Huawei P30 i P30 Pro z nową funkcją podwójnego wideo

Nowość w aparatach najnowszych flagowców Huawei. Nagranie podwójnego wideo smartfonami Huawei P30 i P30 Pro stało się możliwe dzięki aktualizacji oprogramowania EMUI. Nowa funkcja w aparacie pozwala dzielić ekran smartfona na dwie części i nagrywać dwa filmy widziane z różnych perspektyw – jeden z aparatu szerokokątnego, drugi z teleobiektywu. Dzięki aktualizacji użytkownicy otrzymali również dodatkowy efekt w trybie portretowym.

 

Nowa funkcja aparatu o nazwie „widok podwójny”, dostępna w nowej wersji oprogramowania EMUI 9.1.0.153, jest w stanie tworzyć wyjątkowe ujęcia samodzielnie lub w połączeniu z innymi trybami wideo dostępnymi w smartfonie, np. we współpracy z edytorem AI. Najważniejsze atuty nowej funkcji umożliwiającej tworzenie podwójnego wideo to:

 

 • przechwytywanie szerokiej perspektywy z większą ilością detali tła i otaczających obiektów
 • jednoczesna możliwość powiększenia wybranych obiektów dzięki podzielonemu ekranowi
 • uwiecznianie dwóch różnych kątów widzenia jednocześnie – panoramicznego i z bliska
 • możliwość regulacji poziomu powiększenia
 • wykonywane artystycznych i kreatywnych ujęć w celu uchwycenia wyjątkowych chwil, tworzenia amatorskich teledysków czy treści na Social Media

 

Huawei P30 Pro i jego aparaty tworzone przez Huawei we współpracy z legendarną marką Leica sprawiają, że smartfon cieszy się szczególnym uznaniem profesjonalistów z branży fotograficznej – P30 Pro zajmuje pierwsze miejscu w rankingu DxOMark opisującym najlepsze na świecie smartfony do fotografii mobilnej, został też uznany przez ekspertów z międzynarodowego stowarzyszenia wydawców pracy fotograficznej TIPA za najlepszy fotograficzny smartfon roku 2019.

Huawei P30 Pro wyróżnia się peryskopowym zoomem, pierwszym takim na rynku. Umożliwia on wykonanie zdjęć w niespotykanym dotąd zbliżeniu: 5-krotny zoom optyczny, 10-krotny zoom hybrydowy i 50-krotny zoom cyfrowy. W aparacie zastosowano matrycę Huawei SuperSpectrum, która rejestruje o 40% więcej światła. Dzięki temu można wykonywać wysokiej jakości zdjęcia nocne, a także nagrywać wideo w trybie nocnym, co jest kolejną innowacyjną propozycją na rynku.

2 myśli na temat “Huawei P30 i P30 Pro z nową funkcją podwójnego wideo

 • 9 maja 2019 o 20:43
  Permalink

  Sprawdza się, używa ktoś tej funkcji aparatu? Może podzieli się wrażeniami

  Odpowiedz
  • 9 maja 2019 o 21:20
   Permalink

   Ja zrobiłam pierwszy szybki test 😄 Jak narazie mam pozytywne wrażenia. Czy się przyda, to myślę, że okaże się po kilku testach i nagranych filmach.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: