Precyzyjny i inteligentny. Nowy odkurzacz bezprzewodowy Dyson V11

Inteligentnie optymizuje moc i czas pracy. Dokładnie czyści w każdym miejscu. Dwukrotnie większa moc ssania przy szczotce niż w innych odkurzaczach bezprzewodowych w użyciu. Przedstawiamy nowy odkurzacz bezprzewodowy Dyson V11 Absolute.

  • Elektroszczotka High Torque posiada system Dynamic Load Sensor (DLSTM), który inteligentnie dostosowuje moc ssania do rodzaju powierzchni. Dokładnie czyści dywany i wydłuża czas pracy na podłogach twardych.
  • Ekran LCD pokazuje pozostały czas pracy i wybrany tryb mocy w czasie rzeczywistym.
  • Do 60 minut pracy bez utraty mocy, dzięki najsilniejszej baterii Dyson.
  • 20% większa moc ssania niż w odkurzaczu Dyson Cyclone V10.
  • Zaawansowana filtracja wyłapuje 99,97% cząstek o wielkości nawet 0,3 mikrona, wydmuchując czystsze powietrze.
  • Zasilany najnowszym silnikiem cyfrowym Dyson V11.

Firma Dyson oferuje urządzenia, które łączą inteligentne rozwiązania i nowoczesne oprogramowanie, aby umożliwić klientom kontrolowanie i personalizowanie swojego otoczenia. Wśród tych urządzeń znalazł się bezprzewodowy odkurzacz Dyson V11, który jest wynikiem ponad dekady prac rozwojowych dotyczących odkurzaczy bezprzewodowych i siników cyfrowych Dyson. Przy tym projekcie pracowało 315 inżynierów, opracowując ponad 32.500 prototypów części .

Trzy wbudowane mikroprocesory w odkurzaczu Dyson V11 zapewniają zupełnie nowy poziom inteligentnego sprzątania, monitorując wydajność urządzenia do 8 000 razy na sekundę. Mikroprocesory są umieszczone w systemie Dynamic Load Sensor wewnątrz elektroszczotki High Torque, wewnątrz silnika cyfrowego Dyson V11, oraz wewnątrz baterii. Te udoskonalenia pozwalają na automatyczne dostosowanie mocy ssania do rodzaju sprzątanej powierzchni i umożliwiają sprawdzanie pozostałego czasu pracy odkurzacza.

Projektujemy odkurzacze od ponad 25 lat i nigdy nie przestajemy się rozwijać. W przypadku bezprzewodowego odkurzacza Dyson V11TM skupiliśmy się nie tylko na poprawie wydajności urządzenia, ale także na opracowaniu bardziej inteligentnych rozwiązań, aby naprawdę pomagać naszym klientom w sprzątaniu.” James Dyson

Dyson V11

Elektroszczotka High Torque z systemem Dynamic Load Sensor (DLSM)

Rozpoznaje rodzaj powierzchni, a następnie automatycznie dopasowuje moc ssania. System Dynamic Load Sensor (DLS) inteligentnie wykrywa opór przy szczotce monitorując jej pracę 360 razy na sekundę i automatycznie zmienia prędkość silnika dopasowując odpowiednią moc ssania do dywanów i podłóg twardych. W zależności od sprzątanej powierzchni – pomiędzy dywanami i podłogami twardymi. Dokładnie czyści wszystkie rodzaje powierzchni i wydłuża czas pracy na podłogach twardych.

Jest to najmocniejsza elektroszczotka, którą stworzył Dyson. Sztywne, nylonowe włókna wchodzą głęboko w dywan, aby usunąć brud. Miękkie antystatyczne włókna węglowe wychwytują kurz z twardych podłóg i szczelin. Silnik cyfrowy Dyson obraca się z prędkością 125 000 obr./min; tworząc moc ssania mocniejszą niż większość odkurzaczy bezprzewodowych.

Inżynierowie firmy Dyson opracowali również sposób na lepsze przyleganie elektroszczotki High Torque do podłogi za pomocą elementu uszczelniającego wykonanego z elastycznego poliuretanu.

Ekran LCD w inteligentny sposób wyświetla powiadomienia w czasie rzeczywistym

Pokazuje aktualną wydajność, w tym wybrany tryb mocy, pozostały czas pracy, zapewniając większą kontrolę sprzątania.

Ekran przypomina także o konserwacji filtra, by utrzymać optymalną wydajność urządzenia. Pokazuje również powiadomienia o blokadach i opisuje jak się ich pozbyć. Dzięki magnesowym czujnikom osadzonym w filtrze, ekran wyświetla informacje o niepoprawnym podłączeniu filtrów.

Do 60 minut pracy bez utraty mocy, dzięki najsilniejszej baterii Dyson

Najmocniejsza bateria Dyson jest wyposażona w 7 większych ogniw niklowo-kobaltowo-aluminiowych o dużej pojemności, co zapewnia o 20% większą moc ssania niż w odkurzaczu Dyson Cyclone V10. Inteligentne systemy monitorowania i czujniki wysokości mierzą wydajność baterii cztery razy na sekundę, aby zoptymizować moc. System mierzy pojemność baterii i używa algorytmu, który w miarę upływu czasu „uczy się” jak urządzenie danego użytkownika jest używane, by obliczyć pozostały czas pracy. Wyświetlany czas uwzględnia tryb mocy, końcówkę i rodzaj odkurzanej powierzchni.

20% większa moc ssania niż w odkurzaczu Dyson Cyclone V10

Inżynierowie firmy Dyson przeanalizowali każdy szczegół poprzedniego modelu silnika cyfrowego Dyson V10. W najnowszej wersji silnika cyfrowego Dyson V11, wirującego z prędkością nawet do 125.000 obr./min., wykorzystano potrójny dyfuzor. Pierwsze dwa dyfuzory zapewniają prosty przepływ powietrza i zmniejszają drgania, co pomaga zwiększyć ssanie, natomiast trzeci dyfuzor zmniejsza poziom hałasu i poprawia akustykę.

W wirniku – czyli elemencie silnika, który napędza powietrze – zastosowano przeprojektowane łopatki, które teraz są dłuższe i cieńsze. Umożliwia to zwiększenie powierzchni, która ma kontakt z powietrzem, bez konieczności zwiększania masy wirnika. Zmniejsza to obciążenie łopatek wirnika na jednostkę powierzchni i dzięki temu uszczelnia system oraz zwiększa wydajność przepływu powietrza.

Również profil łopatek wirnika został przeprojektowany, tak aby każda łopatka była w kształcie litery „S”, żeby dostosować je do kształtu obudowy, w której znajduje się wirnik. Dzięki temu przestrzeń pomiędzy końcem łopatki i obudową została zmniejszona do ułamka milimetra, co ogranicza wypływ powietrza i zwiększa wydajność.

Do budowy silnika wykorzystano materiały używane w przemyśle lotniczym, w tym osłonę ze związków fenolowych, która jest wykorzystywana w satelitach i zapewnia wysoki poziom stosunku mocy do wagi. Ceramiczny wałek wirnika znajdujący się w silniku został utwardzony w temperaturze 1600 stopni Celsjusza, co sprawia, że jest trzy razy twardszy niż stal przy o połowie mniejszej gęstości. 880 powłok wykonanych z cienkiej jak papier stali laminowanej tworzy pole magnetyczne, aby obracać silnik. Wirnik silnika został wykonany z polieteroketonu (PEEK) oraz kompozytu z włókna węglowego znajdującego się wewnątrz tłoków o dużej intensywności.

 Wbudowany czujnik ciśnienia w silniku cyfrowym Dyson V11 przesyła informacje do mikroprocesora, dzięki czemu możliwe jest wyświetlanie na ekranie informacji o zatkaniu silnika, na co wskazuje nagły i gwałtowny spadek ciśnienia. Natomiast, kiedy urządzenie wykryje wolniejszy spadek ciśnienia, oznacza to konieczność czyszczenia filtrów.

 Zaawansowane filtrowanie

Kurz i alergeny mogą wpływać na stan zdrowia. W pełni szczelny system filtracji odkurzacza Dyson V11TM wychwytuje 99,97% cząsteczek o wielkości nawet 0,3 mikrometra, dzięki czemu wydmuchiwane powietrze jest czystsze. 14 cyklonów generuje siłę o wartości ponad 79 000g, która pozwala zasysać do zbiornika mikroskopijne cząsteczki – takie, jak pyłki i bakterie.

Odkurzacz Dyson V11 jest dostępny w 3 modelach (Dyson V11 Animal, Dyson V11 Absolute, Dyson V11 Absolute Pro w ekskluzywnym złotym kolorze) zaczynając od ceny 2599 zł.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: