Reklamy

HTC ujawnia cenę i specyfikację Vive Focus Plus – nowej generacji zestawu VR dla biznesu

Zestaw Vive Focus Plus dostępny będzie dla klientów biznesowych od 15 kwietnia w cenie 829€. Nowa funkcja obsługi „wielu trybów” zapewni dostęp do wielu zewnętrznych źródeł treści VR

Podczas dorocznej konferencji Vive Ecosystem Conference (VEC2019), firma HTC ogłosiła cenę zestawu HTC Vive Focus Plus, informacje o dostępności produktu oraz szczegóły dotyczące udoskonalonych soczewek. Zaprezentowana została funkcja „wielu trybów”, zapewniająca dostęp do treści VR dedykowanych innym urządzeniom. HTC Vive Focus Plus oferują także deweloperom i partnerom biznesowym udoskonaloną optykę z nowymi soczewkami Fresnela, które zapewnią wyraźniejszy, a w efekcie bardziej realistyczny obraz. Autonomiczny zestaw będzie dostępny od połowy kwietnia przez witrynę Vive.com, w cenie 699€. W Europie będą one sprzedawane w pakiecie z dwuletnią gwarancją i licencją na użytek komercyjny – Advantage, o łącznej wartości 130€. Początkowo trafią na 25 rynków i dostępne będą w 19 wersjach językowych.

HTC VIVE Focus Plus

Dzięki ulepszeniom wprowadzonym w Vive Focus Plus, branża VR robi ogromny krok naprzód. Nowa generacja autonomicznych urządzeń do wirtualnej rzeczywistości zapewnia pełną swobodę interakcji oraz łączności”, powiedział Alvin Wang Graylin, prezes chińskiego oddziału HTC. „Cieszymy się, że tak wielu deweloperów i partnerów wspiera ten projekt, tworząc ekscytujące rozwiązania do szerokiej gamy zastosowań. To pokazuje jak ogromny jest wpływ, jaki VR/AR może wywrzeć na wszystkie aspekty naszego życia”.

Nowa optyka i ulepszone funkcje biznesowe

Zestaw HTC Vive Focus Plus wyposażony został w nowe soczewki typu fresnelowskiego, ograniczające artefakty graficzne w postaci siatki (SDE). Zapewnia to ostrzejszy, jeszcze bardziej realistyczny obraz, który pogłębia uczucie immersji. Dzięki parze nowych kontrolerów o sześciu stopniach swobody (6DoF), zwiększonemu komfortowi podczas długich sesji oraz udoskonalonej optyce, gogle Vive Focus Plus zacierają granicę między realnym światem a rzeczywistością wirtualną, oferując biznesowi całkiem nowe możliwości, od prowadzenia szkoleń na dużą skalę, po narzędzia do wirtualnej współpracy i komunikacji.

HTC VIVE Focus Plus

Już w dniu premiery użytkownicy będą mieli dostęp do niemal 250 aplikacji zgodnych z Vive Wave, stworzonych z myślą o Vive Focus Plus. Z kolei program subskrypcyjny Viveport Infinity Wave dla HTC Vive Focus już teraz oferuje ponad 70 tytułów wysokiej jakości. Część nowych aplikacji zadebiutuje na VEC2019.

Nowa funkcja multimodalna zapewnia dostęp do wielu źródeł treści VR

Dzięki zupełnie nowym kontrolerom 6DoF oraz funkcji obsługi wielu trybów, użytkownicy Vive Focus oprócz możliwości korzystania z natywnych treści VR, mogą również zyskać dostęp do ogromnej biblioteki istniejących aplikacji z szerokiej gamy urządzeń. Nowa funkcja „wielu trybów” będzie kompatybilna z urządzeniami PC VR, komputerami/laptopami, smartfonami, konsolami do gier, urządzaniem do streamingu wideo 2D, transmisjami na żywo z 360-stopniowych kamer oraz nadchodzącymi chmurowymi usługami VR. Ta rozszerzona obsługa treści zostanie zademonstrowana na żywo podczas konferencji VEC2019.

HTC VIVE Focus Plus

Najważniejsze punkty programu VEC2019

Podczas konferencji VEC2019 zostanie zaprezentowanych także ponad 14 aplikacji VR działających w ramach 6DoF, w tym produkcje wykorzystujące rozwiązania haptyczne, gry halowe, gry wieloosobowe, a nawet gry w rzeczywistości mieszanej. Dodatkowo, połączenie zestawu HTC Vive Focus Plus z kamizelką haptyczną zapewni gościom wyjątkowe wrażenia podczas wieloosobowych potyczek w „Paintballu VR”. Firma ModalVR, której współzałożycielem jest Nolan Bushnell, zademonstruje system do śledzenia obiektów na bardzo dużym obszarze. Umożliwia on śledzenie nawet 40 autonomicznych urządzeń w czasie rzeczywistym na przestrzeni nawet 80 000 metrów kwadratowych, co pozwoli na stworzenie parków rozrywki VR o rozmiarach stadionu.

HTC Vive zaprezentuje też pierwszą w pełni interaktywną grę wykorzystującą rzeczywistość mieszaną, opracowaną przez New Tech Walkers Studio, w której użytkownicy nabierają kondycji poprzez uderzanie wirtualnych obiektów. Pozostają przy tym bezpieczni, ponieważ widzą otaczającą ich rzeczywistą przestrzeń dzięki kamerom zamontowanym w HTC Vive Focus Plus.

W trakcie VEC2019 firma HTC zaprezentuje także urządzenie HTC 5G Hub, które cieszyło się ogromnym zainteresowaniem w czasie konferencji MWC2019. Zademonstruje ono potencjał streamingu treści VR wprost z chmury poprzez sieć 5G oraz transmisji na żywo z 360-stopniowych kamer wysokiej rozdzielczości. Dzięki nowej kamerze Insta360 EVO, obsługującej tryby 180/360 stopni, użytkownicy HTC Vive Focus lub dowolnego innego urządzenia zgodnego z Vive Wave, będą mogli natomiast na żywo dzielić się wydarzeniami ze swojego życia z przyjaciółmi i rodziną na całym świecie.

HTC VIVE Focus Plus

HTC VIVE Focus Plus – dane techniczne

 • Wyświetlacz: 3K AMOLED (2880×1600)
 • Procesor: Qualcomm Snapdragon™835
 • Dźwięk: Wbudowany głośnik
 • Śledzenie: Inside-Out
 • Częstotliwość odświeżania: 75 Hz
 • Kąt widzenia: 110 stopni
 • Bateria: 4000 mAh
 • Kontrolery: 6DoF
 • Transmisja danych: Wi-Fi® 802.11 a/b/g/n/ac
 • Pamięć (RAM/ROM): 4/32 GB
 • Złącze: USB Type-C
 • Ładowanie: QC3.0
 • Szyfrowanie: identyczne jak w systemie Android

O systemie HTC VIVE

VIVE to najbardziej zaawansowana i jedyna w swoim rodzaju platforma rzeczywistości wirtualnej, opracowana przez HTC, pozwala całkowicie zanurzyć się w wirtualnych światach i interakcjach. Platforma VIVE, zaprojektowana od podstaw pod kątem monitorowania ruchu użytkownika w przestrzeni (room-scale VR) oraz naturalnych interakcji, daje możliwość zanurzenia się w pełni w rzeczywistość wirtualną dzięki przełomowej technologii i najlepszym treściom. Ekosystem VIVE opiera się na najlepszym sprzęcie VR na rynku, wspieranym przez VIVE X, 100-milionowy akcelerator VR i powiązane z nim start-upy, VIVE, globalnej platformie i sklepie z aplikacjami z pierwszym na świecie modelem subskrypcji VR, który działa w ponad 60 krajach, a także VIVE Studios – programem do opracowywania i publikowania treści VR. Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.VIVE.com.

Reklamy


Categories: Bez kategorii, gadżety

Tags: , ,

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: