Orange Polska – Jean-François Fallacher powołany na kolejną kadencję

W dniu 19 lutego 2019 roku Rada Nadzorcza Orange Polska powołała pana Jean-François Fallacher na stanowisko Prezesa Zarządu, na kolejną kadencję. Powołanie zostało dokonane przed upływem obecnej kadencji.

Nowa kadencja rozpocznie się w dniu najbliższego Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia zatwierdzającego sprawozdanie finansowe Orange Polska za 2018 rok i potrwa trzy lata.

W ostatnich kilku latach, Orange Polska zarządzana przez Jean-François realizuje ambitną strategię naprawczą i czyni stałe postępy w kierunku powrotu do wzrostu. Chciałbym podziękować Jean-François Fallacher za jego ogromne zaangażowanie w ten wysiłek i życzę mu wszelkich sukcesów w jego nowej kadencji” – powiedział Maciej Witucki Przewodniczący Rady Nadzorczej Orange Polska.

Jean-François Fallacher (ur.1967) od 1 maja 2016 r. jest prezesem Zarządu Orange Polska.

W latach 2011-2016 pełnił funkcję prezesa spółki Orange Romania, wiodącego operatora komórkowego na rynku rumuńskim. Wcześniej, przez 20 lat, Jean-François Fallacher pełnił kluczowe funkcje w Grupie Orange, ostatnio jako prezes Sofrecom, należącej do Grupy międzynarodowej spółki konsultingowej oraz w Holandii jako dyrektor operacyjny w spółce Wanadoo, dostawcy usług internetowych, a także zarządzał marketingiem segmentu B2B w EuroNet Internet.

Jean-François Fallacher ma rozległą wiedzę na temat rynku telekomunikacyjnego w zakresie obszarów zarówno klientów biznesowych jak i indywidualnych, zdobytą na różnych europejskich rynkach. Absolwent kierunków inżynieryjnych na École Polytechnique, École Nationale Supérieure des Télécommunications w Paryżu oraz programu Rozwoju Biznesu Międzynarodowego w ESSEC Business School. Jean-François Fallacher zdobywał doświadczenie w okresie ekspansji Internetu.

Zgodnie ze złożonym oświadczeniem pan Jean-François Fallacher nie prowadzi działalności poza przedsiębiorstwem Orange Polska, nie uczestniczy w spółce konkurencyjnej wobec Orange Polska jako wspólnik spółki jawnej, spółki osobowej ani jako członek organu spółki kapitałowej, bądź jako członek organu w innej konkurencyjnej osobie prawnej. Nie został wpisany do rejestru Dłużników Niewypłacalnych prowadzonego na podstawie Ustawy o KRS.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: