AutoMapa uruchamia AutoCB – pierwsze CB Radio w nawigacji

Producenci AutoMapy opublikowali najnowszą wersję najpopularniejszej polskiej nawigacji wyposażoną po raz pierwszy w mobilne CB Radio. AutoCB pozwala na rozmowę pomiędzy użytkownikami i łączy w sobie najlepsze cechy klasycznego Radia CB eliminując jednocześnie jego wady: słaby zasięg oraz bałagan w eterze. Dzięki AutoCB informacje o wypadkach, miejscach kontroli i wszelkie dane drogowe trafią natychmiast do innych użytkowników dróg.

 • Rozmowy pomiędzy wszystkimi użytkownikami.
 • Możliwość tworzenia prywatnych i firmowych kanałów.
 • Odsłuch wielu kanałów jednocześnie. 

Co szczególnie ważne, AutoCB nie tylko umożliwia rozmowę z kierowcami znajdującymi się w okolicy, ale również pozwala na tworzenie prywatnych kanałów, na których będzie ona słyszalna wyłącznie przez zaproszonych użytkowników. Rozwiązanie takie pozwala na wykorzystanie AutoCB zarówno w rozwiązaniach flotowych, jak i podczas prywatnych podróży w kilka aut. Warto przy tym podkreślić, że rozmawiając na kanale prywatnym istnieje możliwość odsłuchu innych kanałów, dzięki czemu żadna ważna informacja nie zostanie pominięta.

Aby w pełni zintegrować AutoCB z samochodem, producenci AutoMapy wprowadzili możliwość połączenia aplikacji z zewnętrznym przyciskiem aktywującym mikrofon w urządzeniu. W zależności od typu auta można wykorzystać do tego przycisk na kierownicy lub użyć zewnętrznego przycisku sprzętowego wykorzystującego technologię Bluetooth.

AutoCB dostępne jest w najnowszej wersji AutoMapy przeznaczonej dla systemu Android. Użytkownicy iOS otrzymają tę funkcję w kolejnych aktualizacjach aplikacji.

2 thoughts on “AutoMapa uruchamia AutoCB – pierwsze CB Radio w nawigacji

 • 24 kwietnia 2019 o 06:28
  Permalink

  Coś musieli robić, bo darmowe mapy Google skutecznie eliminują płatną konkurencję

  Odpowiedz
 • 23 kwietnia 2019 o 22:11
  Permalink

  wszyscy nie będą yanosikem ;p

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: