Ren Zhengfei, CEO Huawei, o 5G i bieżących wydarzeniach związanych z podejrzeniem o szpiegostwo

W Shenzhen, w siedzibie głównej Huawei, odbyła się konferencja prasowa z udziałem CEO i założyciela firmy, Ren Zhengfeia. W trakcie spotkania podsumował on osiągnięcia firmy w zakresie 5G oraz odniósł się do bieżących wydarzeń związanych z Huawei. W spotkaniu uczestniczyły agencje prasowe i media z całego świata, m.in. Associated Press, Bloomberg, Wall Street Journal czy Financial Times.

 Huawei liderem 5G

Dyrektor generalny Huawei oświadczył, że firma podpisała już przeszło 30 umów handlowych dla sieci  5G, a także dostarczyła ponad 25 000 stacji bazowych dla sieci nowej generacji. Dodatkowo, Huawei posiada 2570 patentów związanych z 5G.

Ren Zhengfei zwrócił też uwagę, że na świecie jest tylko kilka firm pracujących nad sprzętem infrastrukturalnym 5G. A tylko kilka organizacji zajmuje się technologią mikrofalową, przy czym Huawei jest jedyną firmą na świecie, która potrafi zintegrować stacje bazowe 5G z tą najbardziej zaawansowaną technologią. Dzięki temu stacje 5G Huawei nie potrzebują nawet połączeń światłowodowych. Zamiast tego mogą wykorzystywać superszybkie mikrofale do obsługi ultraszerokopasmowego transportu danych, co jest bardzo efektywnym ekonomicznie rozwiązaniem. Najlepiej sprawdza się ono na słabo zaludnionych obszarach, do których nie doprowadzono światłowodów.

Ren Zhengfei przypomniał również, że od 30 lat, produkty i rozwiązania Huawei służą ponad 3 mld klientów z przeszło 170 krajów i regionów. Są to m.in. kluczowi operatorzy, firmy z zestawienia Fortune Global 500 oraz setki milionów konsumentów.

Klient na pierwszym miejscu

CEO podkreślił, że Huawei jest niezależną organizacją biznesową i pod względem cyberbezpieczeństwa i ochrony prywatności, zdecydowanie staje po stronie klientów. Powiedział, że firma prędzej zaprzestałaby działalności niż zrobiła cokolwiek, co mogłoby zaszkodzić interesom klientów. Stwierdził także, że firma nigdy nie zrobi nic, co mogłoby zaszkodzić interesom państw, z którymi współpracuje.

CEO przywołał też stanowisko chińskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych, które oficjalnie wyjaśniło, że żadne prawo w Chinach nie wymaga od żadnej firmy instalowania backdoorów. Wyraźnie zaznaczył, że Huawei nigdy nie otrzymał od żadnego rządu prośby o przekazanie niedozwolonych informacji.

Zaznaczył również, że firma zdecydowanie sprzeciwia się wszelkim działaniom, które naruszają prawo i przepisy. Ponadto, jeśli pracownicy Huawei złamią prawo – bez względu na ich narodowość – firma zawsze współpracuje z odpowiednimi organami przy prowadzeniu takich spraw.

Czytaj też: Huawei – zwolnienie zatrzymanego przez ABW pracownika

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: