Red Dot Award dla kolejnych dwóch czytników PocketBook

W tym miesiącu podano do wiadomości, że czytniki PocketBook Touch HD 3 i PocketBook Touch Lux 4 zdobyły jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień w zakresie wzornictwa: Red Dot Award: Product Design 2019. Oba urządzenia oceniane były w kategorii „Telewizja i rozrywka domowa, czytniki”

Pod koniec 2018 roku firma PocketBook zaprezentowała linię czytników charakteryzujących się nowym wzornictwem. W niespełna kwartał później producent może szczycić się wyjątkowym uznaniem okazanym przez jury renomowanego konkursu w obszarze projektów produktowych.

Dwa kompaktowe i niezwykle lekkie czytniki – PocketBook Touch HD 3 i PocketBook Touch Lux 4 – są odzwierciedleniem jednego z wiodących trendów wzornictwa produktowego, którym jest komfort użytkownika. Ważąc zaledwie 155 gramów każdy, urządzenia są wygodnymi propozycjami zarówno dla codziennych przejazdów po mieście, jak i długich wypraw, podczas których każdy gram bagażu ma duże znaczenie. Dodatkową zaletą tych rozwiązań jest elegancki wygląd, czyniący z nich stylowy, przyciągający wzrok gadżet.

Z jednej strony nowa estetyka czytników PocketBook jest minimalistyczna, bazuje na modnych kolorach i wykończeniach powierzchni, ale jednocześnie jest unikalna, ściśle związana z charakterem marki – mówi Aleksander Morokko odpowiedzialny w firmie PocketBook za projekty urządzeń. Tylko dzięki synergii starannie przemyślanej ergonomii urządzeń, wewnętrznemu układowi komponentów oraz wzorowi obudowy możemy oferować wygodne w użyciu, kompaktowe czytniki.

Tegoroczna nagroda Red Dot Award nie po raz pierwszy została przyznana produktom PocketBook. Już w roku 2012, 2014 i 2016 firma otrzymała to światowe, renomowane wyróżnienie. W tym roku konkurencja była wyjątkowa: 5 500 produktów z 55 krajów było ocenianych przez ekspertów z różnych dziedzin. Konkurs Red Dot Award Product Design został zainicjowany 64 lata temu. Co roku producenci i projektanci zgłaszają swoje innowacje w jednej z 48 kategorii.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: