MWC 2019: Huawei Mate X i Huawei Mate 20 Pro nagrodzone na targach

Huawei Mate X, pierwszy składany smartfon marki otrzymał prestiżową nagrodę Best New Connected Mobile Device przyznawaną przez GLOMO (Global Mobility of Employees). Podczas MWC 2019 wyróżniony został również drugi smartfon Huawei – flagowy model Mate 20 Pro otrzymał tytuł Best Smartphone, przyznawany przez organizatora targów – GSMA.

Huawei Mate X

Huawei Mate X to pierwszy składany smartfon marki. Wyposażony został w ekran, który w zależności od pozycji, w której jest trzymany, zapewnia inną przekątną wyświetlacza. Korzystając z telefonu w tradycyjny sposób, użytkownik może pracować na wyświetlaczu o przekątnej 6,6” i rozdzielczości 2480 na 1148 pikseli. Odwracając smartfon tyłem do przodu użytkownik może korzystać z ekranu o przekątnej 6,38”, natomiat po rozłożeniu urządzenia do dyspozycji jest 8” ekran.

MWC 2019: Huawei Mate X – składany smartfon 5G zaprezentowany. Niestety mobilna przyszłość będzie droga

Urządzenie zapewnia obsługę pasma 5G dzięki pierwszemu na świecie wielotrybowemu chipsetowi 7nm 5G Balong 5000.

– Chciałbym podziękować za wyróżnienia. Jesteśmy zaszczyceni i podekscytowani. Technologia 5G, a także szereg towarzyszących jej rozwiązań wprowadza nas w nową erę komunikacji. Nagroda dla Mate X jest potwierdzeniem, że kierunek projektowania naszych urządzeń jest odpowiedzią na wyzwania przyszłości – powiedział Kevin Ho, prezes Huawei Consumer Business Group.

Huawei Mate 20 Pro

Podczas MWC 2019 wyróżniony został również drugi smartfon Huawei – flagowy model Mate 20 Pro otrzymał tytuł Best Smartphone, przyznawany przez organizatora targów – GSMA. Smartfon napędzany jest przez Kirin 980, najmocniejszy na świecie procesor mobilny z pierwszym w historii chipem z podwójnym dedykowanym procesorem NPU. Odpowiada on za obsługę sztucznej inteligencji na jeszcze wyższym poziomie. Mate 20 Pro wyposażony jest także w pierwszy na świecie potrójny aparat z ultraszerokokątnym obiektywem, stworzony we współpracy z Leica. Posiada też wydajną baterię 4200 mAH oraz superszybką ładowarkę.

Test Huawei Mate 20 Pro – zachwyca aparatem i jakością wykonania

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: