OPPO podpisuje umowę licencyjną z firmą Ericsson

OPPO i Ericsson ogłosiły dzisiaj podpisanie wieloletniej globalnej umowy, która obejmuje udzielenie licencji na korzystanie z patentów oraz współpracę przy szeregu projektów biznesowych.

 

Adler Feng, Dyrektor Departamentu Własności Intelektualnej OPPO, powiedział: “Porozumienie będzie stanowić solidną podstawę do dalszej współpracy między obiema firmami w epoce technologii 5G. Firma OPPO zawsze przywiązywała najwyższą wagę do poszanowania własności intelektualnej. Współpracując z firmą Ericsson zwiększymy innowacyjność produktów i usług.

Ericsson jest jednym z wiodących dostawców technologii informacyjnych i komunikacyjnych (ICT) na świecie. Gustav Brismark, Dyrektor ds. Własności Intelektualnej w firmie Ericsson, skomentował: „Ta ważna transakcja potwierdza wartość naszego portfela patentów i programu licencyjnego Ericsson FRAND. Ericsson podpisał do tej pory ponad 100 umów licencyjnych dotyczących patentów i cieszymy się, że możemy podpisać obopólnie korzystną umowę z OPPO.”

OPPO kładzie szczególny nacisk na kwestię patentów, które są priorytetem wpisanym w strategię firmy. Od stycznia 2019 r. firma złożyła ponad 33 000 zgłoszeń patentowych na całym świecie i posiada ponad 8 000 przyznanych patentów. Umowa z Ericssonem jest najnowszą z serii umów licencyjnych dotyczących patentów podpisanych przez OPPO z kluczowymi partnerami z branży telekomunikacyjnej, w tym z firmami Qualcomm, Dolby i Nokia. Dążąc do oferowania najlepszych produktów i zapewnienia najwyższego poziomu satysfakcji klientów z całego świata, firma OPPO będzie kontynuować ścisłą współpracę z czołowymi partnerami w branży.

O OPPO

OPPO jest czołowym producentem smartfonów, chętnie wybieranym przez miliony ludzi na całym świecie. Od ponad 11 lat firma skupia swoje działania na rozwijaniu przełomowych rozwiązań w dziedzinie fotografii mobilnej. OPPO zapoczątkowało także erę upiększania zdjęć „selfie”. Jako pierwsze zaprezentowało smartfony z przednimi kamerami 5 MP i 16 MP, a później także z obrotowym modułem obiektywu, funkcją Ultra HD oraz technologią 5x Dual Camera Zoom. W 2017 roku, według badań IDC, firma uplasowała się na czwartym miejscu pod względem wielkości udziału w sprzedaży smartfonów na światowym rynku. Obecnie OPPO dostarcza doskonałe doświadczenia fotografii mobilnej do ponad 250 milionów użytkowników na całym świecie.

Czytaj też: OPPO – #NoweOPPOwieści pisane w Polsce smartfonem za 7299 PLN od 31 stycznia

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: