Huawei liderem wzrostu na globalnym rynku all-flash

Firma Huawei ogłosiła, że zajęła pierwsze miejsce na świecie pod względem dynamiki wzrostu udziałów w rynku pamięci masowych typu all-flash w 2018 roku. Inteligentny storage Huawei w latach 2012-2018 zyskała średni roczny wzrost na poziomie 40 proc.

W oparciu o wszechstronne możliwości innowacji produktowych i technologicznych, inteligentna pamięć masowa Huawei będzie integrowana z technologiami AI. Dzięki temu chcemy pomóc klientom rozwiązać kwestie gwałtownego wzrostu ilości danych, uprościć zarządzanie nimi oraz przyspieszyć ich analizę, co pozwoli wejść w inteligentną erę danych – powiedział Meng Guangbin, prezes, Intelligent Storage and Data Management Domain, IT Product Line w Huawei.

Pod kątem tradycyjnych baz danych oraz aplikacji VDI/OA w centrach danych Huawei oferuje pamięć masową OceanStor – SAN, NAS i Dorado all-flash. Dzięki zoptymalizowanej pod kątem wysokiej wydajności architekturze sprzętowej rozwiązanie dostarcza inteligentne i łatwe w zarządzaniu usługi w zakresie danych. Huawei jest też pierwszym producentem w branży, który wspiera architekturę NVMe dla średniej i wysokiej klasy modeli pamięci masowej typu all-flash. Należy zaznaczyć, że NVMe umożliwia szybszą komunikację pomiędzy dyskami SSD a systemem hosta. OceanStor jest najszybszą pamięcią masową typu all-flash w klasach mid-range i high-end, oferującą wiodące w branży opóźnienie na poziomie 0,3 milisekundy.

Jeśli chodzi o coraz popularniejszą w przedsiębiorstwach analizę big data, a także aplikacje mobilne i natywne w chmurze, Huawei zaprezentował podczas tegorocznych targów MWC w Barcelonie konwergentną pamięć masową rozproszoną na poziomie centrum danych nowej generacji – FusionStorage 8.0. Jest to pierwszy w branży rozproszony system pamięci masowej obsługujący krytyczne obciążenia. Rozwiązanie wykorzystuje wiodącą architekturę, aby rozbić silosy danych pomiędzy różnymi typami pamięci masowej, co pomaga rozwiązać kwestie stale rosnących obciążeń i ogromnych ilości danych. Dzięki temu możliwe staje się osiągnięcie modelu „One Data Center, One Storage”. FusionStorage 8.0 wspiera też efektywne przechowywanie i przetwarzanie ogromnych ilości danych, eliminując potrzebę ich migracji i zapewniając inteligentne zarządzanie O&M.

Z kolei rozwiązanie Storage as a Service (STaaS) zapewnia przedsiębiorstwom usługi pamięci masowej oparte na chmurze. Zapewnia ono także pierwszą w branży funkcję umożliwiającą przedsiębiorstwom przenoszenie usług o znaczeniu krytycznym do chmury bez dokonywania jakichkolwiek zmian. Huawei zapewnia również efektywne wykorzystanie zasobów i swobodny przepływ danych on-premise i off-premise, dzięki czemu firmy mogą cieszyć się spójnym doświadczeniem w różnych środowiskach, przy jednoczesnym ograniczeniuTCO. Ponadto, pamięć masowa Huawei łączy się z rozwiązaniami FusionCube Hyper-Converged Infrastructure i FusionAccess Desktop Cloud Solution, aby wspólnie pomóc klientom budować infrastrukturę chmury all-in-one od rdzenia do brzegu.

Co ważne, w raporcie Gartnera „Magic Quadrant”, inteligentna pamięć masowa Huawei została uznana za lidera przez trzy kolejne lata. Do tej pory inteligentna pamięć masowa firmy zdobyła zaufanie ponad 10 000 klientów na całym świecie. Według statystyk Gartnera z IV kwartału 2018 r., pamięć masowa typu all-flash osiągnęła najwyższą stopę wzrostu na światowym rynku pamięci masowych typu flash. Należy też zaznaczyć, że inteligentna pamięć masowa Huawei na rynku chińskim zajmuje pierwsze miejsce pod względem przychodów, ilości i pojemności dostarczonych rozwiązań.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: