Asystent Google – tak, to właśnie się zaczęło Mówimy: OK, Google po polsku

To jedna z najbardziej wyczekiwanych w Polsce usług Google – inteligentny asystent głosowy. Asystent Google w ciągu najbliższych tygodni zostanie udostępniony użytkownikom smartfonów. Co wejście Asystenta oznacza dla użytkowników Xperii?

Weź do ręki Xperię, wypowiedz głośno komendę „OK Google, pokaż co potrafisz”, a Twoim oczom ukaże się zestaw spraw, w rozwiązaniu których Asystent Google okaże się niezastąpiony. Poda aktualną pogodę, znajdzie w wyszukiwarce konkretnie wskazane informacje i przeczyta początek objaśnień z głównych źródeł, na przykład z Wikipedii. Odtworzy za Ciebie muzykę z YouTube, Google Play Music lub Spotify, wybierze numer telefonu, wyśle wiadomość i znajdzie najlepszą restaurację na wieczór z przyjaciółmi.

Asystent Google bez problemu rozpozna Twój głos i wskaże Ci trasę do wybranego kina czy sklepu, przetłumaczy co zechcesz lub odpowie na najdziwniejsze nawet pytania. Można z nim także ustalić listę zakupów (przypomni, kiedy trzeba będzie je zrealizować), podpowie termin najbliższego meczu Twojej ulubionej drużyny piłkarskiej, ale może też po prostu podsunąć jakąś ciekawą informację czy rozbawić Cię szybko podrzuconym dowcipem.

Asystent Google pomaga w wykonywaniu codziennych zadań i umożliwia zupełnie nowy sposób interakcji z wyszukiwarką i ulubionymi usługami. Polski Asystent jest dostępny dla użytkowników smartfonów Xperia oraz dla posiadaczy innych mobilnych urządzeń z systemami Android oraz iOS i dedykowanych słuchawek.

Czytaj też: Asystent Google po polsku. Co z rozwojem usług głosowych w Polsce?

Więcej o zaletach i sposobach korzystania z Asystenta Google dowiecie się z filmu Xperia Reportera, w którym rozmawia on z Michałem Długoszem, Product Marketing Managerem w Google, odpowiedzialnym za wprowadzenie Asystenta Google na polski rynek.Categories: Aplikacje, Technologia, telefon

Tags: ,

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: