Prezent na Komunię i Dzień Dziecka – inkBOOK, 3000 książek w kieszeni

W dzisiejszych czasach trudno przekonać dziecko do czytania książek, kiedy do wyboru mają tyle różnorodnych rozrywek. Ciekawym pomysłem na przemycenie wartościowych treści jest elegancki gadżet elektroniczny. Czytnik e-booków będzie bawić i uczyć jednocześnie, a może nawet rozbudzi w dziecku pasję i miłość do zapisanych kartek na całe jego życie? 

Wśród „topowych” pomysłów na komunijne prezenty prym wiedzie elektronika. Rynek oferuje wiele rozmaitych zabawek i coraz to nowe rozwiązania technologiczne dla najmłodszych – warto zatem rozważyć gadżet, który przy okazji stanie się pomocą naukową.

Na czytniku e-książek można zgromadzić podręczniki i lektury w jednym miejscu! Biblioteki coraz częściej oferują książki w wersjach elektronicznych, a dzięki serwisowi Wolne Lektury można pobrać wiele książek (w tym mnóstwo lektur) zupełnie za darmo, co odciąży szkolny plecak. Czytniki poza funkcją czytania mają też inne ciekawe opcje, które mogą zainteresować najmłodszych. To urządzenia przypominające tablety – ale, co bardzo ważne, stosowane w nich ekrany bazują na technologii e-atramentu, co sprawia, że nie męczą młodych oczu. Dodatkowo czytniki e-booków umożliwiają łatwe zaznaczanie fragmentów czytanych książek i tworzenie notatek. Posiadają też słowniki, dzięki którym dzieci mogą uczyć się nowych słów lub języka obcego – wystarczy kliknąć w dane słowo, aby sprawdzić jego znaczenie.

Polski czytnik e-booków

Proponowany przez nas model – inkBook Prime HD, to urządzenie polskiej marki. 6-calowy czytnik z konfigurowalnym doświetleniem, który jest zdecydowanie jednym z najbardziej wszechstronnych czytników książek elektronicznych na rynku.

Dzięki zastosowaniu w nim odpowiednio dostosowanego systemu Android, urządzenie bez problemu obsługuje wszelkie formaty e-książek i dokumentów oraz ogromną liczbę najróżniejszych serwisów i sklepów z elektroniczną literaturą. Dotykowy ekran E Ink Cart Flat Glass Solution (300 ppi) z systemem doświetlenia o regulowanej barwie pozwala na dostosowanie jasności i kolorystyki ekranu do własnych preferencji, co zapewnia jeszcze większą przyjemność z czytania. Czytnik ma też programowalne przyciski – dzięki temu każdy może przerzucać elektroniczne strony tak, jak mu wygodnie. inkBook Prime HD pomieści ok. 3000 e-booków, ma dostęp do Wi-Fi, Bluetooth, a także złącza microSD oraz microUSB. Wbudowana bateria z powodzeniem wystarczy na kilka tygodni czytania książek.

inkBOOK Prime HD jest lekki, smukły i wydajny, a jego cena nie straszy, kupimy go już za ok. 500 zł.

One thought on “Prezent na Komunię i Dzień Dziecka – inkBOOK, 3000 książek w kieszeni

  • 4 czerwca 2019 o 12:15
    Permalink

    na komunie to świetny prezent, sam mam w domu inkbooka lumosa i uważam że dzieciaki mogą wiele się z nich nauczyć 🙂

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: