Tree – zostań drzewem i na własnej skórze poczuj skutki wycinki lasów deszczowych

Aplikacja Tree, najnowsze dzieło HTC i New Reality Company w ramach inicjatywy „VR for impact”, zaprezentowana została po raz pierwszy podczas Światowego Forum Ekonomicznego w Davos.

 

Inicjatywa HTC Vive – „VR for Impact” i firma New Reality Company ogłosiły, iż aplikacja Tree jest już dostępna w serwisie Viveport. Ten głęboko immersyjny projekt VR spotkał się z ciepłym przyjęciem na corocznym spotkaniu, podczas Światowego Forum Ekonomicznego (WEF) w Davos.

 

„Magia wirtualnej rzeczywistości to moc, która w nowy, wciągający sposób uruchamia poczucie empatii, przedstawiając najbardziej palące problemy ludzkości” – powiedział Rikard Steiber, prezes Viveport. „Aplikacja Tree stworzona przez New Reality jest poruszającym i pouczającym doświadczeniem, które służy za przykład tego, jak możemy wykorzystać immersyjność wirtualnej rzeczywistości, by rzucić nowe światło na krytyczne problemy świata”.

 

W aplikacji Tree użytkownicy mogą na własnej skórze doświadczyć życia lasu deszczowego. W wirtualnej rzeczywistości przechodzą cały cykl życia rośliny – od ziarna aż po wyrastające ponad koronę lasu drzewo. Uczestniczą w życiu leśnego ekosystemu, a tym samym we wstrząsających realiach wylesiania – jednego z głównych czynników przyczyniających się do globalnego ocieplenia. Aplikacja Tree jest jednym z pierwszych lauretów inicjatywy „VR for Impact”, zdobyła także uznanie krytyków podczas Sundance Film Festival.

 

„Aplikacja Tree w intymny sposób przybliża widzom problemy związane ze zmianami klimatu tak, że stają się one dla nich kwestią osobistą. Nie możemy się doczekać, aż użytkownicy będą mogli doświadczyć tego we własnych domach” – powiedział Winslow Porter, współzałożyciel New Reality.


Aplikację Tree można już pobrać z serwisu Viveport za 17,94PLN i w ramach subskrypcji Viveport. Co więcej, serwis Viveport przekazywać będzie części dochodu z zakupu aplikacji Tree, na rzecz organizacji Rainforest Alliance, wspomagającą działania związane z ochroną lasów.

„VR for Impact” to inicjatywa na rzecz promowania treści i technologii VR i AR, mających pozytywny wpływ na środowisko i wspierające Cele Zrównoważonego Rozwoju ONZ. W ubiegłym roku HTC i Światowe Forum Ekonomiczne ogłosiły, że we współpracy z grupą liderów VR i AR oraz członkami ONZ to WEF kierować będzie inicjatywą „VR for Impact”. Rolą HTC Vive jako kluczowego członka grupy jest projektowanie i tworzenie wirtualnych treści.

 

„Jedną z najważniejszych ról jakie ma wirtualna rzeczywistość jest opowiadanie niesamowitych i mocnych historii” – powiedziała Milica Zec, współzałożycielka New Reality.

 

Aby uzyskać więcej informacji na temat „VR for Impact” odwiedź: https://vrforimpact.com/.

 

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: