Corsair Ironclaw RGB Wireless i Glaive RGB PRO – dwie nowe myszki gamingowe

CORSAIR wprowadził do sprzedaży dwie nowe myszki dla graczy – Ironclaw RGB Wireless oraz Glaive RGB PRO. Ironclaw RGB Wireless to bezprzewodowa wersja cenionego gryzonia Ironclaw RGB zaprezentowanego na początku 2019 roku. Wariant z odczepianym kablem oferuje superszybką łączność SLIPSTREAM CORSAIR WIRELESS TECHNOLOGY, dzięki czemu gracze mogą polegać na najnowocześniejszej komunikacji bezprzewodowej oraz czujnik optyczny z opcją wyboru do 18 000 DPI, który umożliwia maksymalną precyzję śledzenia ruchów. Glaive RGB PRO to odświeżona wersja popularnej myszki Glaive RGB z trzema wymiennymi uchwytami bocznymi – tym razem została wyposażona w nowy czujnik 18 000 DPI i dodatkowe podświetlenie RGB.

Ironclaw RGB Wireless zachowuje znany z wersji przewodowej kształt i gumowany bok, a wyróżnia się przodującą w branży gamingowej technologią łączności CORSAIR SLIPSTREAM WIRELESS w paśmie 2,4 GHz. SLIPSTREAM WIRELESS gwarantuje zaskakująco krótkie, niespełna 1-milisekundowe opóźnienie, zasięg do 10 metrów oraz funkcję inteligentnego przełączania częstotliwości (IFS). Dzięki temu zapewnia stabilny sygnał nawet podczas intensywnego ruchu w sieci bezprzewodowej i taki sam komfort gry jak przy użyciu myszy przewodowej.
Oprócz SLIPSTREAM WIRELESS mysz Ironclaw RGB Wireless wykorzystuje do łączności także Bluetooth o niskim poziomie opóźnień, dzięki czemu mysz działa z wieloma różnymi urządzeniami – od laptopów, tablety po konsolę Xbox One. W pełni naładowana bateria wystarcza na 50 godzin użytkowania, co pozwala grać przez kilka dni w zależności od aktualnie wykorzystywanej technologii oraz ustawień gracza. Dodatkowo, przewodowa łączność USB umożliwia jednoczesne korzystanie z myszy, jak i jej ładowanie.

W porównaniu ze swoim przewodowym odpowiednikiem Ironclaw RGB Wireless ma o trzy przyciski więcej – łącznie gracz otrzymuje dziesięć w pełni programowanych przycisków. Ponadto, wariant bezprzewodowy posiada dodatkową strefę podświetlenia RGB, dzięki czemu gracze mają do dyspozycji trzy strefy dynamicznego podświetlenia RGB i większe możliwości personalizacji. W Ironclaw RGB Wireless zainstalowano najwyższej klasy czujnik optyczny Pixart z opcją ustawienia do 18 000 DPI oraz ultrawytrzymałe przełączniki Omron.

Corsair Glaive RGB PRO
Corsair Glaive RGB PRO

Nowy model Glaive RGB PRO ma wzornictwo słynnej Glaive RGB z trzema wymiennymi uchwytami pod kciuka, które umożliwiają dodatkowe opcje personalizacji gryzonia oraz dostosowanie komfortu do indywidualnych wymagań gracza. Premierowa wersja z 2019 roku oferuje uchwyty z nowymi fakturami powierzchni pasującymi do dowolnego stylu gry, a także najnowszy sensor optyczny. Zaktualizowany czujnik optyczny Pixart o rozdzielczości do 18 000 DPI można regulować co 1 DPI oraz zaprogramować i zapamiętać aż pięć ustawień czułości. Siedem programowalnych przycisków, trójstrefowe podświetlenie RGB, wytrzymałe przełączniki Omron oraz nowe, wytrzymałe pokrętło z aluminium to cechy, dzięki którym GLAIVE RGB PRO łączy w sobie wysoką skuteczność z ogromnym komfortem użytkowania.

Oprócz myszy Ironclaw RGB Wireless i Glaive RGB PRO premierę miała też para nowych podkładek klasy premium stworzonych z myślą o e-sportowcach: CORSAIR MM350 i CORSAIR MM250 z serii Champion. Pierwsze podkładki z rodziny CORSAIR Champion Series zostały opracowane na podstawie opinii profesjonalnych graczy na co dzień wspieranych przez CORSAIR, w tym m.in. są rekomendowane przez polskie AGO Esports.
Modele MM350 i MM250 są dostępne w rozmiarze XL 450 x 400 mm, który idealnie pasuje do gry na biurku i z niską czułością. Miękka konstrukcja o grubości 5 mm zapewnia komfort, a pozbawiona wzorów czarna powierzchnia nie rozprasza uwagi. Podkładki pod mysz z nowej rodziny Champion Series są dostępne z szytym, niestrzępiącym się brzegiem (MM350) i standardowym wykończeniem (MM250).
Dostępność, gwarancja i ceny
Ironclaw RGB Wireless, Glaive RGB PRO, MM350 Champion Series i MM250 Champion Series są już dostępne w ofercie wybranych sklepów w Polsce, pełna dostępność pojawi się do końca kwietnia br. Sprzęt kalifornijskiej firmy jest objęty dwuletnią gwarancją oraz ogólnoświatową obsługą klienta i pomocą techniczną firmy CORSAIR.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: