MWC 2019: HONOR Gaming+, czyli jeszcze więcej frajdy dla graczy

Marka HONOR zaprezentowała podczas Mobile World Congress (MWC) pakiet aktualizacji HONOR Gaming+. Zawiera on szereg rozwiązań technologicznych, które znacząco podnoszą wydajność układu graficznego oraz jakość i rozdzielczość obrazu w grach na HONOR View20. Aktualizacji towarzyszy ekosystem aplikacji aparatu TOF 3D, które rozpoczynają nową erę rozszerzonej rzeczywistości (AR).

Podczas wystąpienia na MWC 2019 George Zhao, prezes HONOR, powiedział: „Sprzedaliśmy już ponad 1,5 miliona egzemplarzy HONOR View20. Jesteśmy coraz bliżej realizacji naszego celu, jakim jest znalezienie się w ciągu najbliższych trzech lat w czołowej piątce marek smartfonów. Nasza rewolucyjna technologia HONOR Gaming+ podnosi wydajność graficzną smartfonów, zaspokajając coraz większe oczekiwania młodych konsumentów wobec gier mobilnych. Wraz z futurystycznymi aplikacjami w aparacie TOF 3D HONOR dostarcza konsumentom wyjątkowych wrażeń”.

HONOR Gaming+, czyli jeszcze więcej frajdy dla graczy

HONOR View20, który światową premierę miał w ubiegłym miesiącu, wyposażono w aż pięć innowacyjnych technologii. Są to: tylny aparat o rozdzielczości 48 Mpix, przedni osadzony w wyświetlaczu aparat o rozdzielczości 25 Mpix, wykonany w 7-nanometrowym procesie technologicznym procesor Kirin 980 AI, potrójna wspomagana sztuczną inteligencją antena Wi-Fi oraz obudowa z nanopowłoką Aurora. Korzystając z opartej na sztucznej inteligencji analityki predyktywnej, HONOR Gaming+ optymalizuje obciążenie procesora, podnosi wydajność układu graficznego i pozwala cieszyć się grami w najwyższej rozdzielczości. Dzięki tym zdobyczom technologicznym HONOR View20 wznosi się na wyżyny możliwości w grach mobilnych.

Aktualizacja Gaming+ podnosi wydajność energetyczną SOC o 20,34%[1]. Znajdziemy w niej najnowszy sterownik układu graficznego Mali-G76, który optymalizuje transkodowanie obrazu i usprawnia zarządzanie procesami równoległymi. Sterownik ogranicza także duplikowanie komend i stopień przerysowań GPU oraz przyspiesza przepływ danych między CPU, GPU i RAM. Procesor graficzny będzie obsługiwał innowacyjną, bazującą na sztucznej inteligencji technologię szeregowania modulacji częstotliwości. Technologia analizuje w czasie rzeczywistym częstotliwość i jakość odtwarzanego obrazu oraz dotknięcia wyświetlacza, dzięki czemu przewiduje obciążenie procesora i zapobiega spadkom wydajności urządzenia. Dokładność analizy predyktywnej nowej technologii z AI podczas grania jest o 30% większa od dokładności tradycyjnych technologii. Inny proces czuwa z kolei nad optymalizacją współpracy procesora i układu graficznego z korzyścią dla jakości obrazu i energooszczędności urządzenia. Po instalacji aktualizacji HONOR Gaming+ gry będą wyświetlane w wyższej rozdzielczości i w szerszej palecie barw, a obraz zyska większy kontrast i jaskrawość.

Już wkrótce na HONOR View20 będzie można grać również w Fortnite Vulkan. Popularne tytuły, takie jak QQ Speed czy Arena of Valor zostały już zoptymalizowane pod kątem wysokiej rozdzielczości. Posiadacze HONOR View20 mogą już cieszyć się większą szczegółowością i wyrazistością wyświetlanego obrazu.

Budowanie bliskiej więzi z fanami jest nadrzędną wartością marki HONOR. Z okazji premiery View20, marka HONOR nawiązała współpracę z Epic Games, aby wnieść w Fortnite na urządzenia mobilne niespotykaną dotąd jakość.

Aparat TOF 3D w HONOR View20 przenosi gry sterowane ruchem w nowy wymiar, kreśląc nowe horyzonty możliwości rozszerzonej rzeczywistości. Wielbiciele interaktywnych gier 3D zapewne zwrócą uwagę na funkcję mapowania sylwetki i rozpoznawania ruchów gracza w czasie rzeczywistym możliwą dzięki aparatowi wyposażonemu w czujnik głębi obrazu. Wykorzystanie trójwymiaru umożliwi także retuszowanie nagrywanych filmików w czasie rzeczywistym, sprawdzanie kaloryczności fotografowanych potraw w oparciu o moduł AI, zabawę z Magic AR i sterowanie postaciami w grach gestami i ruchem. Nowe funkcje obsługuje gra Brave Jelly, najnowsza pozycja w rodzinie gier tego typu. W przyszłości HONOR planuje nawiązanie współpracy z firmami zainteresowanymi tworzeniem zintegrowanego ekosystemu TOF 3D, który zapoczątkuje nową erę w mediach społecznościowych, rozrywce, grach i zakupach online.

W ujęciu regionalnym HONOR View20 osiąga znakomite wyniki sprzedaży. Podsumowując wolumen i wpływy ze sprzedaży online, HONOR View20 jest podwójnym czempionem wśród urządzeń w przedziale cenowym od 3 tys. juanów. W pierwszym tygodniu po premierze we Francji, najnowszy flagowiec HONOR wskoczył na pozycję numer jeden na liście bestsellerów w przedziale cenowym od 499 euro na Amazonie. W Indiach View20 otrzymał tytuł Amazon’s Choice, natomiast w Malezji jest najlepiej sprzedającym się flagowcem w sieci sklepów Senheng jednego z wiodących niezależnych detalistów na tamtejszym rynku.

[1] Testy w laboratorium HONOR na grach z Vulkan z 60 fps

One thought on “MWC 2019: HONOR Gaming+, czyli jeszcze więcej frajdy dla graczy

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: