Accelerate Lenovo – nowe inteligentne urządzenia

Podczas dorocznej konferencji Accelerate Lenovo przedstawia nowe komputery, produkty rzeczywistości rozszerzonej (AR), rozwiązania z obszaru Internetu rzeczy (IoT) oraz bezpieczeństwa.

Doroczna konferencja Lenovo Transform 3.0 at Accelerate to okazja dla klientów biznesowych, partnerów, dziennikarzy branżowych, klientów MSP oraz miłośników technologii, by zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami Lenovo dla biznesu, które umożliwiają transformację środowiska pracy oraz inteligentniejsze prowadzenie biznesu.

Lenovo przyspiesza realizację swojej obietnicy dostarczania jeszcze bardziej inteligentnych technologii oraz innowacji we wszystkich oferowanych kategoriach produktowych: od komputerów przez rzeczywistość rozszerzoną (AR), Internet rzeczy (IoT) po rozwiązania zabezpieczające. Przejdźmy do szczegółów.

Potencjał biznesowy AR/VR

Nowa marka ThinkReality oferuje firmom podejście oparte na rozwiązaniach, obejmujące zarówno oprogramowanie, jak i sprzęt. Ma za zadanie pomagać pracownikom przedsiębiorstw w korzystaniu z aplikacji AR w celu uzyskiwania pomocy, skracania czasu naprawy, eliminowania błędów, usprawniania złożonych procesów, poprawy jakości szkoleń, współpracy i oszczędzania pieniędzy.

Platforma ThinkReality umożliwia użytkownikom „przypinanie” informacji cyfrowych 3D, interakcję oraz współpracę z nimi w czasie rzeczywistym, co poprawia świadomość kontekstową i efektywność pracy. Platforma jest neutralna względem urządzeń i chmur, co ułatwia klientom korporacyjnym wdrażanie aplikacji AR i VR oraz zarządzanie nimi w różnych systemach operacyjnych, usługach w chmurze i urządzeniach, takich jak nowe ThinkReality A6 przedstawione poniżej.

Think Reality A6

Think Reality A6 – pierwsze urządzenie w ofercie rozwiązań ThinkReality – to lekkie, nagłowne urządzenie mobilne obsługiwane bez użycia rąk. Umożliwia ono wdrażanie zarówno prostych, jak i złożonych rozwiązań AR dla przedsiębiorstw, które chcą zwiększyć efektywność swoich pracowników. A6 waży 380 g i ma ukośne pole widzenia 40° z rozdzielczością 1080p na oko, dzięki czemu należy do najlżejszych, w pełni funkcjonalnych gogli AR w swojej klasie. Niewielkie rozmiary mogą jednak być mylące. Gogle ThinkReality A6 działają z procesorem Qualcomm® Snapdragon™ 845 Mobile XR Platform i systemem operacyjnym Android™, platformą falowodową Lumus® oraz procesorem wizyjnym Intel® Movidius™ Vision Processing Unit (VPU), dlatego pomimo niewielkich rozmiarów ma ogromne możliwości.

Odważne kompleksowe rozwiązania IoT

Słynąca z innowacyjnego sprzętu i komputerów firma Lenovo nieustannie oferuje rozwiązania do inteligentniejszej pracy. Swoją ofertę ThinkIoT™ wzbogaciła o udoskonalone urządzenie IoT, które rejestruje informacje dotyczące różnych powtarzających się działań w środowisku, a następnie analizuje dane pod kątem możliwości zwiększenia wydajności pracy.

Oferta ThinkIoT obejmuje wydajne urządzenia do obliczeń brzegowych, takie jak ThinkCentre Tiny czy zupełnie nowy ThinkCentre Nano IoT, EPC300 oraz szereg czujników, w tym inteligentne kamery o dużej mocy, oświetlenie aktywowane przez ruch, systemy wizyjne do kas oraz urządzenia do rozpoznawania twarzy. Mogą one wykrywać i szybko przekazywać informacje, umożliwiając podejmowanie trafnych decyzji na brzegu sieci, np. lokalnie, w magazynie lub w salonie wystawowym.

Kompleksowe rozwiązania łączące w sobie usługi, oprogramowanie i urządzenia są projektowane przez architektów rozwiązań Lenovo, którzy pomagają klientom biznesowym w uzyskiwaniu coraz lepszych wyników, oferując konsultacje, wdrażanie urządzeń i podnoszenie kwalifikacji pracowników oraz umożliwiając predykcyjną analizę danych. Wyobraźmy sobie lekarza używającego okularów AR do przeglądania zdjęć rentgenowskich w chmurze czy pracownika magazynu wspomaganego przez wydajny czujnik kamery (pokazany poniżej), który może zidentyfikować za pomocą kodu QR na naklejce, czy opakowania są umieszczane na właściwej palecie w ciągu 200 milisekund od momentu pobrania pudełka — wszystko to jest możliwe dzięki rozwiązaniu do automatyzacji gospodarki magazynowej ThinkIoT.

Równie cenny dla firm z branży retail jest prototyp automatycznej kasy z komputerowym systemem wizyjnym, testowany obecnie w ramach programu pilotażowego na kampusie Lenovo w Pekinie. Właściciele sklepów, którzy chcą skrócić kolejki i uniknąć błędów cenowych, będą wkrótce korzystać z technologii rozpoznawania obiektów w kasach samoobsługowych. Dzięki wbudowanej kamerze, procesorowi i czujnikom to inteligentne rozwiązanie dla handlu detalicznego przyszłości umożliwia klientom jednoczesne skanowanie wszystkich produktów, eliminując w ten sposób konieczność wykrywania poszczególnych kodów kreskowych. Rozwiązanie to waży też zakupy w celu przekazywania informacji zwrotnych dostawcom oraz umożliwia korzystanie z wirtualnego portfela do płatności.

 Współpraca Lenovo i Microsoft nad IoT

Na Accelerate firma Lenovo zaprezentowała rozwiązania ThinkIoT działające w oparciu o technologię Azure, które przyspieszą cyfryzację działalności klientów, takie jak Azure SQL Database Edge oraz rozwiązania dla takich branż jak handel detaliczny i produkcja. Klienci wdrażający rozwiązania Microsoft Azure do IoT, AI i zarządzania danymi mogą teraz korzystać z pełnej oferty Lenovo, w tym bramy brzegowej (edge gateway) ECP300, inteligentnej kamery IOT510C, ThinkCentre Nano IoT i serwera brzegowego ThinkSystem SE350.

„Klienci coraz częściej chcą łączyć świat fizyczny z cyfrowym i wdrażać rozwiązania IoT oraz AI w celu zmiany sposobu działania. Współpraca z zaufanymi partnerami, którzy mogą zapewnić infrastrukturę i usługi upraszczające IoT, ma kluczowe znaczenie” — powiedział Sam George, Director, Azure Internet of Things, Microsoft Corp. „Nasze nowe partnerstwo z Lenovo w dziedzinie IoT łączy w sobie platformę Microsoft Azure i ofertę rozwiązań ThinkIoT Lenovo obejmującą sprzęt, oprogramowanie i usługi. Dzięki temu nasi wspólni klienci mogą znacznie szybciej uzyskiwać korzyści z inwestycji”.

Inteligentniejsze komputery coraz wydajniejsze i coraz mniejsze

Najnowsza oferta komputerów Lenovo obejmuje inteligentne urządzenia z Windows 10, takie jak zupełnie nowy ThinkCentre Nano, ThinkBook™ oraz ThinkPad™ X1 Extreme 2. generacji.

ThinkCentre Nano i Nano IoT

ThinkCentre M90n jest najbardziej kompaktową serią biznesowych komputerów stacjonarnych na świecie, które pomimo ultraprzenośnej konstrukcji zapewniają wysoką wydajność1. Modele z tej serii są trzy razy mniejsze od przełomowego ThinkCentre Tiny i pozwalają zaoszczędzić do 30 procent energii rocznie w porównaniu z tradycyjnymi komputerami stacjonarnymi. Dzięki temu doskonale nadają się do wdrażania w centrach obsługi telefonicznej o dużej gęstości infrastruktury lub w środowiskach o ograniczonej ilości miejsca.

ThinkCentre M90n-1 Nano ma format najmniejszy na rynku. Oszczędza miejsce, zapewnia wygodę i ułatwia zarządzanie użytkownikom ze wszystkich branż, ponieważ mieści się praktycznie wszędzie: za monitorem, pod stołem lub na półce, umożliwiając współdzielenie biurka bez bałaganu. ThinkCentre Nano może być wygodnie zasilany przez kompatybilny monitor ze złączem USB Type-C lub stację dokującą z portem Type-C, zapewniając tym samym szerokie możliwości połączeń, które zaspokoją wszelkie potrzeby biznesowe.

ThinkCentre M90n-1 Nano IoT, zbudowano z myślą o energooszczędności. Ma niezwykle cichą konstrukcją bezwentylatorową, działa w szerszym zakresie temperatur (0–50 °C) i jest przeznaczony do pracy w środowiskach o większym poziomie wibracji i wyższej temperaturze, na przykład w pomieszczeniach produkcyjnych. ThinkCentre Nano IoT to bezpieczna brama IoT, która zapewnia moc obliczeniową i zabezpieczenia urządzeniom IoT znajdującym się w środowisku firmowym i wymagającym reakcji w czasie rzeczywistym na brzegu sieci. Nano IoT zwiększa szybkość reakcji i niezawodność, umożliwiając szybkie przekazywanie informacji pomiędzy podłączonymi urządzeniami peryferyjnymi, czujnikami i urządzeniami IoT, nawet w trudniejszych warunkach przemysłowych. Dzięki modułowi rozszerzeń można dodawać starsze porty i urządzenia peryferyjne w zależności od potrzeb urządzeń na brzegu sieci.

ThinkBook 14s i 13s 

Lenovo wprowadza na rynek nową markę laptopów przeznaczonych dla małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) o nazwie ThinkBook. Jako pierwszą firma zaprezentowała nową linię ultrasmukłych laptopów, które łączą w sobie mobilność i łatwość obsługi typową dla nowoczesnych urządzeń konsumenckich.

We współczesnym, nieustannie połączonym z siecią świecie, pracownicy potrzebują płynnie działającego laptopa do pracy z niemal dowolnego miejsca. ThinkBooki zostały zaprojektowane dla MŚP na podstawie badań przeprowadzonych wśród klientów. Zaspokajają potrzeby firm, które kupują laptopy ze względu na odpowiedni design i korzystne ceny, ale nie mogą się już obejść bez rozszerzonych opcji serwisu i gwarancji, które są koniecznością dla większości firm. ThinkBook pozwala rozwijającym się firmom zachować przewagę konkurencyjną przez przyciąganie młodych, zaawansowanych technologicznie menedżerów, oferując atrakcyjne z wyglądu, a jednocześnie ekonomiczne urządzenia.

Ultrasmukła seria ThinkBook S, dostępna w modelu 13- i 14-calowym, została zaprojektowana z myślą o klientach biznesowych, którzy nie chcą iść na kompromisy w kwestiach zasadniczych, takich jak bezpieczeństwo, niezawodność i serwis, a jednocześnie zaspokaja zapotrzebowanie na eleganckie urządzenia, które oferują funkcje znane ze smartfonów. Doskonałe dla każdej firmy nowe Lenovo ThinkBook 13s i 14s łączą w sobie nowoczesny styl i charakterystyczne dla produktów konsumenckich rozwiązania konstrukcyjne, takie jak aluminiowe elementy zewnętrzne, z wbudowanymi zabezpieczeniami klasy korporacyjnej, których klienci oczekują od komputerów z rodziny Think.

 

ThinkPad X1 Extreme 2. generacji

ThinkPad X1 Extreme 2. generacji przewyższa swojego poprzednika dzięki znaczącym ulepszeniom, takim jak procesory Intel Core™ i9 9. generacji oraz procesor graficzny NVIDIA® GeForce® GTX 1650 z Max‑Q, a także dwukrotnie większa pamięć masowa o pojemności 4 TB.

Powstały z myślą o zaawansowanych użytkownikach biznesowych ThinkPad X1 Extreme 2. generacji jest smukłym i lekkim laptopem z systemem Windows 10, który pasuje do ich mobilnego stylu życia i zaspokaja ich potrzeby w zakresie wysokiej mocy obliczeniowej. Dzięki udoskonalonym funkcjom rozrywkowym, w tym jaśniejszemu opcjonalnemu wyświetlaczowi dotykowemu OLED 4K z funkcją Dolby Vision® i systemem głośnikowym Dolby Atmos®, ThinkPad X1 Extreme 2. generacji jest 15-calowym, wydajnym laptopem do intensywnej pracy z danymi: od edycji wideo i zdjęć po renderowanie grafiki, aplikacje AR/VR itp.

Trzeba być najlepszym, by chronić to, co najlepsze

ThinkShield™ to w pełni konfigurowalny pakiet dla firm obejmujący usługi związane z bezpieczeństwem, oprogramowanie i funkcje sprzętowe, które chronią pełny cykl życia urządzeń biznesowych: od fazy rozwojowej po utylizację. Oferta ThinkShield ma na celu zapewnianie większego bezpieczeństwa we wszystkich urządzeniach Lenovo Think, centrach danych i nowo powstających rozwiązaniach.

W ramach ThinkShield Lenovo stosuje kompleksowe podejście do bezpieczeństwa, koncentrując się na czterech największych bolączkach klientów związanych z ochroną danych, tożsamości, działań w Internecie i urządzeń. Wprowadzony w zeszłym roku pakiet ThinkShield dodaje do bogatej oferty siedem nowych propozycji, takich jak Lenovo Self Healing BIOS, który w razie uszkodzenia lub ataku naprawia się automatycznie i powraca do ostatniej dobrej kopii zapasowej. ThinkShield Secure Wipe umożliwia użytkownikom całkowite usunięcie poufnych danych ze swoich urządzeń bez potrzeby korzystania z zewnętrznych narzędzi ani usuwania dysku.

Pełny program konferencji oraz więcej informacji o tym, jak Lenovo przekształca środowisko pracy dzięki inteligentniejszym, ekonomicznym technologiom, można uzyskać na stronie https://www.lenovo.com/us/en/accelerate.

Dostępność urządzeń w Polsce:

  • ThinkPad X1 Extreme 2. generacji będzie dostępny od III kwartału 2019.
  • ThinkBook 13s będzie dostępny od III kwartału 2019.
  • ThinkBook 14s będzie dostępny na przełomie  III i IV kwartału 2019.
  • Dostawy ThinkCentre M90n Nano od III kwartału 2019.
  • Dostawy ThinkCentre M90n Nano IoT od III kwartału 2019.

Lenovo wprowadza ThinkReality jako program deweloperski wśród klientów globalnych. ThinkReality A6 pojawi się w serii limitowanej w 3 kwartale 2019

 

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: