Co podarować Babci i Dziadkowi w dniu ich święta?

Styczeń to miesiąc, kiedy wiele osób realizuje postanowienia noworoczne, ale w tej gonitwie należy pamiętać, że ważne dla nas osoby mają wtedy swoje święta. W Polsce Dzień Babci obchodzimy 21 stycznia, a Dzień Dziadka 22 stycznia. W te dni wnuki odwiedzają swoich dziadków, by okazać im wdzięczność za trud, naukę, opiekę oraz czas, który im poświęcają. Najmłodsi najczęściej przygotowują laurki, a starsi składają życzenia i wręczają prezenty.

W Ameryce Północnej dzieci specjalnie przygotowują piosenkę dla swoich dziadków oraz wręczają im niezapominajki jako znak przywiązania i wdzięczności. W Polsce ten zwyczaj jest widoczny w przedszkolach, szkołach – dzieci biorą udział w przedstawieniach, na które zapraszają babcię i dziadka.  Wspólne celebrowanie tego dnia jest wyjątkowe zarówno dla wnuków jak i dziadków. To czas pełen miłości, radości i troski.

Świętuj Dzień Babci i Dziadka upominkiem

Jednak by czas ten był jeszcze bardziej niezwykły dla starszych osób – młodsze pokolenie szuka odpowiednich upominków. Nic dziwnego, w końcu to zazwyczaj dziadkowie sprawiają wnukom prezenty, dlatego wiele z nich traktuje ten dzień bardzo poważnie, by móc odwdzięczyć się podarowując upominek.

Najmłodsi najczęściej sięgają po porady swoich rodziców, a starsi sami starają się znaleźć odpowiedni prezent. Jako, że najważniejsze jest dla nas zdrowie dziadków, często obdarowywani są voucherami na zabiegi czy konkretne badania. Urządzenia wspomagające odporność równie często są wybierane. Wręczając tego typu prezenty w łatwy sposób możemy wyrazić, że troszczymy się o nich.

W starczym wieku wiele czasu pochłania telewizja czy telefon, zapewniający komunikację z bliskimi. Dobrym więc pomysłem będzie podarowanie telefonu odpowiednio dostosowanego dla seniora. Zapewne dużo radości sprawiłby dziadkom telewizor – do oglądania ulubionych programów czy seriali.

Telefony komórkowe dla osób starszych wydają się być strzałem w dziesiątkę. Dotykowe smartfony często sprawiają trudności w obsłudze. Warto zadbać o prostotę urządzenia, by seniorom użytkowanie nie kojarzyło się z utrapieniem. Idealnym rozwiązaniem będzie telefon oferujący przede wszystkim duże przyciski oraz ekran zapewniający dobrą widoczność. Na rynku jest niestety mały wybór klasycznych telefonów, przeważają smartfony coraz nowszej generacji.

Jednak istnieją marki, które nie zapominają o starszych użytkownikach swoich produktów. Jedną z takich firm jest Blaupunkt. W swojej ofercie posiada telefon senior BS02 – specjalnie przygotowany dla starszego pokolenia. Tradycyjny model zapewnia wszystkie potrzebne funkcje, a jednocześnie prostą obsługę.

Czytaj też: Test Blaupunkt BS 02 – klasyczny telefon komórkowy dla seniorów

Telefon wyposażony jest w przycisk SOS, na wypadek kryzysowych sytuacji. Jego przyciśnięcie zapewni wysyłkę powiadomienia tekstowego do pięciu określonych wcześniej osób. Stabilność i klasyczny wygląd odpowiadają potrzebom użytkowników o tradycyjnych przyzwyczajeniach. Wybierając taki produkt sprawimy wiele radości babci i dziadkowi.

Niezależnie od ceny i przeznaczenia podarku, największym prezentem jaki można podarować drugiej osobie jest obecność.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: