Antywirus na smartfona – konieczność czy fanaberia?

W internecie pojawia się coraz więcej artykułów na temat obecnych na rynku oprogramowań antywirusowych. I bardzo dobrze! Widać, że świadomość społeczeństwa, dotycząca zagrożeń, stale rośnie. Szkoda tylko, że opinie nadal są podzielone a użytkownicy smartfonów ciągle nie wyciągają wniosków z popełnianych błędów. A wystarczyłoby chociaż zapoznać się z ostatnimi doniesieniami na temat kradzieży i próby sprzedaży 120 mln kont użytkowników Facebooka, wystawionych niedawno na sprzedaż, czy włamaniu się do skrzynek pocztowych użytkowników, w celu wyłudzenia ogromnej sumy pieniędzy. Nie wspomnę już o niekontrolowanym dostępie dzieci do niebezpiecznych dla nich zasobów internetowych.

A wystarczyłoby tylko zainstalować antywirusa i uruchomić kontrolę rodzicielską.

Wyobraźcie sobie, że w jednym z artykułów przeczytałem nawet, że korzystając z nowinek technicznych, powinniśmy iść czasami na ustępstwa i pogodzić się z faktem, że wirusy będą się mnożyć i mutować, a my, zakupując antywirusa i tak sobie nie poradzimy z ich zmasowanymi atakami. Autor artykułu sugeruje nawet, że antywirusy są słabe i często nieporadne a my po ich instalacji tracimy czujność i bezkrytycznie wchodzimy na różne strony. Wrzucamy na luz, a przez to skazani jesteśmy na pewne ataki hakerów.

I tu się zgadzam! Dobrze, że wrzucamy na luz, bo przecież mamy program- obrońcę, który na pewno w porę zdoła nas ostrzec.

Antywirus w smartfonie to nie chwilowa moda.

W modzie co chwilę zmieniają się trendy, a liczba zwolenników przekonanych o zaletach antywirusów rośnie.

Pamiętajmy tylko o jednym!

Instalujmy takie, które mają najmocniejsze ZABEZPIECZENIA!

Ważne dla nas jest też to, aby działały ale nie przeszkadzały.

Przed wyborem najodpowiedniejszego dla naszego smartfona antywirusa warto zapoznać się z opiniami użytkowników na ich temat ale przede wszystkim sięgnąć po wyniki najnowszych testów lub przeczytać opinie w prestiżowych pismach.

Ostatnio dotarłem do rankingu oprogramowań antywirusowych, dedykowanych na smartfony, opublikowany przez znane czasopismo komputerowe, które sprawdzało antywirusy pod kątem skuteczności, ilości funkcji oraz komfortu użytkowania. Wśród nielicznych pojawiło się oprogramowanie, którego używam już od dwóch lat. Jestem z niego bardzo zadowolony, nawet często zapominam o jego istnieniu. Co jakiś czas sprawdzam tylko ilość zabezpieczonych przez niego prób włamań do mojego smartfona.

Teraz przeczytałem, że producent mojego antywirusa stale podnosi jego jakość, dlatego w najnowszych testach uzyskał maksymalną ilość punktów, ponieważ działa perfekcyjnie, ma świetne zabezpieczenia przeciwko włamywaczom, wykrywa i unieszkodliwia wszystkie wirusy. Lepszej rekomendacji mi nie potrzeba.

Nowoczesne smartfony mają coraz więcej funkcji. Dostarczają nam rozrywki, pomagają w pracy, oszczędzają nasz czas, pod warunkiem, że są odpowiednio chronione.

Autor:  Marken Systemy Antywirusowe

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: