MWC 2019: TCL Communication prezentuje nowe urządzenia Alcatel i technologię DragonHinge

TCL Communication prezentuje na targach Mobile World Congress 2019 swoje innowacyjne rozwiązania z zakresu zginanych urządzeń mobilnych z wykorzystaniem autorskiej, opatentowanej technologii DragonHinge. Opracowanie własnych koncepcji pozwala na przedstawienie serii urządzeń mobilnych z elastyczną konstrukcją.

Specjalnie opracowane wyświetlacze AMOLED, przygotowane przez siostrzaną dla TCL firmę CSOT, przy wsparciu opatentowanej przez TCL Communication technologii DragonHinge pozwalają na stworzenie urządzeń, które poprzez zaginanie i składanie będą mogły sprawdzać się w wielu różnych zastosowaniach. DragonHinge pozwala na opracowanie obudowy, która zmieni swój kształt, zapewniając przy tym płynny, naturalny ruch, co przekłada się na doskonałe wrażenia dla użytkownika.

DragonHinge

Przy udziale naszej siostrzanej firmy CSOT, pokazujemy, że TCL już w najbliższej przyszłości stanie się liderem innowacji rynku urządzeń mobilnych” zapewnia Peter Lee, General Manager, Global Sales and Marketing w TCL Communication. “Kiedy patrzymy na potencjał stojący za naszymi urządzeniami elastycznymi, jesteśmy bardzo podekscytowani tym, co wprowadzimy na rynek w przyszłości. Jednak nie traktujemy tego, jak wyścigu, gdzie wygranym jest pierwszy. Uważamy, że lepszym rozwiązaniem w tym przypadku jest cierpliwe i przemyślane opracowanie kwestii technicznych, jak również tych związanych z dostosowaniem oprogramowania. Chcemy, żeby nasze urządzenia elastyczne dawały doskonałe wrażenia z użytkowania”.

“Kiedy rozważamy praktyczne zastosowanie elastycznych ekranów i zaginanych urządzeń mobilnych, potrzebne okazują się trzy rozwiązania: elastyczny wyświetlacz AMOLED;  trwała, mechaniczna obudowa oraz oprogramowanie, które dostosowywać się będzie do wszystkich czynników” wskazuje Shane Lee, General Manager, Global Product Center w TCL Communication. “Dzięki integracji wertykalnej pomiędzy TCL i CSOT, udało się nam przezwyciężyć wiele trudności, związanych z elastycznymi wyświetlaczami. Za sprawą DragonHinge™ jesteśmy w stanie pokazać światu, jak rozwiązać problemy związane z mechanicznymi obudowami. Mając teraz rozwiązania sprzętowe, możemy zmierzyć się z wyzwaniami stojącymi po stronie oprogramowania. Musi ono dawać unikatowe doświadczenia, w pełni ujawniające potencjał zginanych urządzeń mobilnych, a także stać się częścią przemyślanego ekosystemu. Nasze pierwsze urządzenia składane pojawią się na rynku w przyszłym roku”.

TCL Communication zaprezentuje pierwsze, koncepcyjne urządzenia, wykorzystujące technologię DragonHinge w tym tygodniu na targach Mobile World Congress 2019. Premierę urządzeń konsumenckich planowana jest na 2020 r.Categories: Gadżety, Rynek, Technologia

Tags: , , , ,

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: