Huawei uruchamia najnowsze rozwiązania dla 5G

Huawei wprowadził na rynek pierwszy na świecie chip rdzeniowy zaprojektowany specjalnie dla stacji bazowych 5G, Huawei TIANGANG. Innowacyjny mikroprocesor będzie upraszczał obsługę i wdrażanie sieci 5G na dużą skalę na całym świecie. Ponadto, firma do tej pory podpisała ponad 30 komercyjnych kontraktów 5G i dostarczyła ponad 25 000 stacji bazowych sieci nowej generacji.

 Huawei jest niezwykle zaangażowany w upraszczaniu skomplikowanych procesów i rozwiązań na rzecz swoich klientów. W tym celu firma poczyniła znaczne inwestycje, dzięki czemu nieustannie wprowadza nowe rozwiązania. Są to m.in. kompleksowe układy 5G obsługujące sieci wszystkich standardów i wszystkich pasm (pasmo C, 3,5G i 2,6G), ułatwiające klientom dostęp do najlepszych usług bezprzewodowych.

Huawei od dawna inwestuje w nauki podstawowe. Byliśmy pierwszymi, którzy dokonali przełomu w kluczowych technologiach 5G do zastosowań komercyjnych na dużą skalę. Firma posiada obecnie wiodące w branży możliwości dostarczania kompletnych usług dla sieci 5G, które upraszczają ich obsługę i konserwację (O&M). Jesteśmy liderem we wprowadzaniu na rynek 5G i budowaniu dojrzałego ekosystemu przemysłowego powiedział Ryan Ding, Prezes Zarządu i Dyrektor Wykonawczy Huawei Carrier BG.

Pierwszy na świecie chip rdzeniowy do stacji bazowej 5G

 Pierwszy w branży chip rdzeniowy 5G Huawei TIANGANG to przełomowe osiągnięcie w zakresie integracji, mocy obliczeniowej i przepustowości. Układ ten jest wysoce zintegrowany, co oznacza, że może wspierać koncentrację na dużą skalę aktywnych wzmacniaczy mocy (PAs) i pasywnych układów antenowych w bardzo małych nadajnikach. Ponadto gwarantuje wysoką wydajność obliczeniową, przy 2,5-krotnym wzroście w porównaniu z poprzednimi układami. Z kolei wykorzystując najnowsze algorytmy i technologię kształtowania wiązki, pojedynczy układ może sterować nawet 64 kanałami, co stanowi najwyższy standard w branży. Układ ten obsługuje również 200 MHz szerokości pasma częstotliwości, przygotowując się do przyszłego wdrożenia sieci.

Chip przynosi również rewolucyjne ulepszenia w aktywnych jednostkach antenowych (AAU) – o 50% mniejsze, 23% lżejsze i 21% mniej energochłonne stacje bazowe. Funkcje te pomogą w rozwiązaniu problemów takich jak koszty pozyskania lokalizacji i wdrożenia sieci.

Uproszczone rozwiązania dla szybkiego i globalnego wdrożenia 5G na dużą skalę

Huawei rozpoczął wprowadzanie komercyjnych sieci 5G w 2018 roku. Firma stała się liderem w testach terenowych, ich analizie, a także wprowadzaniu na rynek pełnej gamy komercyjnych produktów 5G i wykorzystanych na dużą skalę przy budowie sieci nowej generacji. Dodatkowo, pod koniec ubiegłego roku Huawei ukończył wszystkie testy i weryfikację swoich produktów 5G w Chinach, dając zielone światło do komercyjnego użytku 5G.

Ponadto, 9 stycznia tego roku, stacja bazowa 5G Huawei otrzymała nagrodę First Class Progress in Science and Technology w uznaniu za jej przełomowe rozwiązanie technologiczne i ujednoliconą konstrukcję modułową. Dzięki temu, że wszystkie stacje bazowe maja kształt łopatek, a różne moduły mogą być łączone w zależności od potrzeb, co sprawia, że instalacja stacji bazowej 5G jest tak prosta i łatwa jak budowanie bloków.

Wszystkie uproszczone produkty 5G Huawei są gotowe na wszystkie możliwe scenariusze. Produkty te pomagają znacząco zwiększyć wydajność sieci, usprawnić obsługę i konserwację oraz ułatwić wdrożenie 5G w porównaniu z 4G powiedział Yang Chaobin, prezes Huawei 5G Network Product Line.

AI dla autonomicznych sieci prowadzenia pojazdów

Huawei uruchomił również pierwszy na świecie data center switch z funkcja AI. Charakteryzuje się on wiodącą w branży wydajnością, przez co umożliwia zerową utratę pakietów Ethernet i opóźnienia end-to-end poniżej 10 milisekund. Pobiera także mniej niż 8W mocy, zapewniając jednocześnie więcej mocy obliczeniowej niż 25 dwukierunkowych serwerów CPU innych dostawców łącznie.

Huawei wprowadził również w pełni funkcjonalne, gotowe na wszystkie scenariusze technologie AI, aby umożliwić autonomiczną sieć napędową, oraz opracował rozwiązanie SoftCOM AI, aby pomóc operatorom zmaksymalizować efektywność energetyczną, wydajność sieci, usprawnić obsługę i konserwację oraz poprawić doświadczenia użytkowników.

Richard Yu, Prezes Zarządu i Dyrektor Wykonawczy Huawei Consumer BG, ogłosił również najszybszy na świecie układ scalony 5G dla komercyjnych urządzeń wielofunkcyjnych.

Wszystkie rozwiązania Huawei zostaną zaprezentowane podczas tegorocznych targów MWC, które odbędą się w dniach 25-28 lutego w Barcelonie w Hiszpanii.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: