Spotify zachęca do głosowania w wyborach do Parlamentu Europejskiego z akcją „Get Vocal, Europe!”

W Spotify głęboko wierzymy, że głosowanie w wyborach jest jednym z najlepszych sposobów na to, by nasz głos został usłyszany. Wybory do Parlamentu Europejskiego odbywają się już za dwa tygodnie i podcas gdy każdy kraj ma swój własny charakter, wszędzie frekwencja jest stosunkowo niska (ok. 42% w ostatnich wyborach). Właśnie dlatego Spotify przypomina i zachęca do głosowania użytkowników platformy z całej Europy za pośrednictwem powiadomień w aplikacji i dedykowanej playlisty.

Powiadomienie akcji Spotify

Powiadomienie akcji Spotify „Get Vocal, Europe” dla użytkowników w Polsce

Już od dziś użytkownicy Spotify (zarówno wersji darmowej jak i abonenci planów Premium, którzy są mieszańcami krajów członkowskich Unii Europejskiej i mają skończone 18 lat, otrzymają powiadomienie w aplikacji przypominające o zbliżających się wyborach do Parlamentu Europejskiego. Powiadomienie zawiera także link do specjalnej playlisty Get Vocal, Europe!, na której znalazły się piosenki najpopularniejszych na Spotify artystów z całej Europy; Polskę reprezentują Taco Hemingway, Bedoes i Kubi Producent z utworem „Chłopaki nie płaczą”. W opisie playlisty znajduje się także link do oficjalnej strony wyborów, gdzie dostępne są najważniejsze informacje, jak można głosować w poszczególnych krajach.
Od 23 do 26 maja użytkownicy Spotify otrzymają powiadomienie z przypomnieniem o dniu wyborów, które będzie zawierało link do strony UE z wskazówkami, jak głosować. Spotify przeprowadziło z sukcesem podobną kampanię zachęcającą do głosowania w lokalnych wyborach w Szwecji, Holandii i USA.
Akcja ma całkowicie apolityczny charakter, Spotify nie wspiera żadnej partii politycznej ani organizacji biorącej udział w eurowyborach.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s