MWC 2019: HTC 5G Hub – nie tylko domowe centrum multimedialne 5G

HTC wprowadza rewolucję 5G do domów i firm – oto mobilny HTC 5G Hub. Wyjątkowe urządzenie HTC 5G Hub pozwoli korzystać z zalet 5G w domu, biurze, czy gdziekolwiek jesteś

W czasie targów MWC 2019 w Barcelonie HTC zaprezentowało nowy produkt – urządzenie HTC 5G Hub, pierwszy w swoim rodzaju dedykowany mobilny hub 5G, który wprowadza nas w świat przyszłości. Zaprojektowany z myślą o łatwości użytkowania zarówno w domu, jak i biurze, to wszechstronne urządzenie umożliwia płynne odtwarzanie wideo w jakości 4K, granie bez opóźnień oraz udostępnienie mobilnego hotspotu 5G nawet 20 użytkownikom jednocześnie. HTC 5G Hub już teraz pojawi się w ofercie operatorów z całego świata, w tym takich gigantów jak Sprint, Telstra, czy Deutsche Telekom, oraz Three UK, Sunrise (Szwajcaria) i Elisa (Finlandia).

HTC 5G Hub pozwala użytkownikom korzystać z technologii 5G na wielu urządzeniach w drodze, w pracy, czy w domu, zapewniając szybką łączność, błyskawiczne udostępnianie treści, rozrywkę i wiele, wiele innych. Dotykowy wyświetlacz HD o przekątnej 5 cali zapewnia łatwą obsługę, natomiast bardzo pojemna bateria doskonale sprawdzi się w podróży, dając użytkownikowi dostęp do prędkości znacznie przekraczających możliwości sieci 4G LTE. HTC 5G Hub to też kluczowy krok do przeniesienia technologii VR (wirtualnej rzeczywistości) do chmury. W przyszłości użytkownicy będą mogli cieszyć się mobilną, zaawansowaną technologicznie wirtualną rzeczywistością, dane będą bowiem przesyłane w czasie rzeczywistym z chmury bezpośrednio do zestawu HTC Vive Focus za pomocą urządzenia HTC 5G Hub. Bez komputera i kabli.

„HTC z dumą wprowadza na rynek pierwszy na świecie przenośny inteligentny hub 5G” – oznajmiła Cher Wang, Chairwoman and CEO of HTC. „Sieć 5G całkowicie zrewolucjonizuje VR i AR, a nowy HTC 5G Hub będzie dla naszych urządzeń oknem na świat olbrzymich przepustowości 5G, kładąc tym samym fundament pod naszą wizję Vive Reality – niczym nieograniczonego, wciągającego świata, którego istotę stanowi ludzkie doświadczenie.”

Jako domowe centrum multimedialne, HTC 5G Hub daje możliwość wykorzystania prędkości 5G do przesyłania filmów w rozdzielczości 4K na duży ekran, zachowując przy tym najwyższą jakość obrazu. Hub może również zastąpić domowy router Wi-Fi, ograniczając ilość zbędnych kabli i gwarantując prostą konfigurację typu „plug-and-play”. O prostotę codziennego użytkowania zadba natomiast intuicyjny interfejs głosowy i funkcje zdalnego sterowania. HTC 5G Hub działa w oparciu o system Android 9 Pie i wyposażony jest w platformę Qualcomm Snapdragon 855 Mobile Platform z modemem Snapdragon X50 5G i modułami antenowymi ze zintegrowanym nadajnikiem RF, oraz antenę RFFE, co zapewnia niesamowite prędkości transferu danych. Umożliwia to wygodne granie z ultra niską latencją, w 60 klatkach na sekundę i w rozdzielczości 4K.

HTC 5G Hub został zaprojektowany też z myślą o nowoczesnych przedsiębiorstwach. Dzięki zastosowaniu platformy Snapdragon 855 z chipsetem Qualcomm 60 GHz Wi-Fi (802.11ad) i Qualcomm 2×2 Chipset Wi-Fi 6-ready zapewnia gigantyczną przepustowość i szybkości rzędu kilku gigabitów z opóźnieniami porównywalnymi z transferem połączeń kablowych. Bateria o pojemności 7660 mAh sprawia natomiast, że HTC 5G Hub gotowy jest do obsługi szerokiej gamy zadań także poza biurem. Firmy mogą bezpiecznie połączyć do 20 urządzeń w szybką,  szyfrowaną sieć lub skonfigurować dostęp do infrastruktury korporacyjnej poprzez VPN. Dodatkowo, za sprawą wbudowanego gigabitowego portu ethernetowego, możliwości sieci 5G można w prosty sposób skalować do potrzeb rozwijającej się firmy.

Partnerzy o HTC 5G Hub:

Sprint jest zachwycony, będąc wyłącznym amerykańskim operatorem sieci komórkowej, oferującym HTC 5G Hub w Stanach Zjednoczonych„, powiedział dr John Saw, główny specjalista ds. Technologii w Sprintu. „To urządzenie zrewolucjonizuje kategorię „connected home”, a mobilne granie i prowadzenie małych i średnich przedsiębiorstw wzniesie na nowy poziom. Wraz z HTC, jesteśmy dumni, że za sprawą mocy sieci 5G możemy zmieniać sposób, w jaki nasi klienci pracują, grają i pozostają w kontakcie ze światem”.

Dave Dyson, CEO w Three, powiedział: „HTC ma w swoim DNA bycie liderem technologicznych innowacji. 5G przyniesie niewyobrażalne dotąd możliwości łączenia się ludzi z ludźmi, ludzi z maszynami i maszyn z maszynami. Jako dostawca usług telekomunikacyjnych jesteśmy w centrum tego wszystkiego, a oferując HTC 5G hub klientom w Wielkiej Brytanii, umożliwiamy im korzystanie w pełni z sieci 5G wraz z wszystkimi jej zaletami.”

Dzięki HTC 5G Hub wielu klientów po raz pierwszy skorzysta z doświadczeń, jakie 5G i zaawansowane funkcje Wi-Fi mogą wnieść do ich życia„, powiedział Durga Malladi, starszy wiceprezes i dyrektor generalny, 4G/5G, Qualcomm Technologies, Inc. „Nasza długoletnia współpraca z HTC w dostarczaniu mobilnych innowacji ma udokumentowane sukcesy. Nasze starania pomogły w dostarczeniu pierwszego smartfona z Androidem, ściśle współpracowaliśmy także, by przyśpieszyć przejście na system 4G, a teraz wspólnie wprowadzamy świat w epokę 5G. Wszystko to za sprawą jednego z pierwszych urządzeń mobilnych, dających możliwości technologii 5G i Wi-Fi następnej generacji, a wykorzystujących do tego platformę mobilną Snapdragon 855″.

Urządzenie HTC 5G Hub wejdzie do sprzedaży już w drugim kwartale 2019 roku. Więcej informacji na stronie HTC 5G Hub.

 

One thought on “MWC 2019: HTC 5G Hub – nie tylko domowe centrum multimedialne 5G

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: