M@il My Day: Andrzej Ogonowski SMSAPI – spełniaj potrzeby klientów, nie własne –

W Warszawie odbywa się właśnie dwudniowa konferencja M@il My Day, a jednym jej z prelegentów jest Andrzej Ogonowski, PR & Brand Manager SMSAPI.
Jego wystąpienie zatytułowane “E-mail, chatbot, a może SMS? Oczekiwania konsumenta vs komunikacja marki” było podsumowaniem wniosków z opublikowanego niedawno Raportu SMSAPI.

Z naszego badania wynika, że aż 98% respondentów otrzymuje niechciane treści marketingowe. Ale jest też dobra wiadomość: 3/4 badanych deklaruje, że nie wypisuje się z otrzymywania regularnych wiadomości e-mail czy SMS, o ile, co ważne, wcześniej subskrybowali je świadomie. Dla marek to jasny sygnał, że zaufania nie buduje się, rozsyłając promocyjne komunikaty komu popadnie, a poprzez dostosowanie się do oczekiwań klientów – powiedział Andrzej Ogonowski.

Ekspert SMSAPI przypomniał też, że główną przestrzenią dialogu marek z klientami jest internet, więc klienci oczekują od firm formy komunikacji dostosowanej do tego jak korzystają z sieci – oferty promocyjne wolą pobierać na telefonie niż w komputerze. Z kolei do obsługi klienta najbardziej preferują e-mail. 5 podstawowych oczekiwań wobec marek to:

  1. Program lojalnościowy
  2. Częstszy kontakt (statusy, promocje)
  3. Szybki kontakt
  4. Automatyzacja obsługi
  5. Kompleksowa komunikacja

Pełen raport, którego omówieniem była dzisiejsza prezentacja, dostępny jest bezpłatnie na stronie SMSAPI: Tutaj

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: