Premium Mobile liderem w całym 2018 roku w statystykach przenoszenia numerów

Premium Mobile, wiodący wirtualny operator telefonii komórkowej, pokonał czterech największych operatorów sieci komórkowych na polskim rynku i zajął pierwsze miejsce w bilansie przenoszenia numerów pomiędzy wszystkimi sieciami komórkowymi w całym 2018 roku.

W 2018 roku, spośród klientów którzy wybierali nowego operatora, największa ilość osób zdecydowała się pozostać właśnie w Premium Mobile. Bilans dodatni Premium Mobile to aż 55 623  tys. numerów, podczas gdy najlepszy wynik operatora z tzw. wielkiej czwórki to +7,6 tys. numerów (sieć Plus). Co więcej, pozostali trzej operatorzy czyli Orange, T-Mobile i Play zanotowali wyniki ujemne.

Głównymi czynnikami sukcesu sieci Premium Mobile w 2018 roku była elastyczna oferta dostosowana do potrzeb użytkowników, zarówno jeżeli chodzi o taryfy internetowe, jak i same usługi telekomunikacyjne. Co ważne, w przeciwieństwie do pozostałych operatorów, klienci Premium Mobile nie są związani długookresowymi umowami zawieranymi na czas określony. Mogą je w dowolnej chwili wypowiedzieć z zaledwie 30-dniowym wyprzedzeniem. Oferta jest prosta, przejrzysta i tania, a jakość usługi i obsługi dobra – dzięki temu klienci którzy dołączają do Premium Mobile zostają z Premium Mobile, podczas gdy sieć która twierdzi, że jest najczęściej wybieraną siecią w Polsce, jest jednocześnie siecią najczęściej w Polsce opuszczaną.

Źródło: Dane Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE) przekazywane operatorom, oraz raporty Prezesa UKE o przenoszeniu numerów w IVQ 2018 i raporty wewnętrzne operatora Premium Mobile:

https://bip.uke.gov.pl/raporty/prezes-uke-udostepnia-raporty-przeniesienia-numerow-w-iv-kwartale-2018-r-,23.html

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: