TIPA – Huawei P30 Pro ,,Najlepszym smartfonem fotograficznym”

P30 Pro, najnowszy, flagowy smartfon Huawei otrzymał tytuł ,,Najlepszy smartfon fotograficzny”. Wyróżnienie zostało przyznane przez TIPA (Stowarzyszenie Wydawców Prasy Fotograficznej) na podstawie rygorystycznych testów przeprowadzonych przez międzynarodowych ekspertów. Huawei P30 Pro zajmuje też pierwsze miejsce w DxOMark, prestiżowym rankingu oceniającym jakość fotografii mobilnej.

Eksperci TIPA uzasadniając przyznane P30 Pro wyróżnienie, zwrócili szczególną uwagę na poczwórny aparat fotograficzny telefonu, stworzony we współpracy z Leica. Jeden z obiektywów aparatu to innowacyjny, pierwszy taki na rynku peryskopowy zoom. Umożliwia on wykonanie zdjęć w niespotykanym dotąd zbliżeniu, przy użyciu 10-krotnego zoomu hybrydowego lub 50-krotnego zoomu cyfrowego. Eksperci TIPA podkreślali także doskonałą jakość zdjęć wykonanych w słabych warunkach oświetleniowych, a nawet w nocy. P30 Pro został wyposażony w superczuły sensor, dzięki któremu czułość ISO aparatu w trybie automatycznym wynosi nawet 409,600 tys. – to o 40% większa wrażliwość na światło w porównaniu do standardowego czujnika RGB.

Huawei wraz z Leicą ponownie przesunęli granice inteligentnej fotografii wprowadzając model P30 Pro i umożliwiając użytkownikom wykonywanie zdjęć i nagrywanie filmów w fantastycznej jakości – powiedział Thomas Gerwens, przewodniczący TIPA.

Możliwości nowego, flagowego smartfona Huawei docenione zostały także w niezależnym rankingu fotografii mobilnej DxOMark. Huawei P30 Pro otrzymał 112 punktów, osiągając najwyższy wynik w historii DxOMark. Telefon zajmuje w nim pierwsze miejsce, na drugim i trzecim miejscu w rankingu znajdują się również smartfony Huawei, odpowiednio: Mate20 Pro i P20 Pro.

Huawei P30 i P30 Pro: jeszcze wyższy poziom fotografii mobilnej – ceny i nasza galeria

TIPA to stowarzyszenie europejskich magazynów fotograficznych, które zrzesza kilkadziesiąt najważniejszych pism branżowych, które co roku wyłania najlepszy sprzęt fotograficzny i przyznaje prestiżowe nagrody TIPA Awards.

One thought on “TIPA – Huawei P30 Pro ,,Najlepszym smartfonem fotograficznym”

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: