7 Cudów – film VR jest już dostępny dla urządzeń z Androidem oraz sprzętu HTC Vive

Wielokrotnie nagradzany film VR jest już dostępny w sklepach Viveport i Google Play dla urządzeń z systemem Android oraz sprzętu HTC Vive

 Vive Studios, inicjatywa HTC Vive, zajmująca się tworzeniem i publikacją treści VR, we współpracy z ze studiami Panogramma i Film Production Consultants, udostępniło „7 cudów”. To wielokrotnie nagradzany film VR. Już teraz dostępny jest w sklepie Viveport na HTC Vive oraz na urządzeniach z systemem Android w sklepie Google Play.

 

„7 cudów” to stworzona w wirtualnej rzeczywistości adaptacja opowieści o siedmiu cudach Jezusa Chrystusa, która oparta jest na Ewangelii według św. Jana. Nakręcony techniką 360 stopni film, łączący obsypany nagrodami scenariusz z najnowszą technologią, pozwala widzom zagłębić się w te legendarne opowieści w całkowicie nowy, poruszający sposób. Film nakręcony został z wykorzystaniem fotogrametrii i wolumetrycznej rejestracji obrazu wideo, dzięki którym uzyskano rozdzielczość 8K. Składający się z siedmiu części film ma ponad 70 minut, co sprawia, że jest on pierwszym pełnometrażowym filmem produkcji Vive Studios.

 

Ta słynna historia była już opowiadana wiele razy, ale dzięki technologii VR stworzyliśmy dzieło, które pozwala widzom przeżyć tę epicką opowieść w zupełnie nowy sposób.” – powiedział Chris Chin, dyrektor generalny Vive Studios. – „Podczas realizacji „7 cudów” firma HTC VIVE wykorzystała najnowsze techniki kręcenia i montażu filmów VR, przecierając szlaki następnej generacji filmowych treści.

Film „7 cudów” jest teraz dostępny na całym świecie w języku angielskim w Viveport, globalnej platformie i sklepie z aplikacjami HTC Vive, w cenie 19,99 dolarów, a właściciele urządzeń z systemem Android mogą zakupić wersję mobilną filmu w cenie 9,99 dolarów w sklepie Google Play. W późniejszym czasie dodana zostanie obsługa dodatkowych gogli i platform, w tym systemu iOS oraz platformy Vive Wave. Dodane zostaną także nowe sceny 3D w trybie room-scale, aby zaoferować widzom jeszcze bardziej wciągające przeżycia VR na komputerach PC.

Film nakręcono w Rzymie oraz w Materze, gdzie filmowano również takie produkcje, jak „Pasja” czy „Ben Hur”.

Reklamy


Categories: Aplikacje, Rozrywka 50+, Telewizja

Tags: , , , , ,

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: