezpieczone. Face Key identyfikuje ponad sto punktów twarzy, co zapewnia niezawodne działanie.

Alcatel 1C (2019)

Istotnym elementem nowego modelu są aparaty fotograficzne, które otwierają zupełnie nowe możliwości przed użytkownikami przystępnych cenowo smartfonów. Na tyle Alcatela 1X (2019) znalazły się dwa sensory – 13 Mpix i 2 Mpix. Pozwalają one w czasie rzeczywistym cyfrowo uzyskiwać efekt bokeh. Połączenie aparatu zbierającego dane o głębi, a także zaawansowanego oprogramowania do edycji, umożliwia zmianę punktu ostrości na zdjęciu nawet po jego wykonaniu.

Alcatel 1X dostępny będzie w Polsce od marca, na start w cenie sugerowanej 449 zł.

Za sprawą modelu Alcatel 1C (2019), smartfony przeznaczone rynkom rozwijającym się zaczną kojarzyć się z atrakcyjnym designem i świetnie wyglądającymi, dużymi ekranami. Smukła obudowa oraz ekran FullView 18:9 o przekątnej 5” to bezprecedensowe połączenie w segmencie smartfonów, kosztujących mniej niż €70 EUR. Dodatkowo urządzenie pokryto przeciwpoślizgową, przyjemną w dotyku fakturą, która dostępna będzie w trzech kolorach – Volcano Black, Enamel Blue oraz Blush Pink.

Alcatel 1C (2019)

Alcatel 1C (2019) oparty jest na systemie Android™ Oreo™ (Go edition), za sprawą którego  smartfony o podstawowej specyfikacji działają płynnie i w pełni stabilnie. Pozwala on również korzystać z popularnych aplikacji Google w wersji Go, które zaprojektowane zostały, aby zajmować, jak najmniej pamięci, działać szybko i oszczędzać transfer danych. W urządzeniu preinstalowane są Google Go, Files Go, Google Maps Go, YouTube Go oraz Gmail Go. Poprawiona została również wydajność przeglądarki Chrome, sklepu Google Play oraz klawiatury Gboard. Nie mogło oczywiście zabraknąć Google Assistant for Android (Go edition), za sprawą którego użytkownicy Alcatela 1C (2019) będą mogli odkryć, jak wspaniałym rozwiązaniem jest ten asystent głosowy. Dodatkowo oprogramowanie aparatu wzbogacone zostało o funkcje Beautification oraz Instant Collage.

Alcatel 1C (2019) dostępny będzie na wybranych rynkach.

One thought on “CES 2019 – TCL Communication z nową odsłoną smartfonów Alcatel serii 1

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: