MWC 2019: Sony Xperia 10 oraz Xperia 10 Plus w linii supersmartfonów klasy średniej – ceny w Polsce

  • Panoramiczny wyświetlacz 21:9 Full HD+ pozwala zobaczyć więcej, zapewniając lepszą jakość rozrywki i idealnie nadaje się do używania dwóch aplikacji jednocześnie
  • Podwójny aparat z efektem Bokeh gwarantuje radość fotografowania oraz umożliwia robienie zdjęć i nagrywanie filmów w formacie 21:9
  • High-Resolution Audio od Sony z technologiami DSEE HX i LDAC pozwala usłyszeć muzykę dokładnie tak, jak chciał tego artysta

  MWC, BARCELONA, 25 LUTEGO 2019 ROKU

Sony pokazało dziś Xperię 10 i Xperię 10 Plus, wprowadzając format 21:9 do supersmartfonów klasy średniej.

Nasza wspaniała superlinia klasy średniej prezentuje najważniejsze innowacje Sony w najbardziej przystępny sposób – mówi Mitsuya Kishida, prezes Sony Mobile Communications. – Nowy wyświetlacz w formacie 21:9 zapewnia rozrywkę od krawędzi do krawędzi ekranu w eleganckim, smukłym telefonie, który idealnie leży w dłoni.

EKRAN 21:9 FULL HD+ ZAPEWNIA ROZRYWKĘ I PRODUKTYWNOŚĆ

Xperia 10 i 10 Plus to elegancki, bezramkowy design z panoramicznym wyświetlaczem 21:9 Full HD+, który pozwala cieszyć się rozrywką i zwiększać produktywnośćtuicyjny interfejs, w połączeniu z 6-calowym wyświetlaczem w Xperii 10 i 6,5-calowym w Xperii 10 Plus, ułatwia multitasking, czyli korzystanie z dwóch aplikacji jednocześnie i pozwala przy tym zachować wygodny rozmiar obu okien. Użytkownik może na przykład oglądać ulubiony film albo przeglądać mapy, pisząc jednocześnie SMS-y lub e-maile i nie musi przełączać widoku pomiędzy dwiema aplikacjami.

PODWÓJNY APARAT Z EFEKTEM BOKEH ORAZ FORMAT 21:9 PRZY KRĘCENIU FILMÓW I ROBIENIU ZDJĘĆ XPERIĄ 10 I XPERIĄ 10 PLUS WYZWALA WIELKĄ KREATYWNOŚĆ

Xperia 10 i Xperia 10 Plus pozwala nagrywać wideo w formacie 21:9 i rozdzielczości 4K, czyli tak, jak robią to filmowcy. Można wybierać format i na przykład użyć proporcji 21:9, aby wypełnić cały panoramiczny ekran urządzenia lub też użyć formatu 1:1, aby zrobić idealne zdjęcie na Instagram.

Podwójne aparaty w Xperii 10 (13MP+5MP) i Xperii 10 Plus (12MP+8MP) pozwalają robić wysokiej jakości zdjęcia z artystycznym efektem Bokeh, dzięki któremu fotografowany obiekt wyróżni się  z rozmytego tła. Optyczny zoom 2X**, dostępny tylko w Xperii 10 Plus, pozwoli przybliżyć się do fotografowanej akcji.

Jeszcze większe możliwości twórcze daje zarówno główny, jak i przedni aparat, wykorzystujący funkcję stabilizacji obrazu SteadyShot, która pozwala nagrywać filmy bez drgań i rozmyć, nawet gdy autor zdjęć jest w pełnym ruchu.

USŁYSZYSZ MUZYKĘ TAK, JAK CHCIAŁ TEGO ARTYSTA, DZIĘKI HIGH-RESOLUTION AUDIO

Xperia 10 i Xperia 10 Plus wykorzystują zaawansowaną technologię dźwięku High-Resolution Audio od Sony oraz technologię LDAC, dzięki którym można słuchać muzyki w najczystszej i najprawdziwszej postaci, nawet bezprzewodowo.

Ponadto technologia Digital Sound Enhancement Engine (DSEE HX) od Sony automatycznie podnosi jakość skompresowanych plików muzycznych do poziomu bliskiego high-resolution – nadając nowe życie muzyce, przywracając niuanse oryginalnych nagrań i symulując brzmienie występów na żywo.

CAŁKIEM NOWY ZESTAW SŁUCHAWKOWY OPEN-EAR, SBH82D, ZAPEWNIAJĄCY ZAAWANSOWANĄ JAKOŚĆ SŁUCHANIA I DOPASOWANE KOLORYSTYCZNIE ETUI

Xperię 10 i Xperię 10 Plus uzupełnia nowy zestaw słuchawkowy stereo open-ear Bluetooth SBH82D, który debiutuje na rynku równocześnie ze smartfonami w kolorach czarnym, szarym i niebieskim. Lekki, kompaktowy i składany zestaw bezprzewodowy o konstrukcji do noszenia na szyi pozwala na wygodne słuchanie przez cały dzień. SBH82D posiada taką samą strukturę wewnętrzną, jak Xperia Ear Duo, która dzięki otwartej konstrukcji umożliwia słuchanie ulubionej muzyki i jednocześnie docierających do nas dźwięków otoczenia. SBH82D posiada także funkcje asystenta głosowego od Google i Apple oraz tryb głośnomówiący. Zestaw SBH82D będzie dostępny na wybranych rynkach od maja 2019 roku.

Z kolei Style Cover Stand to etui i podstawka na telefon w jednym do Xperii 10 i Xperii 10 Plus. Natomiast Style Cover Solid, przeznaczona tylko do Xperii 10, dzięki wojskowym certyfikatom wytrzymałości pomaga chronić telefon przed najbardziej poważnymi uszkodzeniami.
Xperię 10 wyposażono w procesor Qualcomm Snapdragon 630, stworzony do wspaniałej grafiki, zaawansowanych multimediów i zapewniającą długą żywotność baterii 2870mAh. Smartfon dostępny jest w kolorach: granatowym, czarnym, srebrnym i różowym.

Xperia 10 Plus pracuje z wykorzystaniem procesora Qualcomm Snapdragon 636, zapewniającego imponującą wydajność, wspaniałą jakość zdjęć i długą żywotność baterii 3000mAh. Dostępna jest w kolorach: granatowym, czarnym, srebrnym i złotym.
Xperia 10 i Xperia 10 Plus z systemem Android 9.0 Pie będą dostępne w Polsce od 25 lutego 2019 roku, w wersji z podwójną kartą SIM i w cenie orientacyjnej 1499zł oraz 1899zł.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: