CES 2019: Lenovo – komputery ze sztuczną inteligencją dla użytkowników indywidualnych

Technologie stosowane czy to w smartfonach, czy też w inteligentnych domach są coraz bezpieczniejsze, inteligentniejsze, bardziej spersonalizowane i atrakcyjniejsze dla użytkowników. Mogą oni się już logować przy użyciu funkcji rozpoznawania twarzy i czujników biometrycznych, a w drodze korzystać z rozrywki w jakości kinowej, zaś głosem aktywować różnych asystentów wirtualnych w tym samym urządzeniu. Rozwój takich funkcji wynika z ewolucji potrzeb użytkowników — chcą oni bezpieczeństwa i prywatności bez ograniczania wygody, a także wciągającej rozrywki bez ograniczania mobilności.

W tym samym kierunku rozwijają się dyskretnie także komputery. Dzięki połączeniu sztucznej inteligencji (AI) z zaawansowanymi technologiami audiowizualnymi modele Yoga nowej generacji są najinteligentniejszymi dotychczas komputerami Lenovo. Technologie te w modelach Yoga S940, Yoga A940 i Yoga C730 z AMOLED oraz w myszy Yoga z laserowym prezenterem mogą usprawnić pracę i ułatwić życie cyfrowym nomadom, biznesowym specjalistom, twórcom materiałów cyfrowych czy projektantom.

 Inteligentniejsza Yoga S940

Yoga S940

Równowaga między pracą a życiem osobistym zyskuje na znaczeniu, a praca zdalna i na zlecenie staje się coraz powszechniejsza, dlatego w telekonferencjach można uczestniczyć w dowolnym czasie i miejscu. Czasami miejsce to bywa dalekie od ideału, na przykład w gwarnej kawiarni czy zatłoczonym biurze coworkingowym. A gdyby tak laptop mógł rozwiązać ten problem podczas następnego połączenia wideo z szefem? Nowa, ultrasmukła Yoga S940 potrafi nawet więcej. Jej nowe, opcjonalne funkcje AI1 mogą automatycznie odfiltrować hałas z otoczenia i rozmyć rozpraszające uwagę tło podczas połączeń wideo. Dzięki temu szczekający pies ani klakson samochodu sąsiada nie będą już zakłócać wideokonferencji ze współpracownikami, znajomymi ani rodziną.

Pracujesz w biurze coworkingowym i musisz pójść po kawę? Kiedy tylko odwrócisz głowę od ekranu laptopa, czujniki AI1 laptopa Yoga S940 mogą wykryć Twoją nieobecność i automatycznie zablokować ekran, aby chronić dane przed ciekawskimi. Komputer może też wykryć, że sąsiad zagląda Ci przez ramię, gdy wpisujesz poufne dane. Oprócz zalet związanych z bezpieczeństwem i prywatnością Yoga S940 oferuje też technologię Glance firmy Mirametrix®, która potrafi usprawnić pracę. Kiedy skierujesz wzrok na podłączony monitor zewnętrzny, Glance wykryje ruch oczu i przeniesie otwarte okna wraz z zawartością, umożliwiając intuicyjną pracę bez zakłóceń. Wszystkie te udogodnienia wchodzą w skład pakietu funkcji AI Lenovo Smart Assist dostępnych w nowym modelu Yoga S9401.

Lenovo Smart Assist obejmuje też zwiększającą bezpieczeństwo i wygodną funkcję logowania się bez użycia rąk za pomocą wbudowanej kamery na podczerwień (IR) oraz Windows Hello™, a także personalizację głosową, dzięki której Amazon® Alexa® lub Microsoft® Cortana® reagują na wydawane z drugiego końca pokoju polecenia tylko danego użytkownika2. Yoga S940 zachowuje się z czasem coraz inteligentniej, ponieważ poznaje wzorce korzystania z komputera i odpowiednio dostosowuje swoje działanie. Może na przykład nauczyć się dostosowywania ustawień zasilania, aby bateria wystarczała na dłużej i można było wykorzystać jej nawet 15-godzinną żywotność z rozdzielczością ekranu FHD3.

A to jeszcze nie wszystko. Ultrasmukła i mobilna Yoga S940 waży zaledwie 1,2 kg i ma 12,2 mm grubości4, system Windows® 10, procesor do Intel® Core™, do 16 GB pamięci LPDDR3 oraz dysk PCIe SSD o pojemności do 1 TB5, dlatego pracuje się na niej wydajnie i skutecznie.

Wersję z opcjonalnym wyświetlaczem HDR o rozdzielczości 4K i jasności szczytowej do 500 nitów, z technologiami Dolby Vision® i Dolby Atmos® Speaker System oraz inteligentnymi wzmacniaczami docenią miłośnicy seriali, którym zapewnia wrażenia klasy kinowej.

Yoga S940 to pierwszy na świecie laptop ze szkłem Contour Glass, które spowija ramkę ekranu — dzięki temu i tak już wąskie obramowanie staje się jeszcze mniej widoczne, a wyświetlacz prezentuje się efektowniej6.

Wydajna Yoga A940 do kreatywnej pracy

Yoga A940

Artyści i projektanci uwielbiają szkicować ołówkiem na papierze. Nowy komputer stacjonarny Yoga A940 pomoże im zmienić przyzwyczajenia. Opracowana z myślą o twórcach materiałów cyfrowych Yoga A940 z Windows 10 to wszechstronna kanwa do kreatywnej pracy z 27-calowym, opcjonalnie dotykowym ekranem 4K IPS i technologią Dolby Vision, które oferują niezwykle realistyczną rozrywkę. Obracany zawias umożliwia stabilne ustawienie ekranu pod kątem 25° — w trybie szkicowania można wtedy wygodnie rysować, kreślić i dodawać adnotacje piórem cyfrowym.

Pióro cyfrowe i mysz to wygodne sposoby wprowadzania informacji na komputerze jedną ręką, ale szybciej i sprawniej byłoby pracować w trybie wielozadaniowym, używając obu rąk. Umożliwia to pokrętło Lenovo Precision Dial — kontroler przeznaczony specjalnie dla projektantów, fotografów i montażystów wideo, który umożliwia precyzyjne zaznaczanie i korygowanie zawartości ekranu. Pokrętło można umieścić w zależności od osobistych preferencji po lewej lub prawej stronie komputera Yoga A940.

Wystarczy pokręcić kontrolerem Lenovo Precision Dial, aby płynnie zaznaczyć fragment lub dostosować takie funkcje, jak grubość pędzla czy końcówki pióra, przezroczystość albo przepływ, bez odkładania pióra cyfrowego. Pokrętło jest obecnie zoptymalizowane pod kątem programów Adobe® Illustrator®, Photoshop® i Lightroom®7 oraz Microsoft Word, Excel® i PowerPoint®.

Chcesz obejrzeć wyniki pracy nad projektem wideo? Szerokokątny wyświetlacz komputera Yoga A940 z Dolby Vision i rozdzielczością 4K zaprezentuje go z zachwycającą jasnością, kolorami i detalami, a technologia Dolby Atmos Speaker System wraz z głośnikami specjalnie zaprojektowanymi i dostrojonymi przez Dolby® emituje bogaty dźwięk otaczający słuchacza ze wszystkich stron. Oprócz wbudowanych głośników skierowanych do przodu Yoga A940 ma drugi zestaw głośnikowy pod obracanym wyświetlaczem, dlatego imponuje jakością dźwięku nawet w trybie szkicowania. Yoga A940 ma także funkcje Lenovo Smart Assist1 ze sztuczną inteligencją, które usprawniają pracę i zwiększają poczucie prywatności. Komputer AIO Yoga A940 wyposażony w procesor do poziomu Intel Core i7 8. generacji, dedykowaną kartę graficzną AMD® Radeon™ RX 560, do 32 GB pamięci DDR4 oraz dysk PCIe SSD do 512 GB albo dysk twardy SATA do 2 TB5 to idealne narzędzie pracy i ozdoba domu lub biura każdego twórcy materiałów cyfrowych.

 Zobacz różnicę na ekranie AMOLED laptopa Yoga C730

Yoga C730

We współczesnej kulturze dominuje wideo, infografiki i zdjęcia, dlatego użytkownicy poszukują wciągającej rozrywki wizualnej. Konwertowalny, 15-calowy laptop „2 w 1” Yoga C730 ma głośniki JBL® i technologię Dolby Atmos odtwarzającą realistyczny dźwięk przy użyciu dowolnych słuchawek, a jeszcze lepsze wrażenia oferuje dzięki ekranowi AMOLED o rozdzielczości 4K. Technologia AMOLED wyświetla obraz o znacznie żywszych kolorach, wyrazistości i kontraście, co można docenić szczególnie w większej rozdzielczości. Ekran taki emituje też mniej szkodliwego światła niebieskiego, dlatego jest łagodniejszy dla oczu podczas oglądania obrazu o zachwycającej jakości. Mobilny i wydajny Yoga C730 ma procesor Intel Core i7 8. generacji, funkcję Windows Ink™ do pisania piórem cyfrowym, Windows Hello do błyskawicznego logowania się, a także inteligentne i pomocne asystentki wirtualne Cortanę i Alexę2.

Mysz Yoga z laserowym prezenterem — wskazuj nie tylko na ekranie

Współcześni specjaliści w drodze między kolejnymi spotkaniami noszą ze sobą mnóstwo urządzeń, takich jak smartfony, laptopy czy ładowarki. W związku z tym połączyliśmy dwa akcesoria w jednym i zaprojektowaliśmy Mysz Yoga najnowszej generacji z prezenterem laserowym. Ergonomiczną mysz z sensorem o rozdzielczości 1600 DPI do precyzyjnego śledzenia ruchu po niemal dowolnej powierzchni wystarczy przekręcić, aby uzyskać płaski, w pełni funkcjonalny prezenter laserowy. Dzięki temu nie trzeba już zmieniać urządzeń podczas prezentacji.

Nowej generacji urządzenia z rodziny Lenovo Yoga z funkcjami AI, zaawansowanymi technologiami audiowizualnymi i innymi zaletami są bezpieczniejsze, inteligentniejsze i lepiej dostosowują się do indywidualnych oczekiwań, zapewniając użytkownikom wrażenia najwyższej klasy.

Ceny i dostępność8

  • Lenovo Yoga S940 będzie dostępna w cenach od 1499,99 USD w lenovo.com i Micro Center od maja 2019 r. 8
  • Lenovo Yoga A940 będzie dostępna w cenach od 2199,99 USD w lenovo.com od marca 2019 r. 8
  • 15-calowa Lenovo Yoga C730 z AMOLED będzie dostępna w cenach od 1649,99 USD w lenovo.com od kwietnia 2019 r. 8
  • Mysz Lenovo Yoga z prezenterem laserowym będzie dostępna w cenach od 69,99 USD w lenovo.com od czerwca 2019 r. 8

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: