Wirusy atakują Messengera

Facebook jest obecnie najszybszą formą komunikowania się i porozumiewania z olbrzymią grupą społeczną. Dzięki niemu mamy bardzo szybki dostęp do znajomych, wydarzeń, no i oczywiście…. najnowszych wirusów, które stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa twoich danych. Te najgroźniejsze pojawiły się, na używanej już chyba przez wszystkich użytkowników telefonów komórkowych, aplikacji Messenger. Niebezpieczne pliki, które są wysyłane do użytkowników nie budzą żadnych podejrzeń, ponieważ rozsyłane są w języku ojczystym ofiary. Uważajcie zatem na wysyłane do was linki, które zawierają odnośniki do filmów na YouTube. Otwarcie ich skutkuje tym, iż hakerzy mogą w jednej chwili przejąć dane znajdujące się na Twoim komputerze lub smartfonie.

Dodatkowym zagrożeniem jest to, że cyberprzestępcy podszywają się pod twoich znajomych, tym samym usypiając Twoją czujność. Sprawiają wrażenie bardzo wiarygodnych, kiedy zadają pytania: ” Czy to naprawdę ty?”

Żeby się zabezpieczyć przed tymi atakami, musisz spytać znajomego czy wysłał ci taką wiadomość albo natychmiast zawiadomić administratora Facebooka. Warto też zaopatrzyć się w odpowiednią ochronę. Bądź czujny!

źródło: Marken Systemy Antywirusowe

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s