10 najciekawszych zastosowań nowych tabletów Lenovo Smart Tab z usługą Amazon Alexa

Lenovo wprowadza do oferty urządzenia Lenovo Smart Tab — nową kategorię tabletów „2 w 1”, które działają też jako wszechstronne inteligentne ekrany z usługą Amazon Alexa. Stanowią one nieocenioną pomoc w gospodarstwach domowych, szczególnie młodych rodzin, a ich konfiguracja jest wyjątkowo łatwa. Po umieszczeniu w dodanej w komplecie podstawce Lenovo Smart Dock tablet Lenovo Smart Tab zmienia się w inteligentny ekran działający w trybie prezentacji. Wyświetla pełnoekranowy obraz i emituje wyrazisty dźwięk wypełniający całe pomieszczenie, w tym odpowiedzi Alexy na pytania zadawane z niemal dowolnego miejsca w pokoju.

Lenovo Smart Tab P10

Lenovo Smart Tab to wszechstronne tablety z systemem Android, które umożliwiają zarządzanie urządzeniami inteligentnego domu. Dlatego właśnie nowy tablet „2 w 1” z podstawką Smart Dock jest więcej niż tylko sumą swoich elementów i oferuje atrakcyjne funkcje ułatwiające życie na co dzień. Przedstawiamy 10 wybranych zastosowań tabletów Lenovo Smart Tab:

 1. Większe możliwości pracy z tabletem w domu i w drodze

Uważamy, że tablety i inteligentne głośniki lub ekrany domowe doskonale się dopełniają. Do ekranów i głośników mówimy przez cały dzień, kiedy jesteśmy w domu, ale na ciągłe używanie tabletu przeznaczamy mniej niż godzinę dziennie1. Tablety zabieramy też w podróż (szczególnie z dziećmi).

Jeżeli więc masz Lenovo Smart Tab, możesz wrócić do domu po podróży z dziećmi, wstawić tablet do podstawki ładującej i zająć się swoimi sprawami. Tablet automatycznie rozpocznie ładowanie i włączy tryb prezentacji usługi Alexa. Możesz wtedy zapytać Alexę o najświeższe informacje albo poprosić o wyświetlenie kalendarza lub włączenie Prime Video. Zawsze służy Ci pomocą.

 1. Monitorowanie całego domu na pięknym, jasnym ekranie 10-calowym

Kolejną zaletą tabletu Lenovo Smart Tab jako inteligentnego ekranu jest imponujący, 10-calowy ekran o rozdzielczości Full HD, na którym możesz przeglądać obraz z kamer monitoringu.

Bardzo się to przydaje, kiedy chcesz sprawdzić, co hałasuje na werandzie w nocy lub czemu jest tak cicho w pokoju dziecka.

Lenovo Smart Tab P10

3. Donośny dźwięk z tekstami piosenek

Urządzenia Lenovo Smart Tab nie odpuszczają też pod względem dźwięku. Po zadokowaniu odtwarzają niezwykle czysty, kinowy dźwięk za pośrednictwem pełnozakresowych głośników stereo dostrojonych przez Dolby. Filmy i seriale możesz oglądać z usługi Prime Video lub z ulubionych aplikacji multimedialnych. W Amazon Music możesz znaleźć najnowszy podcast albo ulubioną piosenkę i posłuchać jej, czytając tekst wyświetlany na ekranie FHD.

 1. Odpowiedzi widziane i słyszane, z bliska i z daleka

Kolejną zaletą dużego wyświetlacza i głębokiego dźwięku jest widoczność i słyszalność informacji podawanych przez Alexę z niemal dowolnego miejsca w pokoju. Urządzenia Lenovo Smart Tab zawierają trzy mikrofony dalekiego zasięgu, które rejestrują Twój głos nawet z drugiego końca pokoju.

Możesz zapytać Alexę o pogodę, ruch na drogach lub terminy z kalendarza, a następnie rzucić okiem na odpowiedź bez podchodzenia do ekranu. Odpowiedziom towarzyszą elementy wizualne, które przydają się szczególnie wtedy, gdy jesteśmy zajęci i zabiegani.

Lenovo Smart Tab P10
 1. Wszechstronna pomoc w kuchni

Czy można się nauczyć gotować pyszne dania bez obejrzenia najpierw ich apetycznych zdjęć? To właśnie w kuchni najbardziej można docenić zalety urządzeń Lenovo Smart Tab, które całkowicie zmienią Twój styl gotowania.

Początkujący szefowie kuchni uzbrojeni w inteligentny ekran mogą poprosić Alexę o wyświetlenie samouczka, na przykład gotowania wegetariańskiego risotto z Food Network®. Można też wyszukiwać przepisy na podstawie składnika lub dania. Kiedy już znajdziesz coś, na co masz ochotę, wystarczy poprosić Alexę, by kupiła składniki. 

 1. Ciągłość multimediów w różnych trybach

Urządzenia Lenovo Smart Tab doskonale sprawdzają się w dwóch trybach: tabletu i inteligentnego ekranu. Oznacza to, że łatwo można przejść z jednego trybu do drugiego, szczególnie podczas korzystania z aplikacji multimedialnych. W większości przypadków można kontynuować czynności rozpoczęte w poprzednim trybie bez żadnych zakłóceń.

Lenovo Smart Tab P10

 

Nie możesz się oderwać od najnowszego odcinka serialu Tom Clancy’s Jack Ryan™ w Amazon Prime? Zadokuj Lenovo Smart Tab, aby uzyskać lepszy dźwięk, i zacznij przygotowywanie potrawy, o której marzysz od godziny. Na koniec możesz wyjąć tablet z podstawki i kontynuować oglądanie na sofie, korzystając z praktycznie nieprzerwanej transmisji.

 1. Łatwiejsze udostępnianie urządzeń

Smart Tab jest przeznaczony dla wszystkich domowników, którzy mogą zakładać na nim własne profile. Dzięki temu mogą się logować we własnym środowisku, z osobistymi tapetami, ustawieniami, aplikacjami, grami i plikami. Wszystkie te materiały są całkowicie odseparowane od plików pozostałych członków rodziny.
Opcjonalny, superszybki czytnik linii papilarnych2 daje dostęp do ustawień po jednym dotknięciu, a specjalny tryb dla dzieci ma aktualną, odpowiednio dobraną zawartość.

 1. Robi wrażenie
 2. Lenovo Smart Tab to nie tylko najnowszy temat do rozmowy przy kolacji, ale też przykład pięknego wzornictwa. Rodzina Lenovo Smart Tab obejmuje Lenovo Tab M10 i Lenovo Tab P10 w odcieniach czerni: Slate Black i Aurora Black.

Lenovo Smart Tab to nie tylko najnowszy temat do rozmowy przy kolacji, ale też przykład pięknego wzornictwa. Rodzina Lenovo Smart Tab obejmuje Lenovo Tab M10 i Lenovo Tab P10 w odcieniach czerni: Slate Black i Aurora Black.

Lenovo Smart Tab P10 wyróżnia się szczególnie na tle innych tabletów dzięki całkowicie metalowej obudowie z podwójnym szkłem, wąskim ramkom oraz ultrasmukłej, lekkiej konstrukcji (7 mm grubości i 440 g wagi). Po włączeniu światła jego obudowa błyszczy efektownie jak zorza polarna.

 1. Głosowe zakupy

Robienie zakupów z Alexą jest bardzo łatwe, a Lenovo Smart Tab umożliwia wyświetlanie rekomendacji, sprawdzanie statusu dostawy i innych informacji. Wystarczy poprosić o znalezienie najlepszych przysmaków dla psa lub zapytać, gdzie są nasze rzeczy, a Alexa odpowie i pokaże.

 1. Skrót wiadomości

Alexę można poprosić o wyświetlenie wiadomości z ulubionej stacji telewizyjnej w kilka minut po ich emisji. Można też poprosić o wyświetlenie na żywo ulubionej stacji informacyjnej z wykresami i podsumowaniami giełdowymi — dzięki tej atrakcyjnej i interaktywnej funkcji możesz być na bieżąco od samego rana.

Tablet rodzinny staje się jeszcze bardziej wszechstronny. Dzięki nowym urządzeniom Lenovo Smart możesz prowadzić rozmowy wideo bez używania rąk, doskonalić umiejętności kulinarne lub sterować urządzeniami domowymi w drodze.

Ceny i dostępność

 • W USA Lenovo Smart Tab z Tab P10 będzie dostępny w cenie 299,99 USD od stycznia 2019 r. w lenovo.com i www.amazon.com w przedsprzedaży.
 • W USA Lenovo Smart Tab z Tab M10 będzie dostępny w cenie 199,99 USD od stycznia 2019 r. w lenovo.com i www.amazon.com w przedsprzedaży.

Autor: Lenovo

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: