Dlaczego powinieneś używać Rozszerzenia VPN w Swojej Przeglądarce Internetowej

Cztery Sposoby opisujące Jak Rozszerzenie VPN Przeglądarki Zapewnia Bezpieczeństwo Online

Bezpieczeństwo w Internecie i prywatność danych osobowych to nowy światowy trend. Z rosnącym corocznie wskaźnikiem cyberprzestępczości, ludzie szukają nowych sposobów na pozostanie bezpiecznym w Internecie. Według Global Web Index, 25% użytkowników Internetu korzystało z sieci VPN (Virtual Private Network) do szyfrowania ruchu internetowego w ostatnim miesiącu.

Oprócz zwykłych aplikacji VPN, rozszerzenia podnoszące bezpieczeństwo przeglądarki zyskują coraz większą popularność. Są one szczególnie przydatne, jeśli chcesz zachować swoje nawyki przeglądania w tajemnicy.

Jeśli chcesz zachować prywatność przeglądania, ale nie musisz szyfrować całego ruchu internetowego, pomocne będzie niezawodne rozszerzenie VPN” – Ruby Gonzalez, Dyrektor Działu Komunikacji w NordVPN. „Rozszerzenia przeglądarek są zazwyczaj lżejsze i szybsze niż standardowe aplikacje VPN, dzięki czemu możesz przełączać się między lokalizacjami w ciągu sekundy.

Cztery powody, dla których warto używać rozszerzenia VPN do przeglądarek

 Zachowaj prywatność swojego adresu IP

Rozszerzenie VPN do przeglądarki ma dwie zasadnicze funkcje: pomaga zabezpieczyć ruch internetowy oraz ukrywa Twój adres IP. Po połączeniu ze zdalnym serwerem VPN wszystkie Twoje działania online są szyfrowane, a urządzeniu, na którym pracujesz, przypisany jest adres IP serwera VPN. Dzięki temu, Twoja lokalizacja internatowa, wskazuje na inne miejsce niż jest to w rzeczywistości.

Odwiedzaj strony i serwisy Internetowe w bezpieczny sposób

Rozszerzenia VPN dla przeglądarek Chrome i Firefox umożliwiają bezpieczny dostęp do ulubionych witryn, nawet jeśli nie są one chronione za pomocą protokołu HTTPS. Wiele blogów, zabawnych stron internetowych i forów wciąż nie oferuje szyfrowania HTTPS, co oznacza, że podsłuchujący mogą zobaczyć wszystkie Twoje operacje, w trakcie ich przeglądania. Po włączeniu rozszerzenia VPN możesz mieć pewność, że przeglądanie jest prywatne i bezpieczne.

Unikaj złośliwego oprogramowania i irytujących reklam’

 Magiczna funkcja CyberSec chroni przed złośliwym oprogramowaniem i innymi cyberzagrożeniami czekającymi na dostęp do Twojego urządzenia. Jest ona wbudowana w rozszerzenia dla przeglądarek Chrome oraz Firefox. Co więcej, blokuje automatyczne reklamy i denerwujące wyskakujące okienka, których prawdopodobnie nie zamierzasz oglądać.

Chroń swoje dane przed wyciekami adresu IP

Nawet jeśli korzystasz z aplikacji VPN, istnieje duża szansa na ujawnienie Twojego prawdziwego adresu IP, wynikających z przecieków WebRTC w przeglądarce internetowej. Nie jest to zabawne, wiedząc, że wszelkiego rodzaju aplikacje szpiegujące mogą uzyskać dostęp do poufnych danych i wykorzystywać je do Twojej identyfikacji. Rozszerzenie NordVPN umożliwia wyłączenie protokołu WebRTC, który jest domyślnie włączony w przeglądarkach Chrome i Firefox. To dobry sposób, aby zagwarantować poufność Twojej tożsamości.

NordVPN udostępnił swoje pierwsze rozszerzenie proxy dla przeglądarki Google Chrome w roku 2017, a wkrótce potem wersję do przeglądarki Mozilla Firefox. Oba rozszerzenia – NordVPN dla przeglądarki – są dostępne w sklepie Chrome Web Store lub na stronie Firefox Add-ons.

Autor: NordVPN

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: