Smart rozwiązanie dla domu na majówkę

Wyobraźmy sobie poniższą sytuację: spokojnie odpoczywasz od pracy z głową w chmurach, kiedy nagle dostajesz szokujący telefon: Państwa dom został obrabowany, bardzo mi przykro, mówi głos w słuchawce… Nagle wszystko się załamuje. Jak uniknąć takiego scenariusza podczas weekendu majowego? Wystarczy zaufać technologii.

W poniższym tekście, przeczytają Państwo o sposobie zabezpieczenia domu na czas weekendu majowego i każdego innego podczas Państwa nieobecności.

Kiedy pod koniec kwietnia dni stają się coraz dłuższe i cieplejsze, oznacza to tylko jedno — zbliża się majówka. Wielu planuje wtedy wycieczki, kilkudniowe wyjazdy, a nawet wypady za granicę. Jednak wtedy nasze domy i mieszkania zostają puste, często nawet niekontrolowane przez kogoś z rodziny lub życzliwych sąsiadów. Jest to nie lada zachęta dla włamywaczy, zacierających ręce przed weekendem majowym.

Policja na podstawie danych dotyczących rabunków dokonywanych podczas majowych wyjazdów, od kilku lat przypomina, co należy zrobić przed udaniem się na urlop:

  • nie zostawiajmy w domu drogocennych przedmiotów — pieniądze będą znacznie bezpieczniejsze na koncie, niż schowane pod ręcznikami w szafie, natomiast inne wartościowe drobiazgi, jak np. biżuteria lepiej przekazać rodzinie na przechowanie,
  • przed opuszczeniem domu zakręćmy zawory od wody oraz gazu, a jeżeli to możliwe wyłączmy także prąd,
  • dokładnie sprawdźmy, czy okna, drzwi, jakiekolwiek drogi wejścia do domu są sprawne i przed wyjściem upewnijmy się, że pozostają zamknięte,
  • o odpowiednie zabezpieczenie dostępu zadbajmy także, zamykając garaż i innych pomieszczenia gospodarcze,
  • poprośmy sąsiada lub kogoś z rodziny, aby miał oko na dom podczas naszej nieobecności, a także by zbierał pocztę i ulotki gromadzące się w skrzynce lub na podjeździe.

Należy jednak pamiętać, że zastosowanie powyższych zaleceń to jedynie minimum, jeżeli chodzi o zabezpieczenie domu na czas wyjazdu. Fachowi włamywacze umiejętnie ujdą czujnemu oku sąsiada i z łatwością poradzą sobie z zamkiem w drzwiach lub otwarciem okien. Niekiedy nie odstrasza ich także informacja o ochronie domu przez firmę — ci zazwyczaj nie docierają na czas. Niestety większość rabusiów pozostaje nierozpoznanych, a ponad 60% zgłoszonych kradzieży z włamaniem, ze względu na brak identyfikacji złodzieja jest niemożliwych do rozwiązania. Jak w takim razie możemy myśleć o wyjeździe majowym i cieszyć się wolnymi od pracy dniami?

Bądź bardziej smart niż włamywacz

Wolny od zamartwiania się o bezpieczeństwo domu urlop, podczas którego możemy cieszyć się promieniami słońca na plaży lub spokojnie przechadzać górskimi szlakami, zapewnią nam nowoczesne smart technologie. Zabezpieczenie domu pozostawmy inteligentnemu monitoringowi. O tym, jak działają kamery smart home, mówi Tomasz Kowalewski, specjalista od systemów monitoringu w firmie EZVIZ.

  • Warto zacząć od tego, że już sama idea smart home, w dużej mierze łączy się głównie z bezpieczeństwem. Inteligentne kamery monitorujące zwiększają bezpieczeństwo domów lub mieszkań, gdyż są one pod stałym nadzorem urządzenia. Jako przykładem posłużmy się bezprzewodową kamerą bateryjną C3A, która, gdy tylko wykryje w obrębie swojego działania niepożądany ruch, natychmiast powiadomi o tym właściciela posesji. Jest to możliwe dzięki aplikacji EZVIZ, która pozwala w każdej chwili podejrzeć dokładnie to samo, co widzi kamera. Dzięki wydajnej baterii zamontowanej w kamerze nie musimy się także przejmować, że monitoring nagle np. z powodu braku prądu przestanie działać. Tak zabezpieczony dom, pozostaje pod naszą kontrolą nawet w czasie podróży.

Twój dom — Twoja kontrola

Nowoczesne połączenie kamery z aplikacją, nie tylko pozwala na ciągły podgląd obrazu, ale także na natychmiastową reakcję. Dzięki dwukierunkowemu audio jesteśmy w stanie zaskoczyć rabusia swoją wirtualną obecnością w domu. Możliwość stałego monitorowania, nie oznacza jednak, że koniecznie musimy śledzić na smartfonie wszystko, co widzi kamera. Jeżeli tylko w jej pobliżu pojawi się coś podejrzanego, sama wyśle nam o tym powiadomienie. Nie należy obawiać się także o podgląd w nocy ani o miejsce umieszczenia kamery. Tryb dzień/noc zapewnia doskonałą widoczność także po zmroku, a dostosowana do różnych warunków atmosferycznych obudowa kamery pozwala na umieszczenie jej zarówno w pomieszczeniu, jak i na zewnątrz.

Stosowanie nowoczesnych technologii w zabezpieczeniu domu, powoli staje się codziennością. Coraz częściej jesteśmy w stanie zaufać nowatorskim sprzętom, wierząc, że dzięki ich działaniu dom pozostaje chroniony pod naszą nieobecność. Nie pozostaje więc nic prostszego niż cieszyć się majowym wypoczynkiem i nie zaprzątać sobie głowy niepotrzebnymi zmartwieniami.

Autor: EZVIZ

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: