Garmin przedstawia liczniki Edge 530 i Edge 830 oraz nową generację czujników rowerowych

Garmin zaprezentował dzisiaj nowe bezprzewodowe czujniki Speed Sensor 2 oraz Cadence Sensor 2. Dają one rowerzystom możliwość trenowania przez cały rok, monitorowania swojej prędkości, pokonanego dystansu i kadencji. Co więcej, są one wyposażone w łączność ANT+ i BLE, która pozwala łączyć je z aplikacją Garmin Connect oraz innymi aplikacjami, kompatybilnymi urządzeniami i przyrządami treningowymi. Efektem są jeszcze dokładniejsze dane dotyczące jazdy nie tylko na zewnątrz, ale również w pomieszczeniach.

Czujnik Speed Sensor 2 można zamontować na piaście dowolnego koła. Kalibracja następuje poprzez połączenie go z urządzeniem Garmin Edge®, tak aby dostarczyć dokładne informacje o prędkości i pokonanym dystansie. Jeżeli rowerzysta nie posiada urządzenia głównego, Speed Sensor 2 może także zbierać dane i przekazywać je do konta na platformie Garmin Connect. Czujnik kadencji Cadence Sensor 2 instalowany jest na ramieniu korby – zmierzy on liczbę obrotów na minutę i pomoże rowerzyście wykorzystać trening do maksimum.

Mogąc poszczycić się czasem pracy baterii nawet do 1 roku1, czujniki Speed Sensor 2 i Cadence Sensor 2 są proste w montażu i utrzymaniu, a dodatkowo można je łatwo przekładać między rowerami. Oba urządzenia już są dostępne w sprzedaży w sugerowanej cenie detalicznej 39,99 euro. Można je także nabyć w zestawie składającym się z obu czujników, a jego sugerowana cena detaliczna to 69,99 euro.

Czujniki Speed Sensor 2 i Cadence Sensor 2 to najnowsze propozycje od marki Garmin w ciągle rozrastającym się segmencie fitness. Marka ma na celu rozwijanie technologii ułatwiających i promujących zdrowy i aktywny tryb życia. Niezależnie czy użytkownikami są biegacze, rowerzyści, pływacy, sportowcy uprawiający różnorodne dyscypliny czy osoby pragnące być w formie, Garmin zawsze będzie posiadał odpowiedni produkt pomagający osiągnąć cele treningowe lub po prostu pozostawać w dobrym zdrowiu.

1 Czas pracy baterii może się zmieniać w zależności od trybu użytkowania

źródło: Garmin

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: