Technologia HP Sure Sense oparta na AI – nowy standard ochrony komputerów

HP prezentuje nowe komputery z serii EliteBook 800 G6 oraz wydajne stacje robocze ZBook 14u i 15u z bardzo jasnymi ekranami oraz łącznością bezprzewodową nowej generacji. Wszystkie urządzenia wyposażono w opartą na sztucznej inteligencji technologię HP Sure Sense.

Podczas trzeciej edycji konferencji EMEA Innovation Summit, firma HP Inc. zaprezentowała nowe urządzenia i zabezpieczenia zaprojektowane z myślą o biurze przyszłości. HP Sure Sense to oparte na AI rozwiązanie do ochrony przed złośliwym oprogramowaniem, które umacnia HP na pozycji czołowego dostawcy najbezpieczniejszych i najłatwiejszych w zarządzaniu komputerów PC[6]. Oprócz sprzętowego ulepszenia zabezpieczeń, firma HP ponownie położyła nacisk na wydajność, wprowadzając najnowszą linię komputerów i stacji roboczych opartych na procesorach Intel Core vPro 8. generacji.
Współcześni pracownicy mają wyższe oczekiwania wobec środowiska pracy – wymagają większej mobilności, bezproblemowej współpracy oraz wzornictwa, które odzwierciedla ich osobisty styl. Rezultatem jest ewoluujący i zmieniający się system pracy, w którym 62 proc. zatrudnionych pracuje w więcej niż jednej lokalizacji, a 65 proc. współpracuje z innymi wiele razy dziennie. Firmy muszą zapewnić pracownikom technologię, która wspomaga produktywność, dostarcza inspiracji i pozwala w pełni wykorzystać nowy styl pracy.

Aby stworzyć kulturę innowacyjności, firmy skupiają się na zaangażowaniu i satysfakcji pracowników, a technologia, którą wdrażają, odgrywa w tym ważną rolę. Pomagamy firmom zbudować biuro przyszłości, zapewniając wyjątkowe technologie, które wspierają współczesnych pracowników, jednocześnie oferując działom IT zabezpieczenia nowej generacji, które pozwalają zmierzyć się z przyszłymi zagrożeniami.  – Anne-Sophie Hadberg, dyrektor generalny, EMEA Personal Systems Business, HP Inc.

Nowy standard bezpieczeństwa 
W świecie szybko ewoluującego złośliwego oprogramowania, bezprecedensowej liczby ataków typu ransomware oraz coraz większego zagrożenia dla wbudowanego oprogramowania, każda organizacja powinna wzmacniać urządzenia końcowe poprzez rozwiązania sprzętowe. Codziennie odkrywanych jest 350 tysięcy nowych odmian złośliwego oprogramowania[10], z czego duża część to niszczycielski ransomware. Wymaga to nowych sposobów obrony przed szybko ewoluującymi zagrożeniami. Technologia HP Sure Sense[1] zapewnia skuteczną ochronę, wykorzystując uczącą się na bieżąco sztuczną inteligencję, która wykrawa ataki w czasie rzeczywistym i zapobiega zagrożeniom przy minimalnym wpływie na wydajność systemu.
Technologia HP Sure Sense będzie dostępna w nowej serii HP EliteBook 800 G6, a także w HP ZBook 14u i HP ZBook 15u. Seria HP EliteBook 800 G6 oferuje również rozwiązanie HP Endpoint Security Controller, które wspiera technologię HP Sure Start, jedyny na świecie samonaprawiający się BIOS[15] do ochrony przed atakami na wbudowane oprogramowanie, a także opcjonalne rozwiązanie HP Sure Recover with Embedded Reimaging do szybkiego przywracania oprogramowania systemowego. Zaktualizowana oferta HP obejmuje też opcjonalne rozwiązanie HP Sure View Gen3, najnowszą wersję nagradzanego, zintegrowanego filtra prywatności HP.
Nowe urządzenia Elite – seria HP EliteBook 800 i HP EliteDisplay E324
Seria HP EliteBook 800 G6 oferuje najwyższy komfort użytkowania, pozwalając tworzyć płynniej, współpracować wydajniej i pracować praktycznie wszędzie. Wyposażone w nowe procesory Intel Core vPro 8. generacji, komputery z serii HP EliteBook 800 zapewniają nowy poziom mobilności, dzięki ekranom dotykowym o jasności nawet 1000 nitów[11], które są dobrze widoczne pod otwartym niebem, a także opcjonalnym panelom o niskim poborze mocy, wydłużającym czas pracy na zasilaniu bateryjnym nawet do 18 godzin.
Najnowsze urządzenia oferują ulepszoną technologię bezprzewodową i są wyposażone w gigabitową łączność 4G LTE. Ponadto technologia HP Extended Range Wireless LAN zapewnia nawet dwukrotne przedłużenie zasięgu w modelu HP EliteBook 830 G6 niż w poprzedniej generacji[13], z kolei Wi-Fi 6 oferuje trzykrotnie większą szybkość transferu[14], a Bluetooth 5.0 zapewnia czterokrotnie większy zasięg i nowe możliwości. Seria EliteBook 800 przechodzi wymagające testy MIL-STD-810G, a także pięć nowych, dodatkowych testów HP, łącząc wysoką wytrzymałość z najlepszym stylem.
Nowy HP EliteBook 830 x360 G6, zoptymalizowany pod kątem zmieniających się stylów pracy i przestrzeni roboczych, oferuje cztery tryby działania i ultrasmukłą konstrukcję, która adaptuje się do sposobu, w jaki tworzą, łączą się i współpracują dzisiejsi profesjonaliści.
HP EliteDisplay E324q to 31,5-calowy monitor o rozdzielczości QHD z bardzo wąską ramką wzdłuż trzech krawędzi. Ten ergonomicznie zaprojektowany ekran łączy elegancję z produktywnością i oferuje liczne opcje łączności, w tym HDMI, DisplayPort i USB-C, dzięki czemu można łatwo zintegrować go ze środowiskiem IT, w którym używa się różnych urządzeń do pracy.
Nowe mobilne stacje robocze – HP ZBook
Rosnące rozmiary plików spowalniają pracę. Nowe pokolenie zaawansowanych użytkowników szuka większej wydajności i niezawodności, lekkich i smukłych konstrukcji, które są wytrzymałe i łatwe w noszeniu, a także pracujących jak najdłużej na baterii, które wspierają mobilny styl pracy. Dzięki wbudowanym zabezpieczeniom HP i nowym opcjom łączności, HP ZBook 14u i HP ZBook 15u to urządzenia dla nowego pokolenia zaawansowanych użytkowników.
HP ZBook 14u to najsmuklejsza na świecie mobilna stacja robocza zaprojektowana dla osób, którzy wymagają prawdziwej mobilności i jak najlepszej wydajności. Oferuje karty graficzne AMD nowej generacji z mocą większą o 50 proc. do pracy nad modelami 3D CAD lub renderowania wideo, a także zdalny dostęp do aplikacji intensywnie przetwarzających grafikę, na przykład programów do renderingu, za pośrednictwem HP Remote Graphics Software (RGS). ZBook 14u wyświetla czytelny obraz na ekranie 4K UHD o jasności 600 nitów i 100-procentowym pokryciu gamy Adobe RGB. Użytkownicy docenią wysoką wydajność i pracę wielozadaniową w przetestowanych, certyfikowanych aplikacjach, takich jak Photoshop, Illustrator, AutoCad, SolidWorks i Catia, dzięki nowym procesorom Intel Core vPro 8. generacji
HP ZBook 15u to z kolei najsmuklejsza i najlżejsza mobilna stacja robocza HP z ekranem o przekątnej 15 cali, przeznaczona dla zaawansowanych użytkowników, którzy potrzebują wysokiej wydajności i niskiej wagi. Dzięki najnowszym funkcjom łączności i zabezpieczeniom nie trzeba martwić się o utratę połączenia ani ujawnienie cennych danych podczas pracy poza biurem. Użytkownicy mają do dyspozycji moc graficzną wyższą o 50 proc., co pozwala korzystać z aplikacji intensywnie przetwarzających grafikę, takich jak Revit, oraz z oprogramowania RGS do zdalnego dostępu i współpracy. Mobilna stacja robocza oferuje wysoką wydajność i pracę wielozadaniową w takich aplikacjach, jak Photoshop, Illustrator, AutoCad, SolidWorks i Catia dzięki nowym procesorom Intel Core vPro 8. generacji.
Ceny i dostępność[19]
  • Technologia HP Sure Sense będzie dostępna w regionie EMEA w maju
  • HP EliteBook 830 x360 G6 będzie dostępny w regionie EMEA w czerwcu
  • HP EliteBook 830 G6, HP EliteBook 840 G6 i HP EliteBook 850 G6 będą dostępne w regionie EMEA w maju
  • Monitor HP EliteDisplay E324q 31.5” będzie dostępny w regionie EMEA w czerwcu
  • HP ZBook 14u G6 i HP ZBook 15u G6 będą dostępne w regionie EMEA w maju

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: