Rozwiązania Cisco w nowej erze połączeń bezprzewodowych Wi-Fi 6

Cisco ogłosiło innowacyjne rozwiązania, które pomogą klientom wykorzystać zalety połączeń bezprzewodowych nowej generacji. Wi-Fi 6 (znane także jako 802.11ax), to nowy standard sieci Wi-Fi, który redefiniuje możliwości biznesu dzięki stabilnemu działaniu zapewniającemu wyjątkowe doświadczenia i połączeniu miliardów inteligentnych urządzeń. Cisco rozbudowuje portfolio rozwiązań dla sieci kampusowych prezentując przełącznik rdzeniowy stworzony specjalnie na potrzeby skalowania sieci w chmurze. Połączenie potężnej automatyki i systemów analitycznych z wachlarzem przełączników nowej generacji, punktów dostępowych oraz kontrolerów dla sieci kampusowych sprawia, że Cisco może zaoferować kompletną architekturę dedykowaną sieciom bezprzewodowym.

Stworzone w oparciu o te same innowacje bezprzewodowe co 5G, nowe standardy zmienią sposób w jaki biznes i użytkownicy wchodzą w interakcje ze światem. Poza znaczącym wzrostem szybkości transmisji, w porównaniu z poprzednią generacją, Wi-Fi 6 zapewnia nawet o 400% większą przepustowość i przyczynia się do wzrostu efektywności w środowiskach charakteryzujących się dużą gęstością, takich jak np. aule, stadiony czy sale konferencyjne. Zmniejszenie wielkości opóźnień w transmisji znacząco poprawia wydajność całej sieci. Wi-Fi 6 zapewnia urządzeniom końcowym korzystających z tej technologii mniejsze zużycie i większą żywotność baterii oraz lepsze doświadczenia użytkowników.

Dziś Cisco zaprezentowało kilka produktów i ogłosiło nowe partnerstwa, dzięki czemu biznes może zapewnić prawdziwie bezprzewodowe i niezakłócone niczym doświadczenia.

  • Punkty dostępowe Wi-Fi 6: Nowe punkty dostępowe rozszerzają portfolio rodzin Cisco Catalyst i Cisco Meraki wykraczając znacząco poza to, co oferuje nowy standard Wi-Fi 6. Wyposażone w specjalnie zaprojektowane, programowalne chipsety, posiadają dostęp do najlepszych na rynku funkcji analitycznych, najnowsze punkty dostępowe pozwalają stworzyć bardziej inteligentną i bezpieczniejszą sieć bezprzewodową. Nowe produkty będą mogły komunikować się z wieloma protokołami IoT, włączając w to: BLE, Zigbee oraz Thread.
  • Przełączniki rdzeniowe dla sieci kampusowych: Cisco podnosi poprzeczkę dla rynku prezentując rodzinę przełączników rdzeniowych Catalyst 9600, które będą stanowiły fundament każdej sieci. W celu zapewnienia najbezpieczniejszych i najbardziej efektywnych doświadczeń w ramach sieci bezprzewodowej, organizacje potrzebują pojedynczej struktury sieciowej, która scala elementy bezprzewodowe i połączone kablem. Catalyst 9600 stanowi ewolucję przełączników Catalyst 6000, które zdobyły największe uznanie wśród użytkowników w dotychczasowej historii Internetu. Stanowią one fundament kolejnej generacji intuicyjnych sieci biznesowych.
  • Nowe zasoby dla deweloperów: Wejście w życie technologii WiFi 6 i 5G stwarza niesamowite możliwości dla deweloperów. Chcąc umożliwić im tworzenie rozwiązań, które gwarantują wyjątkowe doświadczenia użytkownika wykorzystując nowe standardy połączeń, Cisco DevNet zaprezentowało nowe bezprzewodowe centrum deweloperów – Wireless Dev Center. Sieć deweloperów Cisco DevNet oferuje laboratoria edukacyjne, środowiska testowe oraz zasoby deweloperskie potrzebne do stworzenia jedynych w swoim rodzaju aplikacji bezprzewodowych. Platformy dostępowe Cisco Catalyst i Cisco Meraki są otwarte i programowalne, aż do poziomu chipsetów, dając możliwość wykorzystania nowych i obecnych sposobów programowania sieci.
  • Nowy ekosystem partnerów: Premierę punktów dostępowych Wi-Fi 6 poprzedziło ogłoszenie przez Cisco zakończonych testów kompatybilności rozwiązań prowadzonych z Broadcom, Intelem i Samsungiem, aby zniwelować luki, które niechybnie pojawią się wraz z prezentacją nowego standardu. Samsung, Boingo, GlobalReach, Presidio i inne firmy mają dołączyć do Cisco OpenRoaming, którego celem jest rozwiązanie największych problemów związanych z siecią bezprzewodową. Projekt Cisco OpenRoaming zapewni płynne i bezpieczne przejście pomiędzy Wi-Fi i LTE oraz wdrożenie publicznego Wi-Fi.

„Każdy skok technologiczny w dziedzinie łączności wiąże się z napływem istotnych innowacji. 5G i Wi-Fi 6 reprezentują nową erę łączności” – mówi David Goeckeler, Wiceprezes i Dyrektor Generalny, Networking and Security Business w Cisco. „Deweloperzy już teraz tworzą rozwiązania nowej generacji, gwarantujące wyjątkowe doświadczenia użytkowników w ramach trendu „wireless-first”. Miliardy urządzeń łączących się z siecią, przyczynią się do bezprecedensowego wzrostu złożoności IT, umożliwiając dyrektorom IT realizację ich programu innowacji”.

Przede wszystkim dostęp bezprzewodowy, oparty o chmurę zoptymalizowany pod kątem danych

Wejście w życie technologii Wi-Fi 6 i 5G stwarza ogromne możliwości, ale stawia również przed biznesem duże wyzwania. Dziś miejsce pracy jest wszędzie tam, gdzie w danym momencie się znajdujemy. Użytkownicy są bardziej zależni od rozwiązań mobilnych i są wrażliwi na jakiekolwiek opóźnienia w transmisji. Chcąc sprostać tym oczekiwaniom, sieć musi spełnić poniższe wymagania:

  • Wireless-first: Obecnie technologie mobilne są motorem napędowym wzrostu ekonomicznego – ułatwiając pracownikom współpracę, klientom dokonywanie zakupów, a uczniom naukę – niezależnie od tego, gdzie się znajdują. W celu zapewnienia doskonałych doświadczeń bezprzewodowych, zespoły IT powinni koncentrować się nie tylko na sieci Wi-Fi, ale muszą spojrzeć na sieć całościowo, zadbać zarówno o bezpieczeństwo, niezawodność, jak i wydajność.
  • Cloud-driven: Chmura umożliwia bezprecedensową skalowalność. Cisco wykorzystuje technologię cloud computing w procesie szybszego dostarczania innowacji. Chmura pomaga także zespołom IT w przejściu z reaktywnego na proaktywny tryb pracy, dzięki globalnym wnioskom i zbiorowi najlepszych praktyk. Pozwala to na przewidywanie potencjalnych problemów zanim dotkną one użytkowników.
  • Data-optimized: Sieć oferuje miliony punktów danych, zawierających informacje o użytkownikach, ich doświadczeniach czy podatnościach w systemach zabezpieczeń. Wykorzystanie narzędzi analitycznych daje dostęp do nowych rozwiązań, które umożliwiają optymalizację działań IT, wsparcie lepszych decyzji biznesowych, zapewnienie innowacyjnych systemów bezpieczeństwa i większe zaangażowanie klientów.

W ciągu ostatnich dwóch lat, Cisco stworzyło portfolio rozwiązań składających się na sieć intuicyjną, aby przygotować klientów na wyzwania przyszłości. Nowe punkty dostępowe Cisco oraz przełączniki dla sieci kampusowej zostały stworzone na potrzeby sieci intuicyjnej i stanowią ukoronowanie działań firmy mających na celu zdefiniowanie na nowo rozwiązań sieci kampusowej.

Dostępność i wsparcie serwisowe

  • Punkty dostępowe Meraki i Catalyst oraz Catalyst 9600 można zamawiać już dziś.
  • Cisco Customer Experience dla rozwiązań bezprzewodowych oraz przełączników przyśpiesza wdrożenie narzędzi i usług sieci następnej generacji opartej na intencjach, jednocześnie obniżając poziom ryzyka i niwelując przerwy w dostępie. Portfolio Cisco Customer Experience zapewnia wsparcie ekspertów, zbiór najlepszych praktyk oraz innowacyjne narzędzia dzięki czemu klienci mogą przejść proces cyfrowej transformacji z większym spokojem i pewnością. Umożliwia to także szybszą implementację innowacji, utrzymanie pozycji konkurencyjnej oraz większy zwrot z inwestycji.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: