HONOR – mocne wejście w 2019 rok. Marka spodziewa się wzrostu udziałów w rynku

Pomimo globalnego wyhamowania całej branży, marka HONOR odnotowała silny wzrost sprzedaży w 2018 r. Mocne wejście w 2019 rok z HONOR View20, który właśnie wchodzi na światowe rynki. Według IDC[i], w ciągu trzech pierwszych kwartałów ubiegłego roku globalny rynek smartfonów odnotował spadek rzędu 3,1% w ujęciu rocznym. HONOR może pochwalić się wzrostem o 27,1% w tym okresie. Marka uplasowała się na pierwszym miejscu pod względem udziału w rynku telefonów ze średniej i górnej półki.

„Bezkonkurencyjne produkty HONOR o trudnym do przebicia stosunku jakości do ceny przyniosły nam 100 milionów fanów na całym świecie. Jesteśmy przekonani, że osiągniemy nasze ambitne cele znalezienia się w pierwszej piątce najpopularniejszych marek smartfonów w ciągu trzech lat i wejdziemy do top 3 w ciągu pięciu lat. Ostatnio zmieniliśmy logo, które teraz mieni się gradientowymi barwami i przyjęliśmy slogan HONOR MY WORLD. Są to elementy naszej misji koncentrującej się na tworzeniu inteligentnego świata młodych ludzi” – powiedział George Zhao, prezes HONOR.

22 stycznia w Paryżu odbyła się światowa premiera HONOR View20. Flagowiec ten ucieleśnia innowacyjność i kreatywność HONOR. Od samego początku istnienia HONOR tworzy historię, przewodząc rewolucji w dziedzinie rozwoju sztucznej inteligencji (AI) smartfonów, ich wydajności i designu.

 Ewolucja HONOR w AI

Sztuczna inteligencja już na stałe zagościła w smartfonach. To właśnie na niej będzie się opierał rozwój całej branży. Według badań przeprowadzonych przez PwC[ii] sztuczna inteligencja ma przynieść ok. 15,7 bln dolarów globalnej gospodarce w 2030 r. Wpisując się w światowy trend, HONOR wprowadził na rynek smartfon View20 z aparatem wspomaganym sztuczną inteligencją. Telefonem z wydajnym procesorem Kirin 980 z podwójnymi układami graficznymi ISP i NPU i pierwszym w świecie tylnym aparatem o rozdzielczości 48 megapikseli (z matrycą SONY IMX586) zrobimy perfekcyjną, stworzoną z kilku zdjęć fotografię w tej samej rozdzielczości o niespotykanej ostrości i szczegółowości.

Pomimo stosunkowo krótkiej, bo zaledwie paroletniej obecności na rynku, HONOR zadziwia świat kolejnymi przełomowymi innowacjami AI. W grudniu 2016 r. marka przedstawiła światu HONOR Magic, pierwszy smartfon z systemem Magic Live wspomagany sztuczną inteligencją. Rok później HONOR wszedł na wyższy poziom z procesorem Kirin 970 AI w HONOR View10, którego algorytmy, oprócz rozpoznawania scenerii w kadrze, potrafią także się uczyć. Posiadający ten sam procesor HONOR 10 wyposażono w aparat AI 2.0 z dwoma obiektywami wspomagany pionierską w branży semantyczną segmentacją obrazu, dzięki której aparat rozpoznaje w czasie rzeczywistym ponad 500 scenerii pogrupowanych w 22 kategorie.

Ewolucja wydajności HONOR

HONOR nieustannie dba, aby kolejne modele smartfonów marki korzystały z najnowszych technologii obsługiwanych najaktualniejszymi systemami. W ten sposób konsumenci mają gwarancję korzystania z urządzeń oferujących wydajność z najwyższej półki.

Ubiegły rok upływał w HONOR pod znakiem zaawansowanych technologii. Wprowadzona na rynek w czerwcu 2018 r. technologia GPU Turbo jest rewolucyjnym rozwiązaniem opartym na integracji sprzętu z systemem, które pozwala podnieść wydajność grafiki o 60% przy jednoczesnym obniżeniu zużycia energii przez układ SoC (System on Chip) o 30%. HONOR jako pierwszy zastosował w swoich urządzeniach dziewięciowarstwowy układ chłodzenia cieczą z radiatorem rurkowym stosowanym w pecetach. Wydajność układu jest o 41% lepsza od standardowych rozwiązań i pozwala obniżyć temperaturę procesora o 10°C.

Ewolucja dizajnerska HONOR

HONOR wiedzie prym nie tylko na polu funkcjonalności, ale także estetyki swoich urządzeń. HONOR View20 stanowi idealne połączenie obu. Telefon wyposażono w przełomową technologię All-View, która opiera się na pionierskim rozwiązaniu polegającym na zamontowaniu aparatu w otworze wyświetlacza połączonego z obudową o pleckach mieniących się gradientowymi barwami z charakterystycznym efektem V.

HONOR od samego początku zajął na pozycję lidera wyścigu, w którym stawką był możliwie największy wyświetlacz. Zgodnie z założeniem, zaprezentowane w roku 2017 HONOR 7X i HONOR View10 to bezramkowce z ekranami o stosunku krawędzi 18:9. Kolejną propozycją był HONOR 10 z minimalistycznym wcięciem, które pozwoliło jeszcze bardziej powiększyć obszar wyświetlania.

Swoją dominację w świecie designu i stylistyki HONOR zademonstrował w 2016 r., przedstawiając smartfon HONOR 8 w wariancie kolorystycznym Sapphire Blue, a rok później HONOR 9 w barwach Glacier Grey. Kolejnym krokiem HONOR było wyjście poza jednolite barwy i przedstawienie dwóch modeli HONOR 10 i HONOR 10 Lite z obudową mieniącą się gradientowo przechodzącymi kolorami oraz HONOR 8X z podwójną teksturą.

Czytaj też: Honor VIEW20 – smartfon z aparatem 48 Mpix w Polsce w połowie lutego za 2 899 zł

 ***

O marce Honor

Smartfony HONOR są dostępne od 2013 roku. Produkty marki pomagają łączyć się z bliskimi, bez względu na dystans. Nowoczesne technologie i zaawansowane aparaty pozwalają utrwalać najważniejsze dla użytkowników momenty, które w świetnej jakości mogą zostać z nimi na zawsze. Marka uważnie wsłuchuje się w potrzeby konsumentów, dzięki czemu każde nowe urządzenie przynosi nowe rozwiązania wnoszące codzienne korzystanie ze smartfonu na zupełnie nowy poziom. HONOR cechuje wysoka jakość wykonania, innowacyjne podejście do designu oraz technologii. Marka wierzy, że świat staje się piękniejszy dzięki ludziom, którzy odważnie podążają swoją drogą. I właśnie dla nich tworzy swoje produkty.

[i] International Data Corporation (IDC) (2018) Worldwide Quarterly Mobile Phone Tracker 2018 Q3: https://www.idc.com/tracker/showproductinfo.jsp?prod_id=37

[ii] PricewaterhouseCoopers (PwC) (2018): Artificial Intelligence Predictions 2019 Report: https://www.pwc.com/us/en/services/consulting/library/artificial-intelligence-predictions-2019.html

 

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: