Huawei Watch GT Active – multisportowy zegarek dla aktywnych

Huawei zaprezentował w Paryżu nowy zegarek Huawei Watch GT Active – multisportowy smartwatch przygotowany specjalnie dla ludzi aktywnych sportowo. Zegarek w połączeniu z aplikacjami i akcesoriami Huawei pozwala cieszyć się ekosystemem, który umożliwia bardziej kompleksowe monitorowanie i budowanie sportowej formy. Huawei Watch GT Active działa na jednym ładowaniu baterii do 2 tygodni, a przy aktywnych funkcjach sportowych do 22 godzin[i]. Smartwatch funkcjonuje w oparciu o potrójny system satelitarny, dzięki czemu geolokalizacja i mierzenie trajektorii ruchu jest dokładniejsze, a rejestrowane tempo aktywności bliższe rzeczywistemu.

Huawei Watch GT Active

Dla biegaczy, pływaków i zdobywców szczytów

Huawei Watch GT Active został zaprojektowany z myślą o miłośnikach różnych dyscyplin: biegania, jazdy na rowerze, pływania, triatlonu, górskich wypraw, ale też ćwiczeń fitness wykonywanych w zamkniętych pomieszczeniach. Zegarek Huawei rejestruje w czasie rzeczywistym szereg niezbędnych parametrów takich jak dystans, tempo, tętno oraz spalone kalorie. Zainstalowany w zegarku żyroskop i barometr wskaże użytkownikowi nie tylko wysokość na jakiej się znajduje, pomoże także prognozować zmiany pogody. Smartwatch jest wodoodporny. Wytrzymuje zanurzenie do głębokości 50 metrów[ii].

Huawei Watch GT Active dostarcza spersonalizowane plany treningowe. Użytkownik może również skorzystać z trybu triatlonu, który obsługuje pływanie, jazdę na rowerze i bieganie, zapewniając możliwość rejestrowania kompletnych danych treningu, w tym zmianę rodzaju aktywności.

Tętno pod kontrolą i inteligentne statystyki snu

Huawei Watch GT Active może stale monitorować tętno. Pomaga w tym samouczący się algorytm, który wykorzystuje technologia monitorowania tętna HUAWEI TruSeen™ 3.0. Jeśli zegarek wykryje zaburzenia tętna, zawibruje, aby ostrzec użytkownika. Jednocześnie zsynchronizuje dane z smartfonem oraz aplikacją Huawei Health.

Huawei Watch GT Active wykorzystuje technologię monitorowania snu Huawei TruSleep™ 2.0 – stworzoną we współpracy z Harvard Medical School CDB Center. Pozwala ona na dokładne monitorowanie czasu snu oraz identyfikowanie wskaźników (głęboki sen, lekki sen). Smartwatch identyfikuje typowe problemy związane ze snem i dostarcza ponad 200 potencjalnych sugestii, które pomogą użytkownikowi lepiej spać. Po ustawieniu inteligentnego budzika Huawei Watch GT Active monitoruje fazę snu użytkownika.  Jeśli użytkownik pozostaje w stanie głębokiego snu, smartwatch nie włącza głośnego alarmu, lecz zaczyna cicho i delikatnie wibrować, aby wybudzenie było łagodniejsze, a samopoczucie osoby wybudzonej lepsze.

Ekosystem dla zorientowanych na (sportowy) sukces

Huawei Watch GT Active współpracuje z bezpłatną aplikacją Huawei Health (dostępną w systemie Android), która oferuje wiele dodatkowych możliwości. Nie tylko gromadzi i wyświetla dane rejestrowane na bieżąco przez smartwatch, ale też umożliwia tworzenie i monitorowanie zaawansowanych planów treningowych.

Aplikacja Huawei Health współpracuje z innymi urządzeniami Huawei, np. inteligentną wagą Huawei Smart Scale. Waga mierzy dziewięć wskaźników m.in. masę mięśni i tkankę tłuszczową. Dzięki temu Huawei Health może wyświetlać w jednej linii szereg powiązanych ze sobą parametrów: pokonany dystans, spalone kalorie, tętno, rodzaj i intensywność ćwiczeń, jakość snu oraz zmieniającą się wagę. Jednocześnie każdy parametr może być analizowany w różnych jednostkach czasu: godziny, dnia, tygodnia, miesiąca oraz roku. Tak dokładna i kompleksowa wiedza umożliwia wychwycenie współzależności i budowanie coraz lepszych planów ćwiczeń. Platforma umożliwia również dzielenie się wybranymi widokami danych na twoich profilach społecznościowych

 Dodatkowe informacje o produkcie:

  • Huawei Watch GT Active rejestruje trajektorię ruchu na lądzie i w wodzie wykorzystując do tego sygnał z kilku satelitów. Smartwatch wspierany jest przez amerykański system satelitarny GPS, rosyjski GLONASS, chiński BEIDOU-4 oraz europejski GALILEO. Dzięki temu geolokalizacja i mierzenie trajektorii ruchu jest dokładniejsze i szybsze.
  • Bateria w Huawei Watch GT Active ma pojemność 420 mAh i przy wykorzystaniu GPS może działać nawet do 22 godzin. Gdy smartwatch przechodzi w stan spoczynku, automatycznie włącza się tryb oszczędzania energii – bez aktywowania sportowych funkcji zegarek może pracować na jednym ładowaniu baterii nawet dwa tygodnie.
  • Ekran smartwatcha jest dotykowy. Zastosowanie technologii AMOLED i kontrastujących ze sobą kolorów sprawia, że dane wyświetlane na tarczy o średnicy 454 mm są duże i czytelne. Za sprawą rozwiązania ALS ekran automatycznie dostosowuje swoją jasność do warunków pogodowych i pory dnia.
  • Wysokość ramy, która okala tarczę smartwatcha wynosi zaledwie 10,6 mm. Jednocześnie obudowa oparta na ceramicznej konstrukcji z elementami tytanowej stali nierdzewnej jest lekka, wytrzymała i niełatwa do zarysowania.
  • Komfort użytkowania podnosi elastyczny pasek. Wykonany z syntetycznego kauczuku pozostaje odporny na ciepło, olej i korozję, a jednocześnie nie podrażnia skóry. System QuickFit umożliwia szybką i łatwą wymianę paska bez użycia narzędzi.
  • Istnieje możliwości dobrania do paska różnych tarczy – Huawei oferuje kilkanaście wariantów. Jedne mają charakter sportowy, inne – klasyczny. To sprawia, że Huawei Watch GT Active może być idealnym dodatkiem nawet do garnituru tuż po zakończonym treningu.

[i] Dane te uzyskano podczas wewnętrznych testów laboratoryjnych.

[ii] Przez 10 minut.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: