Blaupunkt ISD-SD1 – by dać sobie szansę zareagować odpowiednio szybko

Ogień to jeden z najgroźniejszych żywiołów. Każdy słyszał o pożarach. Może nawet przytrafiło się to sąsiadom czy znajomym. Technologia wychodzi na przeciw naszym obawom. Bezprzewodowy detektor dymu ISD-SD1 został zaprojektowany przez firmę Blaupunkt tak, aby zapewnić wczesne ostrzeganie o rozprzestrzeniającym się ogniu. Po wykryciu zagrożenia uruchamiana, jednocześnie zaczyna migać światłem ledowym i alarmuje syreną o głośności ok. 85 decybel – sprawdzone, w razie wykrycia niebezpieczeństwa, tak głośny dźwięk z pewnością obudzi domowników.

 

Blaupunkt ISD-SD1

Główne zalety i funkcje:

Blaupunkt ISD-SD1 to m.in.:

  • Elegancka, bardzo mała konstrukcja Ø = 7 cm, z niezawodną technologią fotoelektryczną.
  • Wbudowana bateria litowa 10-lat pracy (3V).
  • Niezawodna detekcja fotoelektryczna i potężny syrena, 85dB.
  • Łatwa instalacja, akcesoria montażowe w komplecie.
  • Pełna powierzchnia to duży przycisk testowy i przycisk wyciszenia.

Dane techniczne:

  • Zasilanie: wbudowana bateria DC3V(CR123A) 10 lat funkcjonowania od daty produkcji, (nie wymienialna)
  • Pobór prądu: <8uA (czuwanie), <70mA (alarm)
  • Głośność alarmu: >85dB(A) w odległości 3 metrów
  • Czułość Alarmu: 0.096-0.148dB/m
  • Czasowe wyciszenie: około 10 minut
Blaupunkt ISD-SD1

Zasada funkcjonowania urządzenia jest bardzo prosta. Czujnik dymu należy przymocować na suficie, w centralnym punkcie pomieszczenia, tak aby swoim zasięgiem objęły cały teren. Za sprawą wbudowanego detektora, wyczuwa ono zbyt duże zadymienie. Jest to bardzo czułe urządzenie, które po wykryciu nawet niewielkiej ilości dymu (nawet z papierosa) uruchamia sygnalizację świetlną i dźwiękową. Choć sam czujniki dymu nie uchroni przed rozprzestrzeniającym się pożarem, to wystarczająco wcześnie ostrzeże mieszkańców przebywających w domu. Choć wiele osób kwestię tę bagatelizuje, ryzyko pożaru występuje w każdym domu bądź mieszkaniu. Czujniki dymu powinny znaleźć się w każdym w domu. Zaś szczególną ochroną powinny zostać objęte: kuchnia, łazienka wyposażona w gazowe podgrzewacze wody z otwartą komorą spalania, pokój dziecięcy, oraz pokój z kominkiem. Urządzenie idealnie nadaje się do montażu w korytarzach, piwnicach i innych zamkniętych przestrzeniach, gdzie na przykład nie wolno palić papierosów.

Dzięki temu, moim zdaniem eleganckiemu urządzeniu, możemy zapewnić sobie bezpieczeństwo za niewielkie pieniądze. Opisywany Blaupunkt ISD-SD1 kosztuje ok. 114 zł.

Wasz TECHNOSenior

 

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: