Fitbit Charge 3 – opaska monitorująca aktywność dostępna w cenie 659 zł

Fitbit, światowa marka ubieralnych urządzeń monitorujących aktywność, ogłosiła dzisiaj dostępność Fitbit Charge 3 w Polsce cenie 659,00 zł.          Charge 3 to najnowsza edycja najlepiej sprzedającego się urządzenia linii Charge[i]. Wodoodporny design, duży, dotykowy wyświetlacz, najbardziej zaawansowane funkcje w zakresie zdrowia i aktywności – to nasza najbardziej inteligentna opaska z baterią o żywotności do 7 dni[ii].

Charge 3 to kolejna odsłona najlepiej sprzedającej się linii Charge. Pierwsze wyniki sprzedaży wskazują, że urządzenie zostało dobrze przyjęte zarówno przez nowych, jak i dotychczasowych użytkowników. Aż 54% zamówień na Fitbit.com pochodzi od lojalnych i zaangażowanych klientów, którzy przed zamówieniem Charge 3 posiadali już co najmniej dwa urządzenia Fitbit. Ten początkowy popyt konsumentów ma też odzwierciedlenie w prognozach IDC, według których zamówienia na opaski monitorujące aktywność będą w kolejnych latach nadal stanowić znaczącą część ogólnej kategorii ubieralnych urządzeń monitorujących aktywność[iii].

Klienci świetnie przyjęli Charge 3. Liczba zamówień jest wyższa od tej, którą osiągnęła opaska Versa przez pierwsze sześć tygodni. To umacnia pozycję linii Charge jako najsilniejszej linii produktów na przestrzeni ostatnich kilku lat”, powiedział James Park, współzałożyciel i CEO firmy Fitbit. „Charge 3 to nasze najnowocześniejsze urządzenie do monitorowania aktywności, z najbardziej zaawansowaną technologią czujników. Po raz pierwszy zastosowano w nim monitorowanie SpO2. Dane z tego czujnika zostaną wykorzystane w nadchodzącej wersji beta programu Fitbit Labs Sleep Score, dzięki któremu użytkownicy będą mogli lepiej zrozumieć takie wskaźniki, jak jakość snu i zaburzenia oddychania. W przyszłości, za zgodą FDA, dane te mogą być wykorzystywane do monitorowania i wykrywania poważniejszych schorzeń, takich jak bezdech senny”.

Fitbit Charge 3

 

O Charge 3:

Reklamy
  • Zdrowie i aktywność na wyższym poziomie: Podejmij wyzwanie aktywności z najbardziej zaawansowanymi czujnikami i algorytmami (mierzenie tętna PurePulse® i monitorowanie SpO2); urządzenie zawiera też ponad 15 trybów ćwiczeń w oparciu o cel, monitorowanie pływania[iv], pulpit zdrowotny w urządzeniu, monitorowanie zdrowia kobiet, automatyczne monitorowanie faz snu oraz informacje na temat jego jakości i wiele więcej.
  • Elegancki design, inteligentne wykonanie: Wodoodporność, elegancki i lekki design oraz idealne dopasowanie, wygoda i trwałość. Charge 3 to również pierwsze urządzenie monitorujące aktywność z przyciskiem indukcyjnym i bardziej intuicyjnymi oraz interaktywnymi funkcjami, które podnoszą jakość użytkowania.
  • Najbardziej inteligentne urządzenie Fitbit: Bądź w kontakcie i nie daj się rozproszyć dzięki inteligentnym funkcjom, które obejmują rozszerzone powiadomienia z telefonu, szybkie odpowiedzi dla użytkowników systemu Android (wkrótce), wygodne aplikacje i płatności w edycji specjalnej Charge 3 (wkrótce) – wszystko to z baterią o żywotności do 7 dni[v].
  • Dodatkowe informacje o Charge 3 są dostępne pod adresem Fitbit Charge 3.

 Fitbit ogłosił również, że program Fitbit Labs Sleep Score w wersji beta będzie otwarty do rejestracji dla wybranych użytkowników Fitbit od listopada. Użytkownicy Fitbit, którzy zostaną zakwalifikowani do przetestowania wersji beta, otrzymają analizy pokazujące pełny obraz snu oraz czynników, jakie na niego wpływają. Dane zostaną pozyskane na podstawie kluczowych pomiarów wykonanych przez dowolne urządzenie Fitbit z zaawansowanym systemem całodobowego mierzenia tętna PurePulse[vi]. Dla urządzeń z czujnikiem SpO2, w tym Fitbit Charge 3M, Fitbit Ionic oraz Fitbit Versa, Fitbit będzie przeprowadzać testy w zakresie zaburzeń oddychania. W przyszłości, za zgodą FDA, dane te mogą być wykorzystywane do monitorowania i wykrywania poważniejszych schorzeń, takich jak bezdech senny.

Fitbit to pierwsza firma produkująca urządzenia monitorujące aktywność, która wprowadziła monitorowanie snu i zbudowała jedną z największych baz danych snu monitorując ponad 7,5 miliarda nocy od 2009 roku[vii]. Program Fitbit Labs Sleep Score w wersji beta jest stale rozwijany w zakresie opracowywania intuicyjnych metod zrozumienia jakości snu.

Program Fitbit Labs Sleep Score w wersji beta będzie dostępny przez ograniczony czas dla zainteresowanych i kwalifikujących się użytkowników Fitbit w Stanach Zjednoczonych, Australii i Wielkiej Brytanii. Więcej informacji i aktualności dotyczące rejestracji do wersji beta na stronie https://www.fitbit.com/labs.

Oprócz Fitbit Labs Sleep Score beta, firma Fitbit nadal będzie rozwijać oprogramowanie i pracować nad jego weryfikacją kliniczną do stosowania w wykrywaniu problemów zdrowotnych, takich jak bezdech senny i migotanie przedsionków. Fitbit jest również jedną z dziewięciu firm uczestniczących w pilotażowym programie wstępnej certyfikacji cyfrowych programów zdrowotnych realizowanym przez FDA. Program ma na celu usprawnienie procesu zatwierdzania oprogramowania jako urządzenia medycznego przy jednoczesnym zapewnieniu bezpieczeństwa pacjentów i dostarczania produktów wysokiej jakości.

Cena i dostępność

Fitbit Charge 3 jest dostępny w Polsce od października 2018 r. u wybranych lokalnych sprzedawców detalicznych w cenie 649 PLN. Wersja specjalna umożliwiająca płatności opaską będzie dostępna w listopadzie w cenie 748 PLN.

 

[i] Szacunki IDC i przesyłki Charge, Charge HR i Charge 2 od Fitbit 2. kwartał 2017, 1. kwartał 2018 w Ameryce Północnej, Wielkiej Bytanii i Niemczech.

[ii] Żywotność baterii zależy od użytkowania urządzenia i innych czynników.

[iii] Prognoza IDC opublikowana w czerwcu 2018 r.

[iv] Wodoodporny do 50 m.

[v] Powiadomienia ze smartfona, gdy telefon jest w pobliżu; kompatybilny z Androidem i iOS; Zgodność z Windows już wkrótce. Odbieraj/odrzucaj połączenia na nadgarstku i odbieraj połączenia na telefonie. Fitbit Pay jest dostępny w wersji Fitbit Charge 3 Special Edition w Ameryce Północnej, Bliskim Wschodzie i Afryce (wkrótce) i jest dostępny ze wszystkimi urządzeniami przenośnymi w regionie Azji i Pacyfiku (dostępne w listopadzie). Żywotność baterii zależy od użytkowania i innych czynników.

[vi]W tym Fitbit Alta HR, Fitbit Charge HR, Fitbit Charge 2, Fitbit Charge 3, Fitbit Blaze, Fitbit Surge, Fitbit Ionic, Fitbit Ionic: adidas edition i Fitbit Versa.

[vii] Stan na 8. sierpnia 2018 r.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: