MWC 2019: HTC Vive Focus Plus – mobilny zestaw VR klasy premium

Firma HTC Vive zaprezentuje podczas MWC 2019 najnowszy sprzęt klasy premium, stworzoną specjalnie dla biznesu platformę HTV Vive Focus Plus. Nowy, samodzielny zestaw wyposażono w parę aktywnych kontrolerów o sześciu stopniach swobody (6DoF), które zapewniają użytkownikom jeszcze bardziej intuicyjną interakcję z wirtualnym środowiskiem, w jakości znanej z HTC Vive Pro. Dzięki temu, aplikacje tworzone dla biznesu, takie jak szkolenia i prezentacje produktów, dają bardziej realne doświadczanie wirtualnej rzeczywistości. Wprowadzone udoskonalenia ułatwiają programistom dostosowywanie już istniejących treści. Zestaw Focus Plus to urządzenie typu stand-alone, jest więc mobilne i intuicyjne.

Premiera Focus Plus oznacza dla HTC Vive jeszcze większe zaangażowanie, szybsze wprowadzanie zmian i ulepszanie rynku VR zarówno dla firm, jak i konsumentów. Umożliwia przedsiębiorstwom przeprowadzania bardziej realistycznych szkoleń i symulacji oraz łatwiejszego przenoszenia treści i wrażeń z komputera, do zestawu HTC Vive Focus Plus” –  powiedział Paul Brown, General Manager, HTC Europe.

Dając użytkownikom jeszcze większą wygodę, HTC Focus Plus jeszcze bardziej zaciera granice między światem realnym a wirtualną rzeczywistością. Lekka konstrukcja zestawu Focus Plus daje duży komfort i umożliwia dłuższe, nieprzerwane korzystanie z zestawu, co niekiedy jest konieczne w przypadku komercyjnych aplikacji. Zestaw zawiera również kilka dodatkowych funkcji wspierających profesjonalną obsługę, takich jak Kiosk Mode (tryb biznesowy/przemysłowy), Gaze Support (sterowanie spojrzeniem), a także zestaw narzędzi do zdalnego rejestrowania, monitorowania i zarządzania wieloma zestawami na raz. HTC Vive Focus Plus dostępny będzie na 25 rynkach już w Q2 2019 roku na stronie www.vive.com.

Nowe innowacyjne kontrolery z akustycznym systemem pozycjonowania

Zestaw Vive Focus Plus oferuje parę nowych, kontrolerów 6DoF, wyposażonych w analogowy spust, umożliwiający jeszcze bardziej intuicyjną interakcję i większą kontrolę wirtualnego otoczenia, dające poczucie jeszcze pełniejszej immersji. Dodatkowo, dzięki integracji z platfomą Wave i pakietowi SDK, dostosowywanie treści VR z PC na Vive Focus Plus stanie się tylko formalnością.

Firmy na całym świecie, takie jak SimforHealth i Immersive Factory, wykorzystują już HTC Vive Focus Plus, do tworzenia treści takich jak szkolenia medyczne i symulacje dotyczące bezpieczeństwa. To kompleksowe rozwiązanie, jakim jest Focus Plus, działa w oparciu o mobilną platformę VR Qualcomm Snapdragon 835.

„Chcąc usprawnić proces szkoleń z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy w dużych firmach – z łatwością przenieśliśmy całe portfolio naszych aplikacji Hazard Spotting z Vive Pro na Vive Focus Plus” powiedział Olivier Pierre, dyrektor operacyjny i założyciel, Immersive Factory. „Dając możliwość poruszania się w pełnym zakresie, Vive Focus Plus płynnie wprowadza naszych klientów w wirtualne reprezentacje prawdziwych środowisk pracy. Taka formuła pomaga w zapamiętywaniu procedur oraz wzmacnia prawidłowe reakcje i zachowania poprzez prezentowanie konsekwencji tych działań. Co więcej, mając bezprzewodowe zestawy tego typu, jesteśmy w stanie wdrażać szkolenia z użyciem wirtualnej rzeczywistości także w placówkach, w których do tej pory to dostępność odpowiedniego sprzętu była największą przeszkodą.

Wydajne podzespoły HTC Vive Focus Plus i wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości 3K pozwalają nam tworzyć bardzo realistyczne i immersyjne aplikacje szkoleniowe dla personelu medycznego – lekarzy i pielęgniarek – nie wymagające łączenia z komputerem” – powiedział Olivier Gardinetti, CTO, SimforHealth – „Ponadto kontrolery dające 6 stopni swobody (6DOF) umożliwiają lepsze oddanie sposobów wykonywania niektórych procedur medycznych, których nie dało się odwzorować w przypadku zwykłych kontrolerów. Dzięki temu symulatory SimforHealth są teraz jeszcze lepsze i bardziej naturalne.”

HTC na Mobile World Congress

W przyszłym tygodniu, na kongresie MCW w Barcelonie, Vive zaprezentuje najnowszy, samodzielny zestaw Vive Focus Plus i nowe Vive Pro Eye. Firma przedstawi także innowacyjne projekty partnerów, takie jak bezpieczeństwo konstrukcji budowlanych – szkolenie w zakresie zagrożeń oraz symulację medyczną dla pielęgniarek, oraz własne narzędzie przeznaczone do współpracy wielu użytkowników – Vive Sync. Dodatkowo zostanie zaprezentowana wizję przyszłości technologii VR i 5G. Więcej informacji na temat wydarzeń planowanych przez HTC na Mobile World Congress w materiałach prasowych HTC.

2 komentarze do “MWC 2019: HTC Vive Focus Plus – mobilny zestaw VR klasy premium

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: