MWC 2019: Cisco prezentuje innowacje wspierające miliardy połączeń sieciowych

Podczas targów MWC, Cisco zaprezentowało rozwiązania dla dostawców usług oraz klientów korporacyjnych chcących wykorzystać sieci 5G do rozwoju biznesu.

5G jest na fali wznoszącej. Cisco jest obecnie zaangażowane w ponad 100 projektów związanych z tą technologią realizowanych na całym świecie. Czterdziestu dostawców usług testuje i wdraża rozwiązania Cisco 5G Now. Firma stawia kolejne milowe kroki pomagając swoim klientom dostrzec zalety sieci mobilnych działających w oparciu o skalowalną chmurę obliczeniową.

Dostawcy usług muszą stawić czoła wyzwaniom związanym z wysokimi kosztami przygotowań do rewolucji 5G. Jak wynika z niedawnego raportu Cisco Mobile VNI, do roku 2022 połączenia 5G wygenerują niemal trzy razy więcej ruchu sieciowego niż przeciętne połączenia 4G (22 GB/miesięcznie vs 8 GB/miesięcznie). Dostawcy usług muszą rozbudować swoje sieci, aby przygotować się na ten wzrost, jednocześnie inwestując w nowe usługi 5G aby pozostać konkurencyjnym. W ciągu najbliższych trzech lat Cisco planuje przeznaczyć 5 miliardów USD, w ramach Cisco financing, na projekty związane z 5G, mające na celu pomóc klientom w skutecznej transformacji ich sieci w stronę tej nowej technologii.

Podczas targów MWC Cisco zaprezentowało porfolio nowych produktów i rozwiązań umożliwiających firmom wdrożenie nowych usług i lepsze zarządzanie 12 miliardami połączeń sieciowych, których zgodnie z przewidywaniami spodziewamy się do 2022 roku[1].

Nowe rozwiązania i usługi Cisco zaprezentowane na targach MWC w Barcelonie:

Sieć intuicyjna:

 • Cisco Unified Domain Center: Umożliwia działom IT w firmach płynne zarządzanie wszystkimi politykami, bezpieczeństwem i usługami sieci mobilnych. Dzięki integracji z Cisco DNA Center zacierają się granice pomiędzy WAN, LAN i sieciami mobilnymi, którymi można zarządzać za pośrednictwem jednego panelu.

Routing:

 • Karty liniowe Cisco NCS 5500 o wysokiej gęstości 400G: Umożliwiają skalowanie, które spełni wymagania 5G i zapewnią bezpieczeństwo inwestycji w powszechnie wdrażane routery z serii NCS5500.
 • Routery Cisco NCS 560: Optymalizują dostęp do sieci konwergentnych i zagregowanych o wysokiej gęstości, co pozwala spełnić rygorystyczne wymagania zaufanej sieci 5G xHaul, sieci Cable Converged Interconnect (CIN) oraz aplikacji Carrier Ethernet.
 • Router Cisco NCS 540: adresuje potrzeby sieci wykorzystujących Carrier Ethernet, Cell Site, 5G xHaul oraz Small Aggregation.

Automatyzacja:

 • Cisco Crosswork Cloud: Usługa działająca w oparciu o chmurę, umożliwiająca operatorom dokonywanie zaawansowanej analizy danych sieciowych. Dodatkowa funkcjonalność Crosswork Trust Insights generuje raporty dotyczące integralności urządzeń oraz pozwala prowadzić zaawansowaną analizę działania objętych nią zasobów.
 • Cisco Crosswork SON (Self Organizing Network): Dzięki uczeniu maszynowymu szybciej reaguje na problemy związane z siecią, przewiduje potencjalne problemy związane zarówno z przekaźnikiem radiowym po stronie dostawcy usług, jak i urządzeń użytkownika końcowego, w oparciu o zebrane (i zintegrowane) dane.
 • Cisco Crosswork User-centric SON: Analiza danych z poziomu użytkownika w celu szybszej optymalizacji sieci oraz poprawy doświadczeń użytkownika.
 • Crosswork Data Gateway: Zbiera informacje i dane telemetryczne dotyczące usług chmurowych.
 • Crosswork Optimization Engine: Analityka w czasie rzeczywistym i optymalizacja przesyłu w sieciach SDN w celu adaptacji zmiennych warunków sieciowych dla uzyskania optymalnej wydajności.
 • Cisco Network Services Orchestrator 5: Zawiera zaawansowane narzędzia przyspieszające działanie usług gwarantujących przychody, dzięki zautomatyzowanym, samoobsługowym zasobom w modelu „on-demand”. Wspiera największe sieci funkcjonujące w oparciu o rozwiązania wielu dostawców, na które składa się ponad 100 000 urządzeń.

Bezpieczeństwo:

 • Cisco Trusted Platforms: Routery z oprogramowaniem Cisco IOS XR wykorzystują moduł zaufania sprzętowego, będący kluczowym elementem do stworzenia zaufanej infrastruktury sieciowej.
 • Cisco Umbrella Mobile Protect: Połączone usługi Cisco Umbrella i Cisco Ultra-M gwarantują wysoki poziom bezpieczeństwa sieciowego wszystkich urządzeń, zarówno nowych, jak i tych starszej generacji. Rozwiązanie wykorzystuje najlepsze na rynku inteligentne systemy wykrywające zagrożenia.

Wi-Fi 6

Współpraca Cisco i Samsunga ma na celu zapewnienie, że pierwsze urządzenie Wi-Fi 6, nowy smartfon Galaxy S10, jest kompatybilne z siecimi Cisco Wi-Fi 6.

5G, Wi-Fi 6 oraz prezentacja rozwiązań IoT

 • Utrzymanie połączeń bezprzewodowych: Wraz z Google Station, Cisco prezentuje w jaki sposób będzie współpracować z dostawcami usług internetowych, rządami oraz obiektami użyteczności publicznej w celu umożliwienia miliardowi użytkowników skorzystania z zalet ekonomii cyfrowej.
 • 5G, WiFi oraz inteligentne społeczności: Cisco prezentuje kluczowe znaczenie jakie dla dostawców oferujących zarządzalne usługi dla połączonych społeczności mają architektury 5G i WiFi. Przykładowo, władze Barcelony wykorzystują te rozwiązania do poprawy stabilizacji ekonomicznej, jakości usług i infrastruktury miejskiej.
 • 5G poza miastem: Projekt ‘UK 5G Rural First’. Jako jeden z kluczowych partnerów rządu Wielkiej Brytanii, Cisco „łączy niepołączone” dzięki 5G na obszarach wiejskich.
 • Wi-Fi 6: Cisco demonstruje w jaki sposób zwiększa wydajność Wi-Fi 6 dzięki nowym i ulepszonym funkcjonalnościom zbudowanym w oparciu o te same fundamenty co protokół 5G. Nowy standard bezprzewodowy może zapewnić trzy do czterech razy większą przepustowość niż oferował poprzedni standard, opóźnienia nie dłuższe niż milisekunda oraz możliwość wsparcia nawet 70 urządzeń na 100 m2.
 • Samochody połączone: architektura Cisco IoT oraz 5G umożliwiają producentom samochodów współpracę z dostawcami usług w celu zapewnienia nowych usług związanych z serwisem prewencyjnym, większymi możliwościami badań i rozwoju, sprzedażą i marketingiem w oparciu o dane.

Otwarte standardy rynkowe

 • Cisco inwestuje w otwarte innowacje dla różnych branż, włączając w to Open ROADM, FD.IO, TIP (XR na white box) oraz Open vRAN.

Podczas targów Mobile World Congress w Barcelonie prezentujemy innowacje sieciowe w ramach standardów stacjonarnych, Wi-Fi, LTE oraz 5G” – mówi Jonathan Davidson, starszy wiceprezes i dyrektor generalny, Service Provider Business, Cisco. „Cisco koncentruje się na zapewnieniu klientom wglądu w sieć, stabilności, doświadczeń wysokiej jakości oraz spójnych polityk bezpieczeństwa od klientów korporacyjnych po dostawców usług. W czasach, gdy coraz popularniejsze staje się łączenie różnych technologii, tylko Cisco jest w stanie zapewnić szeroki zakres aplikacji i urządzeń umożliwiających rozwiązanie problemów związanych z sieciami mobilnymi działającymi w oparciu o chmurę, usługami zarządzalnymi, automatyzacją, Interentem rzeczy, bezpieczeństwem i analizą danych”.

[1] Cisco Mobile VNI Forecast 2017-2022

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: